Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Προσωρινοί ενεργειακοί ΤΕΛΟΣ


Christos

Recommended Posts

Όποιος ήταν προσωρινός και δεν είχε εγκριθεί μέχρι τις 5/10, θα έπρεπε να είχε ολοκληρώσει τη δουλειά του μέσα στο σύστημα.

Νομίζω ήταν ξεκάθαρο.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, η αναζήτηση ενεργειακών επιθεωρητών δεν λειτουργεί καλά. Προφανώς είναι στην διαδικασία να αφαιρούν τους προσωρινούς, ώστε να φαίνονται μόνο οι μόνιμοι που εγκρίθηκαν προσφάτως. 

Link to comment
Share on other sites

Ξεκάθαρο είναι ότι έχω στείλει τα δικαιολογητικά εδω και 15 μέρες έχω κάνει τα σεμινάρια έχω βγαλει σαν προσωρινος ΠΕΑ  και τώρα έμεινα με τις μετρήσεις στα χέρια κα τους πελάτες να με κουνάνε μαντήλι.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μέχρι πρότινος, στην καρτέλα με τα στοιχεία μου με έδειχνε ως προσωρινό. Σήμερα που κοίταξα λέει "όλα-μόνιμος" (είχε εγκριθεί η αίτηση μου για μόνιμος). Παρατήρησε και κάποιος άλλος συνάδελφος κάτι τέτοιο; 

Edited by spagkratis
Link to comment
Share on other sites

Ξεκάθαρο είναι ότι έχω στείλει τα δικαιολογητικά εδω και 15 μέρες έχω κάνει τα σεμινάρια έχω βγαλει σαν προσωρινος ΠΕΑ  και τώρα έμεινα με τις μετρήσεις στα χέρια κα τους πελάτες να με κουνάνε μαντήλι.

 

Δεν γνώριζες ότι 6/10 λήγει η άδεια σου? 

Link to comment
Share on other sites

και τι ακριβώς ήθελες να κάνει;

ο πελάτης που ήρθε πριν 10 μέρες να του έλεγε:

ξέρεις μπορεί στις 02.10 να μην έχουν εξετάσει ακόμα τη δήλωση μου;

 

Σου λέει ότι έχει κάνει τη διαδικασία που απαιτείται εδώ και 15 μέρες.

Εγώ π.χ. εδώ και 25 μέρες...

 

Να διώξεις πελάτη που σου ήρθε π.χ. την Πέμπτη;

 

 

Δεν λήγει με υπαιτιότητα του...

Λήγει γιατί δεν έχει ελεγχθεί ακόμα η αίτηση του που έγινε εμπρόθεσμα και νωρίς.

Edited by ssouanis
Link to comment
Share on other sites

Υποχρεωση του ΥΠΕΚΑ είναι να την ανανεώσει  αφού έχω στείλει όλα τα δικαιλογητικά .Εσενα αμα ερχόταν πελάτης 4/10 θα τον έδιωχνες ;Ας έβγαζαν ανακοινωση ότι ο χρόνος εξέτασης το δικαιολογητικών είναι 1 μήνας .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.