Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υπουργική απόφαση για την Έγκριση Εργασιών Μικρής Κλίμακας


Recommended Posts

Πρεπει να εισαι πολυ φρεσκια μηχανικος!

 

α) υπηρεσια δομησης = ΥΔΟΜ = μεχρι πριν 2 χρονια λεγοταν πολεοδομια!!!! .....δες Ν 4030/11 - ΦΕΚ 249/11

 

β) Οσο θελεις χρεωνεις! Ελευθερη αγορα εχουμε! .....δες Ν 3919/11 - ΦΕΚ 32/11

 

γ)  http://www.ypeka.gr/Default.aspx?tabid=785&sni%5B524%5D=2660&language=el-GR

Να με συγχωρεί ο διαχειριστής yian που τον αναγκασα να μου μεταφερει το ποστ! Συγγνωμη αν το εβαλα σε λαθος κατηγορια

Συναδελφε tzeno, Χίλια ευχαριστώ για την απαντηση σου!!! 

Οχι δεν ειμαι νεα μηχανικος, απλα δεν ασχοληθηκα ποτε με διαδικασιες-αδειες-πολεοδομιες...Τι να χρεώσω, τον εαυτο μου? στο δικο μου σπιτι θα τα κανω..εννοουσα εαν εχει καποιο κοστος που αποδιδεται στο κρατος

 

Καλη συνεχεια , να ειστε καλά

Edited by cv_zouwoman
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Οικογενεια αθιγγανων με παιδια με προβληματα υγειας αλλα και παιδια με προβληματα με ουσιες και ναρκωτικα μπορουν να στεγαστουν σε κοντεινερ /προκατ 

Υπαγονται στις μειονεκτικες και ειδικες ομαδες πληθυσμου  ?

 

 

ΝΟΜΟΣ 4019/2011 (ΦΕΚ Α 216 30.9.2011)

α) Στις "Ευάλωτες Ομάδες Πληθυσμού" ανήκουν οι ομάδες εκείνες του πληθυσμού που η ένταξη τους στην κοινωνική και οικονομική ζωή εμποδίζεται από σωματικά και ψυχικά αίτια ή λόγω παραβατικής συμπεριφοράς. Σε αυτές ανήκουν άτομα με αναπηρίες (σωματικές ή ψυχικές ή νοητικές ή αισθητηριακές), εξαρτημένα ή απεξαρτημένα από ουσίες άτομα, οροθετικοί, φυλακισμένοι/αποφυλακισμένοι, ανήλικοι παραβάτες.

β) Στις "Ειδικές Ομάδες Πληθυσμού" ανήκουν οι ομάδες εκείνες του πληθυσμού οι οποίες βρίσκονται σε μειονεκτική θέση ως προς την ομαλή ένταξη τους στην αγορά εργασίας, από οικονομικά, κοινωνικά και πολιτισμικά αίτια. Σε αυτές ανήκουν ενδεικτικά οι άνεργοι νέοι, οι άνεργες γυναίκες, οι άνεργοι άνω των πενήντα ετών, οι μακροχρόνια άνεργοι, οι αρχηγοί μονογονεϊκών οικογενειών και τα μέλη πολύτεκνων οικογενειών, γυναίκες θύματα κακοποίησης, οι αναλφάβητοι, οι κάτοικοι απομακρυσμένων ορεινών και νησιωτικών περιοχών, τα άτομα με πολιτισμικές ιδιαιτερότητες, οι μετανάστες και οι πρόσφυγες.

Edited by KOKARADI
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.