Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Υπουργική απόφαση για την Έγκριση Εργασιών Μικρής Κλίμακας


Recommended Posts

....

 

ΔΙΔΟΝΙΣ και οι κατασκευες στο ΕΛΛΗΝΙΚΟ για το 2004  προσωρινες δεν ειναι? 8-)

 

οσο για αυτο το χαρτι  -πιστοποιητικο στατικης επαρκειας εχει να πεσει  ΦΑΠΑ

Δεν νομίζω ότι είναι στο ελληνικό αν και δεν τις έχω δει από κοντά. Το συγκεκριμένο όμως που έβαλα είναι. Αποτελείται από επαναλαμβανόμενα μοντέλα 3μΧ6μ και 3μΧ3μ, με ατσάλινο σκελετό και πράγματι είναι επαναχρησιμοποιούμενο εξ ολόκληρου. Οπότε μπορεί να μεταφερθεί με συμβατική μεταφορική και όχι ειδική.

Έχει και πλήρη στατική μελέτη φυσικά με ευρωκώδικες και όχι σκέτη επάρκεια…

 

Με βάση τι γράφει ο απόφαση για την άδεια μικρής κλίμακας νομίζω πως το περιλαμβάνει χωρίς μαϊμουδίτσες φυσικά….

Φυσικά νομίζω ακόμα χωρίς τεστ…. Αλλά τώρα αξίζει να γίνει το τεστ… 

Link to comment
Share on other sites

Τ

 

Δεν νομίζω ότι είναι στο ελληνικό αν και δεν τις έχω δει από κοντά. Το συγκεκριμένο όμως που έβαλα είναι. Αποτελείται από επαναλαμβανόμενα μοντέλα 3μΧ6μ και 3μΧ3μ, με ατσάλινο σκελετό και πράγματι είναι επαναχρησιμοποιούμενο εξ ολόκληρου. Οπότε μπορεί να μεταφερθεί με συμβατική μεταφορική και όχι ειδική.

Έχει και πλήρη στατική μελέτη φυσικά με ευρωκώδικες και όχι σκέτη επάρκεια…

 

Με βάση τι γράφει ο απόφαση για την άδεια μικρής κλίμακας νομίζω πως το περιλαμβάνει χωρίς μαϊμουδίτσες φυσικά….

Φυσικά νομίζω ακόμα χωρίς τεστ…. Αλλά τώρα αξίζει να γίνει το τεστ… 

 

 

Τεσταρετο να ΚΟΝΟΜΗΣΟΥΜΕ

 

καθε καλοκαιρι θα τα στηνουμε για 3 μηνες ΠΑΝΤΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνω σε ένα που έχω κατά νου… φέρε κι εσύ αν έχεις από Σαρωνικό μεριά και δέσαμε…. (σου δίνω και όλα τα τελικά σχέδια εφαρμογής να τα καταθέσεις μόνος σου)

 

(ενημερωτικά δε, η έννοια προσωρινότητας δεν υποδηλώνει ότι πρέπει μετά κάποιο Χ χρονικό διάστημα πρέπει να το μετακινήσεις, απλά ότι έχει την μετακινουμένη ιδιότητα)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μ' άλλα λόγια ν' ....αγαπιόμαστε!!!!

Πω, πω, πω τη σημαντική βοήθεια μας προσφέρουν!!!!

Link to comment
Share on other sites

19. Εσωτερικές διαρρυθμίσεις, εφόσον δεν θίγονται τα στοιχεία του φέροντος οργανισμού του κτιρίου.

Αν αλλάζουν Η/Μ δηλαδή στα @@ μας.....

Link to comment
Share on other sites

Τις εσωτερικές διαρρθυμίσεις τις ξέρω.  Διαρρύθμιση χωρίς να αλλάξουν οι θέσεις στους πριζοδιακόπτες και στα φώτα δεν καταλαβαίνω ποιά μπορει΄να είναι.  Ίσως μόνο σε γραφεία με διαμερισματώσεις κινητές.  Για τις Η/Μ τροποποιήσεις μιλάει για ειδικά κτίρια.  Τι πράγμα είναι αυτό και πως ορίζεται?

Link to comment
Share on other sites

Έλεος, δε προλαβαίνουμε τις αποφάσεις, έρχεται και ταυτότητα κτιρίου άμεσα, τράπεζα γης κτλ. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

19. Εσωτερικές διαρρυθμίσεις, εφόσον δεν θίγονται τα στοιχεία του φέροντος οργανισμού του κτιρίου.

Αν αλλάζουν Η/Μ δηλαδή στα @@ μας.....

 

:huh:

Link to comment
Share on other sites

Έλεος, δε προλαβαίνουμε τις αποφάσεις, έρχεται και ταυτότητα κτιρίου άμεσα, τράπεζα γης κτλ. 

 

Έρχονται και αντυσυνταγματικότητες νόμων, ανομβρία, έλλειψη δουλειάς, αφραγκία, καταλογισμός ευθυνών, κρύο, έλλειψη πετρελαίου, 102 δόσεις για την αμοιβή μας, υγιής ανταγωνσμός στα 400 όλα μέσα, φτώχια, μιζέρια κ.λπ.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.