Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

[Μεταφορά δηλώσεων] από τον 4014 στον 4178-διαδικασία,ερωτήσεις,πληροφόρηση.


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@ssouanis

 

Ποτε προλαβε και πληρωθηκε το ανταποδοτικο τελος;...δεν κανει μια μερα να εμφανιστει η πληρωμη στην τραπεζα; να τσεκαρω και τους δικους μου... 

Link to comment
Share on other sites

εχω 3 δηλωσεις που πεθανε.....τις δηλωσεις τωρα για να τις μεταφερω ζηταω αδεια απο κληρονομο?

 

και αλλαζω και ονομα ιδιοκτητη?

Link to comment
Share on other sites

το έστειλα από χθες βράδυ με e-banking.

ίσως του ΠΣΚ τα στέλνουν πρωί πρωί.

τι να πω.

 

Θοδωρή,

εννοώ ότι οι χώροι μου από τον 4014 ήταν όλοι ΚΧ και με παλαιότητα 01.01.2004.

άμα είχα χώρο ΒΧ με τον 4014 και τον πήγαινα στο κουτάκι ΚΧ, θα ήθελα να δω άμα αλλάζει το πρόστιμο.

Αυτό λέω.

άμα κάνω τώρα το ανάποδο, επειδη μειώνεται,

δε θα έχω σαφή εικόνα.

 

 

 

και το έχει δεν έχει άδεια δεν παίζει ρόλο.

Edited by ssouanis
Link to comment
Share on other sites

Κατι ακουγεται στις ειδησεις στο ραδιοφωνο για προκαταβλητεο φορο στο 26%...και οπως βλεπω απο κατω...δεν παμε με τους κορυφαιους; δεν παμε στην le mond στο φιναλε;... 

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

εχω 3 δηλωσεις που πεθανε.....τις δηλωσεις τωρα για να τις μεταφερω ζηταω αδεια απο κληρονομο?

 

και αλλαζω και ονομα ιδιοκτητη?

Εγώ έχω 5-6 (όχι τόσο μακάβριο) που ρυθμίστηκαν και πουλήθηκαν, και άλλο ένα που μετανάστευσε.

Ούτε τους ξέρω ούτε τους είδα...στον ίδιο παρανομαστή είμαστε.

Τώρα τί κάνουμε??

Link to comment
Share on other sites

άμα είχα χώρο ΒΧ με τον 4014 και τον πήγαινα στο κουτάκι ΚΧ, θα ήθελα να δω άμα αλλάζει το πρόστιμο.

άμα κάνω τώρα το ανάποδο, μειώνεται...

Αφού το προστιμο μειώνεται όταν αλλάζεις απο ΚΧ του 4014 σε ΒΧ στον 4178, σημαίνει οτι το συστημα μάλλον αγνοει το άθροισμα. Άρα στην ανάποδη περίπτωση, απο ΒΧ σε ΚΧ, λογικά το πρόστιμο θα αυξάνεται... Αουτς...

Edited by Makiaveli
Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως στην εγκυκλιο ειχαν κανει λογο οτι εαν δεν αλλαζουν τα πολεοδομικα μεγεθη τοτε το προστιμο που προκυπτει δεν μας νοιαζει καθολου και εκδιδεται πραξη ολοκληρωσης. αρα ισως και να βλεπουμε οτι υπολογιζεται νεο προστιμο μεγαλυτερο αλλα με καποιο τροπο δεν θα το καταβαλουμε και θα φαινεται πληρωμενο? ισως. δηλ μη περιμενουμε το προστιμο να μενει ιδιο αλλα με ποια διαδικασια θα λενε οτι ναι μεν το προστιμο μεγαλωσε αλλα εσυ δεν πρεπει να το πληρωσεις και στο 5 σελιδο να ειμαστε καλυμενοι.να μη φαινεται οτι χρωσταμε. γιατι αντε μετα να εξηγησεις σε πολεοδομιες και συμβολαιογραφους οτι δεν εισαι μαγος.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.