Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μεταγραφη απο πανεπιστημιο εξωτερικου


Recommended Posts

καλησπερα σε ολους ειμαι στο τριετες πτυχιο των πολιτικων μηχανικων στην ιταλια μου λειπει ενα μαθημα και θα ηθελα να ρωτησω το εξης : παιρνοντας το τριετες στην ιταλια θα μπορουσα να ερθω ελλαδα σαν μεταγραφη για να κανω τα 2 τελευταια χρονια? ή χωρις να παρω το τελευταιο μαθημα γινεται μεταγραφη στην ελλαδα?  θα μπορουσε να μου πεις καποιος παρακαλω που μπορω να απευθυνθω γι αυτα τα θεματα?

Link to comment
Share on other sites

Αποσο ξερω εδω και 11-12 χρονια εχει καταργηθει ο νομος σχετικα με τις μεταγραφες απο εξωτερικο-> εσωτερικο και πλεον δεν γινονται υπο καμια προυποθεση κλπ....   

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν περιπτωσεις υγειας που δικαιολογουν αυτην την τρελη διαδικασια.

Ξερω περιπτωση αλλα ειχε δοντι ισχυρο!

Link to comment
Share on other sites

ΟΟΟΟΟΟΟΟΛΑ γίνονται

 

Αλλά όχι για όλους

 

Για λίγους

 

Φίλε mixanikos21 κάτσε Ιταλία. Κάνε και ένα καλό μεταπτυχιακό. Βρες και μία δουλειά να φας ψωμάκι. Βρες και μια Ιταλίδα

 

Δεν είναι εποχές για Ελλάδα τώρα

 

Σε καμιά 10 ετία να τελειώσει το ΠΕΙΡΑΜΑ και μετά βλέπουμε

Edited by kapnicious
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

λιγο που το εψαξα το θεμα ειναι παρα πολυ δυσκολο εως απιθανο να ερθει καποιος οποτε δεν αξιζει καν..παντως ας ευχαριστω για τις απαντησεις ..kapnicius εαν βρω καμια ιταλιδα καλη εννοειται πως θα κατσω ιταλια :P

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.