Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Προσωρινοί ενεργειακοί ΤΕΛΟΣ


Christos

Recommended Posts

Συγνώμη εκεί στο ΕΥΕΠΕΝ πόσο κούκου είναι; Έχω βγει από τα ρούχα μου, μόλις κατήργησαν τους προσωρινούς επιθεωρητές. Σαφώς και υπήρχε η ημερομηνία 6/10, όταν όμως ανοίγουν την πλατφόρμα για τους μόνιμους στις 5/9 και σου λένε θέλω και ένα δίμηνο για την έγκριση, δε καταλαβαίνουν ότι σε αφήνουν στον αέρα; Δηλαδή αν τους καταργούσαν 1 μήνα μετά ώστε να μην αφήσουν στον αέρα κάποιους που υποβάλανε έγκαιρα τα χαρτιά, τί διάολο πια;

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να μπείς σαν να μην έγινε τίποτε.Το σύστημα θα σε βάλει αν είσαι προσωρινός.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι προσωρινή ενεργειακός επιθεωρητής και λόγω ότι διακόπηκε το σύστημα δεν έχω τη δυνατότητα να τελειώσω ΠΕΑ που είχα σε εκρεμμότητα από την Παρασκευή. Τους τηλεφώνησα  στην υπηρεσία και μου ανέφεραν ότι δεν μπορεί να γίνει κάτι ακυρώνεται. Πόσοι έχουν γίνει Μόνιμοι Ενεργειακοί Επιθεωρητές ;

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι μπαίνω κανονικά...

Παρότι προσωρινός, με αίτηση όμως να γίνω μόνιμος, φαίνεται υπό εξέταση ακόμα.

Εδώ και πολύ καιρό δλδ...

Υπάρχει δλδ περίπτωση να έχω γίνει αλλά να μου το κρατούν για μυστικό.

 

Πάντως θα πρέπει να πούμε, ότι στη συγκεκριμένη υπηρεσία οι συνάδελφοι είναι καταρτισμένοι και πολύ ευγενικοί.

Σίγουρα θα υπάρξει μία μικρή αναστάτωση, σίγουρα θα έπρεπε να δοθεί μία μικρή ίσως εβδομαδιαία παράταση

για να φύγει το πρώτο κύμα αιτήσεων...

Link to comment
Share on other sites

Eγω ειμαι προσωρινος και έχω κανει αιτηση για μονιμος αλλά δεν μπαινει.Τους εστειλα mail με μπινελίκια αφου είναι υπαιτιοτητα τους .Τα λεφτά για το παράβολο ομως τα τσεπωσαν.Νομιζω αμα στειλουμε όλοι mail μήπως και ξυπνησουν .

Link to comment
Share on other sites

πότε έκανες αίτηση;

σε ποια κατάσταση βρίσκεται η αίτηση σου;

σου έχουν βγει τα "κόκκινα γράμματα" στην καρτέλα 3/3 που να λέει ότι κλείδωσε η αίτηση σου για να ελεγχθεί κτλ κτλ;

Link to comment
Share on other sites

ssouanis πότε έκανες αίτηση και πότε σου έχουν βγει τα "κόκκινα γράμματα" στην καρτέλα 3/3?

 

Στους προσωρινούς μπαίνει κανονικά στο σύστημα αλλά μόλις επεξεργάζεσαι κάποιο πιστοποιητικό π.χ. σε εκκρεμότητα σου βγάζει μήνυμα ότι η άδεια των προσωρινών έληξε.

Link to comment
Share on other sites

ναι έφτασα μέχρι το "υποβολή νέας επιθεώρησης" και μου άνοιξε κανονικά η καρτέλα.

Δεν το προχώρησα όμως περισσότερο.

δλδ δεν πήρε τελικά α/α.

Εκεί κολλάει;

 

Εγώ τα έστειλα τα χαρτιά μου στις 11.09 (πάτησα υποβολή δλδ, γιατί τα χαρτιά τα είχα ανεβασμένα από την πρώτη μέρα, μια το πρόβλημα με το παράβολο, μια το ότι δεν έκανε υποβολή, τεσπα, 11.09 μετράει)

κόκκινα γράμματα βγήκαν στις 26.09.

Και ακόμα έτσι είναι...

Edited by ssouanis
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.