Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Εγκρίθηκε πρόγραμμα ενίσχυσης δικαιούχων για την απόκτηση της ιδιότητας του Ενεργειακού Επιθεωρητή


ikoutoulas

Recommended Posts

Εγώ για να είμαι καλυμένος τα έστειλα στο mail που αναφέρει η ενίσχυση. Κάνε το ίδιο αν και δεν παίζει να το κοιτάξουν...

Link to comment
Share on other sites

Στον πίνακα με τις επιδοτήσεις, στο "ημερομηνία καταβολής" φαντάζομαι πρέπει να βάλουμε την ημερομηνία που κόψαμε το τιμολόγιο και όχι το πότε όντως έγινε η καταβολή των χρημάτων, ε?

Link to comment
Share on other sites

Στον οδηγό του προγράμματος λέει :

"Επιπλέον της δήλωσης των παραπάνω στοιχείων, ο αιτών καλείται να προσκομίσει σε ηλεκτρονική μορφή(σκαναρισμένη μορφή η σε αρχείο εικόνας ή pdf) σε διάστημα δεκαπέντε (15) ημερών από την ημερομηνία υποβολής της αίτησης "

γνωρίζει κανείς εάν ισχύει ακόμα?

Όσοι υπέβαλαν  και λήξη το 15 ήμερο ενώ δεν έχουν αναρτήσει ακόμα την φόρμα θα χάσουν την επιδότηση???

Ειναι δυνατόν???!!!!!

 

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ 2/10

 

Εγκρίθηκε πρόγραμμα ενίσχυσης δικαιούχων για την απόκτηση της ιδιότητας του Ενεργειακού Επιθεωρητή. Η αίτηση για συμμετοχή στο Πρόγραμμα γίνεται μέσω του www.buildingcert.gr με χρήση των κωδικών σας και συμπληρώνοντας ορισμένα πεδία στη φόρμα «Υποψήφιοι Μόνιμοι Ενεργειακοί Επιθεωρητές» / «Αίτηση για συμμετοχή στο Πρόγραμμα Ενίσχυσης». 

 

Από το Πρόγραμμα μπορούν να ωφεληθούν και όσοι ανήκουν στο μητρώο προσωρινών Ενεργειακών Επιθεωρητών. 

 

Από το Πρόγραμμα δεν μπορούν να ωφεληθούν όσοι αποκτήσουν την ιδιότητα του μόνιμου ενεργειακού επιθεωρητή. Αν έχετε ήδη υποβάλλει Αναγγελία Έναρξης Δραστηριότητας Ενεργειακού Επιθεωρητή, και επιθυμείτε να συμμετάσχετε στο Πρόγραμμα Ενίσχυσης πρέπει να υποβάλετε αίτηση άμεσα (πριν η ΕΥΕΠΕΝ εγκρίνει την αναγγελία σας). 

 

Αν έχετε κάνει λάθος στα στοιχεία της αίτησης, έχετε τη δυνατότητα να τα διορθώσετε μέχρι την προθεσμία υποβολής αιτήσεων. 

 

Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για τη συμμετοχή στο Πρόγραμμα θα μπορείτε να τα αναρτήσετε σε κατάλληλη φόρμα στο www.buildingcert.gr στις επόμενες ημέρες. 

Edited by grgk
Link to comment
Share on other sites

...ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ !!!

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να μας πουν ότι πέρασαν οι 15 μέρες. Θα γίνει της Πόπης...

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ 2/10

 

Εγκρίθηκε πρόγραμμα ενίσχυσης δικαιούχων για την απόκτηση της ιδιότητας του Ενεργειακού Επιθεωρητή. Η αίτηση για συμμετοχή στο Πρόγραμμα γίνεται μέσω του www.buildingcert.gr με χρήση των κωδικών σας και συμπληρώνοντας ορισμένα πεδία στη φόρμα «Υποψήφιοι Μόνιμοι Ενεργειακοί Επιθεωρητές» / «Αίτηση για συμμετοχή στο Πρόγραμμα Ενίσχυσης». 

 

Από το Πρόγραμμα μπορούν να ωφεληθούν και όσοι ανήκουν στο μητρώο προσωρινών Ενεργειακών Επιθεωρητών. 

 

Από το Πρόγραμμα δεν μπορούν να ωφεληθούν όσοι αποκτήσουν την ιδιότητα του μόνιμου ενεργειακού επιθεωρητή. Αν έχετε ήδη υποβάλλει Αναγγελία Έναρξης Δραστηριότητας Ενεργειακού Επιθεωρητή, και επιθυμείτε να συμμετάσχετε στο Πρόγραμμα Ενίσχυσης πρέπει να υποβάλετε αίτηση άμεσα (πριν η ΕΥΕΠΕΝ εγκρίνει την αναγγελία σας). 

 

Αν έχετε κάνει λάθος στα στοιχεία της αίτησης, έχετε τη δυνατότητα να τα διορθώσετε μέχρι την προθεσμία υποβολής αιτήσεων. 

 

Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για τη συμμετοχή στο Πρόγραμμα θα μπορείτε να τα αναρτήσετε σε κατάλληλη φόρμα στο www.buildingcert.gr στις επόμενες ημέρες. 

 

 

Καλα αυτο το έχουν ανακοινωσει εδω και 2 εβδομάδες οχι μερες μηνες επρεπε να λεει, το θέμα ειναι οτι στην οδηγία γράφει 15 μερες και μετα την τροποποίηση που έγινε,

θα γινει μάχη θα το δεϊτε

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις 15 ημέρες το ρώτησα, από ότι μου είπαν το 15μερο ισχύει από την ενεργοποίηση της φόρμας στο buildingcert, θα το ανακοινώσουν και αυτό τις επόμενες ημέρες.

Μου είπαν βέβαια ότι η φόρμα μπορεί να ενεργοποιηθεί και το ΣΚ αλλά αυτό τώρα να το πιστέψουμε ή όχι;

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις 15 ημέρες το ρώτησα, από ότι μου είπαν το 15μερο ισχύει από την ενεργοποίηση της φόρμας στο buildingcert, θα το ανακοινώσουν και αυτό τις επόμενες ημέρες.

Μου είπαν βέβαια ότι η φόρμα μπορεί να ενεργοποιηθεί και το ΣΚ αλλά αυτό τώρα να το πιστέψουμε ή όχι;

 

Μπραβο ΙΦΠ, εισαι ωραίος!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη αλλα απο το εκκαθαριστικο σας ποιο ''κουτακι'' συμπληρωσατε? το τελικο ποσο? ή το συνολα φ.ε.?ή κατι αλλο...το ρωταω αυτο γιατι δεν γραφει κατι ειναι κενο κει που λεει συνολικο δηλωθεν εισοδημα και ως τελικο ποσο εχω 0,00...ευχαριστω.

Edited by domie
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.