Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκρίθηκε πρόγραμμα ενίσχυσης δικαιούχων για την απόκτηση της ιδιότητας του Ενεργειακού Επιθεωρητή


ikoutoulas

Recommended Posts

Παιδια συγνωμη αλλα απο το εκκαθαριστικο σας ποιο ''κουτακι'' συμπληρωσατε? το τελικο ποσο? ή το συνολα φ.ε.?ή κατι αλλο...το ρωταω αυτο γιατι δεν γραφει κατι ειναι κενο κει που λεει συνολικο δηλωθεν εισοδημα και ως τελικο ποσο εχω 0,00...ευχαριστω.

 

 

To Γ1. συνολικο δηλοθεν εισοδημα

 

Στον οδηγό προγράμματος σελ 6

 
α) Εισοδηματικά: με βάση το δηλωθέν εισόδημα, του πλέον πρόσφατου εκκαθαριστικού σημειώματος. ως δηλωθέν εισόδημα λαμβάνεται το «συνολικό δηλωθέν εισόδημα» του τμήματος Γ «Εκκαθάριση Φ.Ε.» του εκκαθαριστικού σημειώματος φορολογίας εισοδήματος.
Link to comment
Share on other sites

 

Στον οδηγό προγράμματος σελ 6

 
α) Εισοδηματικά: με βάση το δηλωθέν εισόδημα, του πλέον πρόσφατου εκκαθαριστικού σημειώματος. ως δηλωθέν εισόδημα λαμβάνεται το «συνολικό δηλωθέν εισόδημα» του τμήματος Γ «Εκκαθάριση Φ.Ε.» του εκκαθαριστικού σημειώματος φορολογίας εισοδήματος.

 

Δεν μου γραφει ομως τιποτα στο εκκαθαριστικο ειναι κενο...το Γ1 εκκαθαριση φ.ε. στο δηλωθεν συνολικο εισοδημα.Επειδη βγηκε μηδενικο το εκκαθαριστικο εβαλα μηδεν...αφου ειχα ζημιες...αλλιως το μονο που μενει ειναι να βαλω το κουτακι που λεει κυριος φορος 19,16ευρω

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος κάνει την αίτηση για την ενίσχυση αλλά γίνει μόνιμος πριν ελεγθεί η αίτησή του τι γίνεται;

 

Νομίζω πως το θέμα αφορά τους περισσότερους που κάνανε αίτηση για μόνιμοι, καθώς όλες οι αιτήσεις για ενίσχυση θα ελεγχθούν μετά τις 10 Οκτώβρη που είναι η προθεσμία. Μέχρι τότε όμως θα έχουν γίνει πολλοί από αυτούς μόνιμοι επιθεωρητές.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος κάνει την αίτηση για την ενίσχυση αλλά γίνει μόνιμος πριν ελεγθεί η αίτησή του τι γίνεται;

 

Νομίζω πως το θέμα αφορά τους περισσότερους που κάνανε αίτηση για μόνιμοι, καθώς όλες οι αιτήσεις για ενίσχυση θα ελεγχθούν μετά τις 10 Οκτώβρη που είναι η προθεσμία. Μέχρι τότε όμως θα έχουν γίνει πολλοί από αυτούς μόνιμοι επιθεωρητές.

 

Από το Πρόγραμμα Ενίσχυσης δικαιούχων για την Απόκτηση της Ιδιότητας του Ενεργειακού Επιθεωρητή δεν μπορούν να ωφεληθούν όσοι αποκτήσουν την ιδιότητα του μόνιμου ενεργειακού επιθεωρητή.

 

Αν έχετε ήδη υποβάλλει Αναγγελία Έναρξης Δραστηριότητας Ενεργειακού Επιθεωρητή, και επιθυμείτε να συμμετάσχετε στο Πρόγραμμα Ενίσχυσης πρέπει να υποβάλετε αίτηση άμεσα (πριν η ΕΥΕΠΕΝ εγκρίνει την αναγγελία σας). 

Link to comment
Share on other sites

Το έχω διαβάσει αυτό.

Από αυτό όμως δεν μπορώ να πω με σιγουριά πως όποιος γίνει  μόνιμος χάνει την επιδότηση, ιδιαίτερα αν έχει κάνει την αίτηση της επιδότησης πριν γίνει μόνιμος.

Από την άλλη...

Link to comment
Share on other sites

Το έχω διαβάσει αυτό.

Από αυτό όμως δεν μπορώ να πω με σιγουριά πως όποιος γίνει  μόνιμος χάνει την επιδότηση, ιδιαίτερα αν έχει κάνει την αίτηση της επιδότησης πριν γίνει μόνιμος.

Από την άλλη...

 

Αν κάνεις αίτηση για επιδότηση πριν σε ειδοποιήσουν οτι γίνεσαι μόνιμος θα πάρεις την επιδότηση

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις προβλημα με την εισοδο στο buildingcert?Προσπαθω να μπω απο την Παρασκευη, βαζω ΚΑΣ και εκει που θελει email/password ενω τα βαζω σωστα μου το ξαναπεταει να το συμπληρωσω ξανα και ξανα.Μονο σε μενα συμβαινει αυτο??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.