Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκρίθηκε πρόγραμμα ενίσχυσης δικαιούχων για την απόκτηση της ιδιότητας του Ενεργειακού Επιθεωρητή


ikoutoulas

Recommended Posts

έχουν περάσει πέντε μήνες από όταν ξεκίνησε η εξεταστική διαδικασία και μένουν, θεωρητικά, δύο μέχρι να ολοκληρωθεί..

αν σου φαίνεται δεδομένο ότι "θα σου δώσουν κάποιο χαρτί", χωρίς ωστόσο να έχει προβλεφθεί κάποια διαδικασία, ενώ ο ίδιος λες ότι "πιθανότατα θα το ζητάνε και αυτό σαν δικαιολογητικό" πάσο...εμένα, ναι μου φαίνεται παράξενο...ίντερνετ είναι και δεν σου ζήτησε κανείς να απαντήσεις, δεν υπάρχει λόγος για "βρε συνάδελφε" και τα υπόλοιπα..ας μην γινόμαστε τιμητές των πάντων.

 

Συναδελφε με παρεξηγησες.

Ουτε ειρωνικα απαντησα, ουτε τιποτα.

 

Η διαδικασια των εξετασεων εχει ΗΔΗ καθοριστει, ασχετο με το αν υπαρχει συμμετοχη.

Εκτιμω οτι ΣΙΓΟΥΡΑ καποια βεβαιωση παιρνεις, διοτι ο ΝΟΜΟΣ λεει (δεν το λεω εγω) οτι πρεπει να την υποβαλλεις στο buildingcert.

Επισης η ΥΑ αναφερει (δεν το λεω εγω) οτι ΠΡΕΠΕΙ να υποβαλλεις και το πιστοποιητικο επιτυχους εξετασεις ωστε να εισαι δικαιουχος της επιδοτησης.

 

Επειδη λοιπον καποιοι ειμαστε εδω και απανταμε για να βοηθησουμε, οχι για ΧΑΣΟΥΜΕ χρονο, καλο θα ηταν, ολοι να μελεταμε πρωτα και μετα να συμμετεχουμε.

 

πχ συναδελφος ρωταει για ποιο λογο κοπηκε.

Δεν μπηκε καν στη διαδικασια να δει οτι υπαρχουν 3 κατηγοριες απορριφθεντων για συγκεκριμενους λογους η καθε μια.

Επισης υποθετω οτι οταν εκανε την αιτηση δεν διαβασε την ΥΑ που ανεφερε οτι πρεπει να αποκτησει την ιδιοτητα του Εν. Επ.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

οκ. δεκτή η άποψη σου και το λέω καλοπροαίρετα. όμως επειδή όπως λες νόμος και υ.α κάνουν διαρκώς λόγο για πιστοποιητικό επιτυχίας στις εξετάσεις και ακόμη δεν βλέπουμε τίποτα, είναι εύλογο να ρωτάει κανείς "ρε παίδες μήπως έχω χάσει επεισόδια?εκδόσατε από κάπου το πιστοποιητικό?"..λήξαν το θέμα και πάμε για άλλα. γιατί αν και είμαστε στις ειδήσεις, ήδη καταναλώσαμε "χώρο" για ψιλοάσχετο θέμα.καλημέρες! 

Link to comment
Share on other sites

 Κεντρική Μακεδονία και Αττική δεν έχει..Ουρήσαμε στο πηγάδι εμείς ? Λογικά θα μας ανακοινώσουν και τα δικά μας προσεχώς..

Link to comment
Share on other sites

 Κεντρική Μακεδονία και Αττική δεν έχει..Ουρήσαμε στο πηγάδι εμείς ? Λογικά θα μας ανακοινώσουν και τα δικά μας προσεχώς..

 

κολυμπαμε και μεσα κιολας

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Συνάδελφοι,

 

για την Περιφέρεια Αττικής έχουμε κάποια πληροφόρηση ;

Πάλι παίζεις με τα screen capture Otto ;

Για κάνε κλικ εδώ:

http://tinyurl.com/k5h4nsp
http://tinyurl.com/lfa68p5
http://tinyurl.com/l27nafc
http://tinyurl.com/pmvtrso

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, ένας άνθρωπος που έγραψε αναλυτικά ποιες περιφέρειες αφορούν οι αποφάσεις! Μπας και γνωρίζεις σε ποιόν άξονα ανήκουν οι υπόλοιπες τρεις περιφέρειες (αν δεν κάνω λάθος, είναι δεκατρείς συνολικά);

Link to comment
Share on other sites

terry, διαβασα σε ποια κατηογορια απορριφθέντων ανηκω και η απορια μου ειναι ποσο λάθος μπορει να κανει κάποιος στα δικαιολογητικα που ζήταγε!!!:

 

 

Αντίγραφο εκκαθαριστικού σηµειώµατος του οικονοµικού έτους 2013

− υπεύθυνη δήλωση του άρθρου 8 του ν. 1599/1986 µε επικύρωση του γνησίου της υπογραφής, µε την οποία ο υποψήφιος δηλώνει ότι είναι αληθή όλα τα στοιχεία που συνοδεύουν την αίτησή του, 

− δήλωση συµµόρφωσης µε τον κανονισµό De Minimis

Απλά θέλω να ξαναθυμηθω τα δικαιολογητικα που είχα καταθέσει! μήπως για καποιο λογο καποιο αρχειο δεν πήγε.

Link to comment
Share on other sites

δε μου βγαζει σελιδες γμτ παλι το ιδιο μνμ :evil: :twisted: :twisted: :twisted: :evil:

Γενικά το site της διαύγειας έχει ένα θέμα με κάποιους browsers. Για παράδειγμα εγώ από safari δεν μπορώ να το ανοίξω. Μου βγάζει "BAD REQUEST", ενώ με τον firefox το ανοίγει κανονικά!

 

ΕΡΩΤΗΣΗ:

Έστω ότι παίρνουμε τα χρήματα, δίνουμε και τις εξετάσεις, αλλά μετά από 2-3 χρόνια σταματάμε να πληρώνουμε την ανανέωση και χάνουμε την ιδιότητα του Εν. Επ.. Τότε, μετά από 2-3 χρόνια, θα πρέπει να επιστρέψουμε τα χρήματα?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.