Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

[Μεταφορά δηλώσεων] από τον 4014 στον 4178-διαδικασία,ερωτήσεις,πληροφόρηση.


Recommended Posts

Όχι δεν πληρώνει νέο παράβολο (..........ίσως με πολύ λίγες εξαιρέσεις αυτό).

Σε μη εξοφλημένο πρόστιμο στο οποίο απομένoυν π.χ. 100 ευρώ για την εξόφληση και το νέο παράβολο για τη μεταφορά είναι 500 ευρώ τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι εννοείς με το "νέο παράβολο για τη μεταφορά";;;;

Είχες βάλει αρχικώς λιγότερα τ.μ. στον 4014, είχες πληρώσει το παράβολο και στη συνέχεια άλλαξες τα τ.μ. σε περισσότερα (που υπερκάλυπταν τα τ.μ. για το αρχικό παράβολο και τώρα κατά τη μεταπήδηση σου βγαίνει το νέο παράβολο;;;;

Έκανες αρχική υποβολή στον 4178 και σου βγαίνει μαζί με το ανταποδοτικό τέλος (πόσο σου βγάζει;;;;;) και extra παράβολο κι αν δεν πληρωθούν δεν σε αφήνει να προχωρήσεις;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν εχω κανει ακομα καμμια μεταφορα δηλωσης γιατι ...περιμενω τους φωστηρες (Οπως λεει κι ο ΙΑΣΟΝΑΣ) ,σημ. εχω και κατι αποθηκες που στον 4014 τις ειχα βοηθητικους χωρους, εχω την εξης απορια.

μπορουμε στη δηλωση να δηλωνουμε παραβασεις διαφορετικων κατηγοριων?δηλ ενα ΦΚ ΚΑΤΗΓ 3 και αλλο ΦΚ κατηγορια 5?

Link to comment
Share on other sites

να το παω και λιγο παραπερα αν δεν καταχραζομαι τη καλοσυνη σου?

αν εχω κατηγορια 5 παραβασεις δηλ. υπερβασεις πανω απο 40% μπορω ποσοστο τους εως 40% να το βαλω στη κατηγορια 4(ουτως ωστε να παρουν εξαιρεση απο κατεδαφιση) , και τα υπολοιπα να τα παω κατηγ 5?λιγο τραβηγμενο?

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα κι έτσι όπως το λένε, δεν έχουν τα ΚΟΤΣΙΑ να πουν ξεκάθαρα ότι, κατά αυτήν ακριβώς την "αυτόματη μεταφορά" ο μηχανικός θα χρειαστεί να ξαναεντάξει τη δήλωση στον 4178 ακολουθώντας τις προδιαγραφές αυτού!!!!!!!!!

 

Αν ίσχυε κάτι τέτοι, ΓΙΑΤΙ ΑΦΟΥ ΤΟ ΜΠΟΡΟΥΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ;;;;;;   (Ιάσονα, μα δεν πρέπει έτσι και αλλιώς να μπουν οι κατηγορίες?)

ΔΙΟΤΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΕΥΘΥΝΩΝ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΩΣ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΤΟΥ ΑΝΤΑΠΟΔΟΤΙΚΟΥ ΤΕΛΟΥΣ......

Link to comment
Share on other sites

να το παω και λιγο παραπερα αν δεν καταχραζομαι τη καλοσυνη σου?

αν εχω κατηγορια 5 παραβασεις δηλ. υπερβασεις πανω απο 40% μπορω ποσοστο τους εως 40% να το βαλω στη κατηγορια 4(ουτως ωστε να παρουν εξαιρεση απο κατεδαφιση) , και τα υπολοιπα να τα παω κατηγ 5?λιγο τραβηγμενο?

 

Πολύ τραβηγμένο.........

 

 

 

Ακόμα κι έτσι όπως το λένε, δεν έχουν τα ΚΟΤΣΙΑ να πουν ξεκάθαρα ότι, κατά αυτήν ακριβώς την "αυτόματη μεταφορά" ο μηχανικός θα χρειαστεί να ξαναεντάξει τη δήλωση στον 4178 ακολουθώντας τις προδιαγραφές αυτού!!!!!!!!!

 

Αν ίσχυε κάτι τέτοι, ΓΙΑΤΙ ΑΦΟΥ ΤΟ ΜΠΟΡΟΥΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ;;;;;;   (Ιάσονα, μα δεν πρέπει έτσι και αλλιώς να μπουν οι κατηγορίες?)

ΔΙΟΤΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΕΥΘΥΝΩΝ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΩΣ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΤΟΥ ΑΝΤΑΠΟΔΟΤΙΚΟΥ ΤΕΛΟΥΣ......

 

 

Μόνο αυτές;;;;; Όλα θέλουν προσαρμογή....

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς με το "νέο παράβολο για τη μεταφορά";;;;

Είχες βάλει αρχικώς λιγότερα τ.μ. στον 4014, είχες πληρώσει το παράβολο και στη συνέχεια άλλαξες τα τ.μ. σε περισσότερα (που υπερκάλυπταν τα τ.μ. για το αρχικό παράβολο και τώρα κατά τη μεταπήδηση σου βγαίνει το νέο παράβολο;;;;

Έκανες αρχική υποβολή στον 4178 και σου βγαίνει μαζί με το ανταποδοτικό τέλος (πόσο σου βγάζει;;;; ;) και extra παράβολο κι αν δεν πληρωθούν δεν σε αφήνει να προχωρήσεις;;;;;;

Έχω πελάτη που μεταπήδησε στον 4178, ο οποίος είχε παράβολο 1000 ευρώ στον 4014 το οποίο το πλήρωσε και ήταν σε καθεστώς δόσεων, τώρα το σύστημα (μετά τη πληρωμή του ανταποδοτικού τέλους 25 ευρώ) ζητάει πάλι 1000 ευρώ παράβολο για να προχωρήσω και οι υπολειπόμενες δόσεις είναι  γύρω στα 2700 ευρώ τι κάνει το πληρώνει το νέο παράβολο κανονικά;

Edited by Sotirisb
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.