Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνάδελφε πληρωσα το β εξαμηνο τις πρωτες μέρες του έτους και είχα μια προσαύξηση..αυτο το 1% εννοώ.

 

Θα συμψηφιστεί με τις μελλοντικές?

 

Και εγώ το ίδιο συνάδλεφε 10 ευρω ήταν σε μένα ο τόκος, τους τα χαρίζω...

Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφω από την αρχική σελίδα του ΤΣΜΕΔΕ:

"...Για την πληρέστερη ενημέρωσή σας έχουν ήδη αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του ΤΣΜΕΔΕ τα ειδοποιητήρια ασφαλιστικών εισφορών και διαφορών Β εξαμήνου 2016 για όσους ασφαλισμένους δεν έχουν εξοφλήσει τις εισφορές τους."

 

Edit: Μολις ειδα οτι η ενημερωση με το πληρες κειμενο στάλθηκε και στο mail μου απο το ΤΜΕΔΕ (και οχι απο το ΤΣΜΕΔΕ)

Edited by georgegaleos
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο συνάδλεφε 10 ευρω ήταν σε μένα ο τόκος, τους τα χαρίζω...

 

Oμοίως κι εγώ.

Πλήρωσα εκπρόθεσμα, αλλά, πριν την απόφαση για παράταση.

Οπότε, πλήρωσα περίπου 10 ευρώ τόκους.

 

 

Επειδή δεν θέλω να τους τα χαρίσω, τους πήρα χθες τηλέφωνο, να ρωτήσω αν μπορώ να τα πάρω πίσω.

Η υπάλληλος μου είπε πως δεν ξέρει.

Σήμερα το πρωί πήγα από εκεί. Ένας προϊστάμενος μου είπε ότι "μπορεί" να βγει διευκρινιστική ανακοίνωση, ενώ μια άλλη μου είπε ότι δεν επιστέφονται και τα χάνουμε.

 

Δεν είναι το ποσόν αυτό καθ εαυτό, είναι το "γαμώτο"...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι,

ξέρει κανείς αν τα νέα ειδοποιητήρια του ΕΦΚΑ πλεον, θα μπορούμε να τα εκτυπώσουμε κάπου διαδικτυακά, όπως κάναμε στο site του ΤΣΜΕΔΕ;

 

Αλλιώς πώς; 

 

Θα πρέπει να πάμε στα ''κατηργημένα'' κατά τόπους υποκαταστήματα του ΤΣΜΕΔΕ; (για επαρχία μιλώντας)

Edited by stathpit
Link to comment
Share on other sites

το πρωτο θα ερθει ταχυδρομικα

τα επομενα ηλεκτρονικα απο το efka.gov.gr

 

http://www.efka.gov.gr/_memos/files/EGK_1_2017b.pdf

εγκυκλιος 1 με παραρτηματα τροπου υπολογισμου μειωσεων

 

https://mega.nz/#!q01HWTbR!MUjc79RX7aYGxnt8XD--WwGCXYLzcZusqGSP1W6c7vY

excel υπολογισμου μηνιαίων εισφορων εταα ανω 5ετιας

Edited by zxgr
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφω από την αρχική σελίδα του ΤΣΜΕΔΕ:

"...Για την πληρέστερη ενημέρωσή σας έχουν ήδη αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του ΤΣΜΕΔΕ τα ειδοποιητήρια ασφαλιστικών εισφορών και διαφορών Β εξαμήνου 2016 για όσους ασφαλισμένους δεν έχουν εξοφλήσει τις εισφορές τους."

 

Edit: Μολις ειδα οτι η ενημερωση με το πληρες κειμενο στάλθηκε και στο mail μου απο το ΤΜΕΔΕ (και οχι απο το ΤΣΜΕΔΕ)

Σχετικά με αυτό το ειδοποιητήριο.

Πλήρωσα το Β 2016 στις 4 ή 5 Ιανουαρίου 2017.

Μαζί μου ζητήθηκαν και πλήρωσα και αναδρομικά περίπου 230 €. (αυτά δεν τα είχα δει ποτέ σαν ειδοποιητήριο από το ΤΣΜΕΔΕ ηλεκτρονικά)

 

Τώρα βγάζει άλλα τόσα (ακριβώς το ίδιο ποσό και συνολικά και ανά κατηγορία), χωρίς να αναφέρει για ποιά περίοδο είναι αναδρομικά.

Η απόδειξη που πλήρωσα έλεγε πως τα αναδρομικά είναι για Β2011 κα Α2012 νομίζω.

 

Είναι άλλα αναδρομικά αυτά για επόμενα 6μηνα ή είναι το ίδιο που πλήρωσα, απλώς δε γνωρίζουν αυτοί πως πλήρωσα στο ταμείο?

Έχει κανείς παρόμοιο θέμα?

 

Θεωρώ πως είναι τα ίδια αφού λέει αναδρομικά Β2016 και μιας και μου βγάζει ακόμα ενημερότητα, που λογικά αν είχα χρωστούμενα δε θα έβγαζε, αλλά με αυτούς ποτέ δεν ξέρεις!!

Edited by archthanos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι,

ξέρει κανείς αν τα νέα ειδοποιητήρια του ΕΦΚΑ πλεον, θα μπορούμε να τα εκτυπώσουμε κάπου διαδικτυακά, όπως κάναμε στο site του ΤΣΜΕΔΕ;

 

Αλλιώς πώς; 

 

Θα πρέπει να πάμε στα ''κατηργημένα'' κατά τόπους υποκαταστήματα του ΤΣΜΕΔΕ; (για επαρχία μιλώντας)

http://www.tsmede.gr:65401/

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.