Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

[Μεταφορά δηλώσεων] από τον 4014 στον 4178-διαδικασία,ερωτήσεις,πληροφόρηση.


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι που έχει χιλιοειπωθεί αλλά όσο πάω και μπερδεύομαι; Συγκρίνω με οικοδομική άδεια και συμπληρώνω συντελεστές με ισχύοντες κανονισμούς έτσι δεν είναι; Λοιπόν, σε εκτός σχεδίου δόμηση που έχουν αλλάξει οι πλάγιες αποστάσεις: Έχω 2 περιπτώσεις ΜΕ οικ. άδεια. Τα αυθαίρετά μου κατά την άδεια δεν έχουν παραβίαση πλαγίων, με τους ισχύοντες όμως κανονισμούς έχουν. Βάζω παραβίαση πλαγίων αποστάσεων ή όχι; Ιδού η απορία.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν μπορώ να βγάλω αυθαίρετο ένα ακίνητο για όρους και περιορισμούς που προέκυψαν ΜΕΤΑ την ανέγερση του , πόσο μάλλον όταν η ανέγερση αυτή έγινε με νόμιμη οικοδομική άδεια..

Link to comment
Share on other sites

Ναι για τα νόμιμα τμήματα οκ, αλλά για τα τμήματα κατά παρέκκλιση της άδειας; Κατά την άδεια δεν παραβιάζουν πλάγιες αποστάσεις, κατά τους ισχύοντες κανονισμούς όμως παραβιάζουν.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς η συνάδελφος έχει αυθαίρετα τμήματα και αυτά θέλει να ελέγξει τώρα.

Δεν βγάζει όλη την κατασκευή που έγινε βάσει άδειας αυθαίρετη.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό που λέει ο ssouanis. Και θέλω να δω αν στα αυθαίρετα τμήματα θα υπολογίσω παραβίαση πλαγίων αποστάσεων επειδή θα συγκρίνω με ισχύοντες κανονισμούς ή δε θα τη βάλω επειδή θα συγκρίνω με άδεια που εκεί δεν παραβιάζει τπτ. Έχετε καμιά γνώμη επ' αυτού;

Link to comment
Share on other sites

Τρίπολη - Θεσσαλονίκη   1-0 (και έρχονται κι άλλα!)

 

ΠΡΟΣ ΤΕΕ-ΤΚΜ

Παρακαλώ όπως διαβάσετε αντίστοιχες ε/α από ΤΕΕ Τριπόλεως. Καλύτερα βέβαια θα ήταν να είχαμε επίσημες ε/α (δλδ ΝΟΜΟ), αλλά μεταξύ "τυφλών", κυριαρχεί ο "μονόφθαλμος".

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

 http://www.teetrip.tee.gr/OmadApant-1_29.10.13.pdf

Απαντήσεις από τεε τρίπολη μάλλο

Ρε σεις, αυτοί χρησιμοποιούν φράσεις και περιγραφές που έχουμε χρησιμοποιήσει εξ αρχής εδώ μέσα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Μπράβο τους!!!! Ορθότατη και σαφέστατη αντιμετώπιση αρκετών θεμάτων!!!!! Δημόσια συγχαρητήρια για την προσπάθειά τους!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΙΑΣΟΝΑ.

 

Αρχικα νομιζα οτι μιλας ειρωνικα.

Μαλλον οχι.

 

Αλλα οπως και να το πιασω μου βρωμαει..!!!

 

Δηλαδη το καθε ΤΕΕ θα βγαζει και σειρα ε/α???

 

Γιατι να μην βγαλλει λοιπον και το michanikos.gr μια?

Ή αν γουσταρετε να βγαλλω μια εγω, μια ο ΙΑΣΟΝΑΣ, μια ο ssouannis κτλ.

Στο τελος του Νομου να βγαλλουμε και ενα λευκωμα!!!!!!!!!!!!!

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.