Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

[Μεταφορά δηλώσεων] από τον 4014 στον 4178-διαδικασία,ερωτήσεις,πληροφόρηση.


Recommended Posts

Γιατί να σου επανυπολογίσει το πρόστιμο του πρώτου ΦΚ, αφού λες ότι, δεν αλλάζει....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ομως αλλάζουν τα τμ της δήλωσης, οπότε πιστεύω πως θα επανυπολογιστεί όλο το πρόστιμο

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς;Πάντως  από το ΤΕΕ είπαν ότι το σύστημα έτσι κι αλλιώς ξαναυπολογίζει το πρόστιμο, απλώς δεν οφείλεται, αν δεν αλλάζουν οι επιφάνειες .Βέβαια πρέπει να το προχωρήσει κάποιος που πραγματικά βιάζεται η κάποιος γενναίος, για να προκύψει ...Αλλη πληροφόρηση εκ του υπουργείου λέει ότι θα βγει οδηγία (πότε ?) για το μειωτικό συντελεστή στις υπο μεταφορά δηλώσεις.

Edited by Χερουβείμ με την αλλαξιά
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

λοιπον σε μια δηλωση που την εχω μεταφερει δοκιμασα αυτο που λετε.

εχω ενα φυλλο καταγραφης αρχικα. εαν αλλαξω πχ χρηση απο κυρια και μοναδικη σε βιομηχανια δεν αυξανεται το προστιμο.

οταν ομως βαζω αλλο ενα φυλλο καταγραφης τοτε υπολογιζεται το προστιμο και για το πρωτο φυλλο καταγραφεις με τη χρηση βιομηχανια και ετσι αυξανεται και στο πρωτο φυλλο καταγραφης.

Link to comment
Share on other sites

 ...Αλλη πληροφόρηση εκ του υπουργείου λέει ότι θα βγει οδηγία (πότε ?) για το μειωτικό συντελεστή στις υπο μεταφορά δηλώσεις.

 

Τι είναι αυτό τώρα!!!! Είναι έγκυρο;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

λοιπον σε μια δηλωση που την εχω μεταφερει δοκιμασα αυτο που λετε.

εχω ενα φυλλο καταγραφης αρχικα. εαν αλλαξω πχ χρηση απο κυρια και μοναδικη σε βιομηχανια δεν αυξανεται το προστιμο.

οταν ομως βαζω αλλο ενα φυλλο καταγραφης τοτε υπολογιζεται το προστιμο και για το πρωτο φυλλο καταγραφεις με τη χρηση βιομηχανια και ετσι αυξανεται και στο πρωτο φυλλο καταγραφης.

 

 

Την κάτσαμε κανονικότατα.

 

Σε αυτήν την περίπτωση οι περισσότερες δηλώσεις πρέπει να πληρώσουν. Άνθρακας ο θυσαυρός.

Edited by jja
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.