Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκρίθηκε πρόγραμμα ενίσχυσης δικαιούχων για την απόκτηση της ιδιότητας του Ενεργειακού Επιθεωρητή


ikoutoulas

Recommended Posts

Εγώ λέω να την δηλώσω την επιδότηση του ΟΑΕΔ.

Εξάλλου είναι πολύ πιο κάτω από 200κ ευρώ.

ποτε την πήρες? Γιατι απο το 2007 που την πηρα εγω μεχρι τωρα εχουν περασει 6 χρόνια και απο οσο εχω δει (εκτος και μου ξεφυγε) ρωταει για επιδοτησεις που εχουν δωθει τα τελευταια 2 χρονια.Σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασαν κάποια υποδείγματα υπεύθυνων δηλώσεων αλλά όσο αφορά τη φόρμα δεν υπάρχει τίποτα. Η Υ/Δ για τις ενισχύσεις είναι ελαφρώς αλλαγμένη από αυτήν στον οδηγό του προγράμματος. Επίσης χρειάζεται και αυτή γνήσιο της υπογραφής...Επίσης στο τέλος για ενισχύσεις που δεν εμπίπτουν  στις DE MINIMIS σύμπληρώνεται ο 2ος πίνακας μόνο στην  περίπτωση που έχεις λάβει ενίσχυση για όμοιες επιλέξιμες δαπάνες..δεν το πολυκατάλαβα αυτό...

Edited by antboton
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος σας παρακαλω πολυ να μου πεις τα βηματα 1,2,3.. πως κανω αιτηση?πως δηλωνω την συμμετοχη μου τελος παντων...γιατι δεν εχω βγαλει ακρη ουτε με το site ουτε με καποιον συναδελφο εδω στην περιοχη.Ευχαριστω εκ των προτερων

Edited by domie
Link to comment
Share on other sites

"Η επιλογή του ατομικού ή οικογενειακού εισοδήματος γίνεται ανάλογα με την οικογενειακή κατάσταση του δικαιούχου και τα στοιχεία του αντίστοιχου εκκαθαριστικού σημειώματος."

Δηλαδή αν είσαι έγγαμος βάζεις οικογενειακό και αν είσαι άγαμος βάζεις ατομικό;

Κάποιος να το αποκωδικοποιήσει ρε παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος σας παρακαλω πολυ να μου πεις τα βηματα 1,2,3.. πως κανω αιτηση?πως δηλωνω την συμμετοχη μου τελος παντων...γιατι δεν εχω βγαλει ακρη ουτε με το site ουτε με καποιον συναδελφο εδω στην περιοχη.Ευχαριστω εκ των προτερων

 

1) https://www.buildingcert.gr/

 

 2) ''Υποβολή αίτηση για εγγραφή στα μητρώα Μόνιμων επιθεωρητών'' συμπληρώνεις τα στοιχεια κ με την υποβολή παίρνεις κωδικό αριθμό συμμετοχής (ΚΑΣ)

 

3) «Υποψήφιοι Μόνιμοι Ενεργειακοί Επιθεωρητές» / «Αίτηση για συμμετοχή στο Πρόγραμμα Ενίσχυσης»

Edited by grgk
Link to comment
Share on other sites

Βρε συνάδερφοι.... Τι αποκωδικοποίηση να θέλει? Όπως τα λες είναι. Εάν είσαι ΑΓΑΜΟΣ, τότε έχεις ΑΤΟΜΙΚΟ. Εάν είσαι ΕΓΓΑΜΟΣ, τότε έχεις ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ.

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ πραγματα ειναι ξεκαθαρα..πιο πολυ δεν μπορουν να τα εξηγησουν.....

 

αν εισαι ελευθερος  ατομικο εισοδημα, παντρεμενος οικογενειακο....

αυτο που ρωτουσε ο ικαρος, τελικα δηλωνουν οι εξωτερικου ετος κτησης πτυχιου,οχι αναγνωριση....

 

οσοι εχετε λαθη , διορθωστε, γιατι μετα θα βγουν ακυρα.....

Link to comment
Share on other sites

Στον οδηγό του προγράμματος λέει :

"Επιπλέον της δήλωσης των παραπάνω στοιχείων, ο αιτών καλείται να προσκομίσει σε ηλεκτρονική μορφή(σκαναρισμένη μορφή η σε αρχείο εικόνας ή pdf) σε διάστημα δεκαπέντε (15) ημερών από την ημερομηνία υποβολής της αίτησης "

γνωρίζει κανείς εάν ισχύει ακόμα?

Όσοι υπέβαλαν  και λήξη το 15 ήμερο ενώ δεν έχουν αναρτήσει ακόμα την φόρμα θα χάσουν την επιδότηση???

Ειναι δυνατόν???!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.