Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

[Μεταφορά δηλώσεων] από τον 4014 στον 4178-διαδικασία,ερωτήσεις,πληροφόρηση.


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δηλαδή μία δήλωση 4014 εξοφλημένη με εφάπαξ καταβολή που έκανα μεταφορά στις 6/02 ΧΩΡΙΣ να πληρώσω ακόμα ανταποδοτικό τέλος, αν κάνω αλλαγές σε 3 μήνες και την υποβάλω τότε θα εμφανίσει ληξιπρόθεσμες λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μία δήλωση 4014 εξοφλημένη με εφάπαξ καταβολή που έκανα μεταφορά στις 6/02 ΧΩΡΙΣ να πληρώσω ακόμα ανταποδοτικό τέλος, αν κάνω αλλαγές σε 3 μήνες και την υποβάλω τότε θα εμφανίσει ληξιπρόθεσμες λέτε;

standart!

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, έχω μεταφέρει δηλώσεις από 4014 σε 4178. είναι σε κατάσταση υπαγωγή.

Γιατί δεν εμφανίζει καρτέλα αιτήσεις και καρτέλα αρχεία??

είναι νορμάλ αυτό?

 

τί κάνουμε περιμένουμε? ή έχει γίνει κάποιο λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εξής περίπτωση:

Δήλωση προς ρύθμιση του 4014 που έχει πληρωθεί το παράβολο (2000) και καμία δόση, την έχω μεταφέρει κανονικά προ 6/2 στον 4178 και έχω πληρώσει και το ανταποδοτικό του ΤΕΕ. Η δήλωση είναι ακόμα σε αρχική υποβολή.

Αλλάζω γνώμη και αποφασίζω να την πάω προς "έκδοση αδείας", τσεκάρω τα "προς έκδοση αδείας" αντί για το "ρύθμιση" σε όλα τα ΦΚ (χωρίς καμία άλλη αλλαγή) και πατάω υποβολή.

Σωστά, μου βγαίνει το πινακάκι πριν την οριστικοποίηση της υποβολής που παρουσιάζει τα αρχικά πρόστιμα, ως είχαν και στο "μετά την υποβολή" τα έχει μηδενίσει και έχει αφήσει το παράβολο (2000 ευρώ) και το ανταποδοτικό.

 

Το θέμα τώρα, αν πατήσω το ΟΚ μήπως μου βγάλει να πληρώσω ξανά το παράβολο (2000) ???

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.