Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κανονισμοί, βιβλία, σημειώσεις σε pdf από το διαδίκτυο


iovo

Recommended Posts

Σημειώσεις από το σεμινάριο που πραγματοποιήθηκε σήμερα (19-6-2010) στη Λευκωσία σχετικά με τους Ευρωκώδικες 2,7 και 8. Περιέχονται και λυμένα παραδείγματα !

 

http://moi.gov.cy/index.php?ac=162&l=2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Δεδομένου ότι έχουν γίνει τόσες αλλαγές τελευταία σε θέματα που αφορούν το ΓΟΚ, όπως τακτοποιήσεις αυθαιρέτων, η.χ, υπόγειο, γκαραζ αξίζει να αγοράσω το βιβλίο της Ελένη Μπούτου Λεμπέση;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δε πιστεύω ότι πρέπει να ξοδέψεις 85 ευρώ για κάτι που θα έπρεπε να διανέμεται δωρεάν από το κράτος, ότι extra πληροφορία θές για θέματα ΓΟΚ, μπορείς να απευθυνθείς με ένα απλό τηλεφώνημα στο γραφείο ΓΟΚ του ΤΕΕ. 85 ευρώ δεν είναι και λίγα λεφτά, καλύτερα να πάρεις κάποιο άλλο βιβλίο που θα σε βοηθήσει σε κάποια άλλα θέματα! Παρόλα αυτά το συγκεκριμένο έχω ακούσει ότι είναι πολύ καλό...

Link to comment
Share on other sites

.... θα έπρεπε να διανέμεται δωρεάν από το κράτος ...

Συμφωνώ !!! Το βιβλίο το έχω αγοράσει. Η συγραφέας έχει πολύ μεγάλη εμπειρία, το βιβλίο είναι καλογραμμένο και πιστεύω ότι θα σου φανεί ΠΟΛΥ χρήσιμο !!!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είδα ανταπόκριση στο ερώτημα μου συνεχίζω...Εδώ και 1 χρόνο που δούλευα σε τεχνικό γραφείο είχαμε όλους τους τόμους του Γοκ οπότε όταν χρειαζόμουν κάτι τους χρησιμοποιούσα. Τώρα όμως θα ανοίξω δικό μου γραφείο, οπότε σε μια δουλειά που θα μου προκύψει δεν πρέπει να έχω την νομοθεσία για να ανατρέξω; Μήπως πρέπει να αγοράσω τους βασικούς τόμους της Νομοθεσίας; Κοστίζουν όμως αρκετά. Μέσω του Τεε θα τους προμηθευτώ;

Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές χρειάστηκα κάτι, μέσω internet μπόρεσα να βρώ τα πάντα (τους νόμους), βέβαια το ότι γίνονται αλλαγές και θα γίνονται συνέχεια είναι ένας ακόμα λόγος να μή το αγοράσεις! Οφείλω να ομολογήσω ότι και γώ όταν το είδα πρώτη φορά σκέφτηκα να το αγοράσω αλλά πραγματικά δε μου χρειάστηκε ποτέ. Βέβαια αν έχεις τη διάθεση να ξοδέψεις τα 85 απλά κάντο μη το σκέφτεσαι και πολύ..

 

Για αυτό το τελευταίο που ρωτάς δε γνωρίζω, με ένα τηλεφώνημα μπορείς να ρωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλημερα.

υπαρχει κανει φοιτητης που μπορει να ανεβασει σημειωσεισ απο το eclass.duth.gr στα μαθηματα που αφορουν το αντικειμενο του πολιτικου μηχανικου στο οπλισμενο σκυροδεμα (ΚΟΣ, ΚΟΣ ΙΙ κλπ)?ή ακομη και σημειωσεισ του καθηγητη Μ.Φαρδη απο την πατρα ?στο eclass.upatras.gr ειναι ανοικτα τα μαθηματα αλλα αν κανεισ μπορει να ανεβασει οτι ηλ.σημειωσεις εχει δωσει ο καθηγητης και οχι μονο οσες εχει ανεβασει θα ηταν πολυ βοηθητικο για πολλους καθως προκειται για πολυ καλο και προσεγμενο υλικο!ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Αποστολή δωρεάν εγχειριδίου ηχομόνωσης από τη FIBRAN (πληρώνεις μόνο έξοδα αποστολής):

 

http://www.fibran.gr/frontend/sound_insulation_manual.php?cid=44

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 7 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.