Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

Μπα....Δεν τρέχει κάστανο για κάποιους. Περιμένω αυτούς που με χαρακτηρίζουν επαναστάτη να βγουν να με κοκκινίσουν...

@ cptop

 

Την καλύτερη δουλειά έκανες φίλε, και άσε τους άλλους να κουρεύονται...που ξέρεις μπορεί να τους σκάσει καμιά δουλίτσα...

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως όντως πιστεύω ότι είναι πάρα πολλοί που δεν έχουν πάρει πρέφα για την αύξηση και θα το αντιληφθούν τώρα που έρχεται το πρώτο φουσκωμένο ειδοποιητήριο. Κάτσε να δεις ποστ που έχουμε να διαβάσουμε τις προσεχείς 9 ημέρες... Γι'αυτό φωνάζω για την ανάγκη ενημέρωσης.

Edited by Roy_Hobbs
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πάτα εδώ:

http://www.tsmede.gr:65401/

και θα δεις το ειδοποιητήριο του Β2014 με λήξη 31/10/2014 !!! με τις αυξημένες τιμές, πληρωτέο στις τράπεζες μέχρι 31/12/2014  (φυσικά έντοκα).

Link to comment
Share on other sites

Τι ανέβασαν κιόλας τα νέα ειδοποιητήρια;;;;;;

Εμένα πάντως μου βγάζει "Προσπαθήστε ξανά. Λάθος στην εισαγωγή των στοιχείων."

αν και τα στοιχεία τα βάζω κανονικά....

 

 

edit.

τελικώς το "εκτύπωσα".

Έχει ανέβει πράγματι το ειδοποιητήριο του Β2014,

αλλά οι εισφορές ΔΕΝ είναι αυξημένες σε σχέση με το Α2014.

π.χ. εμένα με βγάζει στην 2η ασφαλιστική κατηγορία, ενώ "θα έπρεπε" να με έχει ανεβάσει μία κατηγορία (όπως και όσους την 01.07.2011 είχαν κλείσει 3ετία.)

Η ημερομηνία λήξης είναι 31.10.2014. Να πέφτουν τα στοιχήματα για το αν πάει 31.12.2014 ή 28.02.2015

Edited by ssouanis
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το έβγαλε το δικό μου...

Είναι όπως τα είπε ο Elpinor: 

 

 

Πάτα εδώ:

http://www.tsmede.gr:65401/

 

και θα δεις το ειδοποιητήριο του Β2014 με λήξη 31/10/2014 !!! με τις αυξημένες τιμές, πληρωτέο στις τράπεζες μέχρι 31/12/2014  (φυσικά έντοκα).

 

edit: Το ειδοποιητήριο λήγει 31.10.2014. Μπορεί να το πληρώσει κάποιος στις τράπεζες μέχρι 2 μήνες μετά τη λήξη του (όπως ίσχυε) - δλδ 31.12.2014 αλλά... εντόκως (τους τόκους σε επόμενο ειδοποιητήριο).  Φυσικά μπορεί και αργότερα (στο τσμεδε).

Το κοντέρ θα συνεχίσει να γράφει. 

Edited by Panos_
Link to comment
Share on other sites

το  θεμα  είναι  ότι  αντε  και  πληρωσες   και  τα  κατάφερες  αυτό  το  εξαμηνο 

τα  αμείλικτα  ερωτημα  που  μπαινουν  είναι  τα  εξης 

 

1.  τι  ασφαλιστικες  παροχες  θα  εχω  αφου  ακομα  και  για  απλες  εξετασεις  θα  πρεπει  να  βαλω  το  χερι  στην  τσεπη

2.  τι  συνταξιοδοτικη  καλυψη  θα  εχει  καποιος  μετα  από  30  χρονια   400  500    ευρω  ,  δεν  ακουω  κατι  παραπανω  παντως

3  γιατι  να  πρεπει  να  πληρωσω  ένα  αναξιοπιστο  ασφαλιστικο  φορεα  πανάκριβα   για  παροχες   αφρικανικης  χωρας  χωρις 

διαφανεις  διαδικασιες  για  το  που  πανε  τα  χρηματα  μας  ,  εδώ  πρεπει  να  ξεκαθαρίσουμε  ότι  τα  αποθεματικα  στο  τσμεδε  είναι 

ΙΔΙΩΤΙΚΑ   και  κανονικα  οι  μηχανικοι  δεν  επρεπε  να  δεκτουν  κανενα  κουρεμα  από  την  αναξιοπιστη  κυβερνηση .

4.  ποσα  χρονια  θα  αντεξει  καποιος  να  πληρωνει  αυτές  τις  εξωφρενικες  ασφαλιστικες   εισφορες  ενώ  την  ιδια  στιγμη  θα  χρεαζεται 

να  πληρωνει  και  σε  ιδιωτικα  θεραπευτήρια  για  να  βρει  την  υγεια  του  .

5.  σκεφτείτε  τα  συνάδελφοι  όλα  αυτά  ,   υπαρχει  τεραστιο  πρόβλημα  που  θα  σκασει  στα  ποδια  σας  τα  επομενα  χρονια 

μην  περιμενε  καμμια  αναπτυξη  για  τα  επομενα  20  χρονια  στην  ελλαδα  ,  η  ευρωπη  μπαινει  σε  βαρια    υφεση  ,  η  ελλαδα  θα  αναπτυχθεί  ;; 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

εγώ βλέπω αύξηση, είμαι στο κλείσιμο της 10ετίας, από 1600κάτι την πρηγούμενη φορά (Α' τρίμηνο) βλέπω 1900κάτι τώρα, 2η ασφαλιστ. κατηγορία. Πόσες κατηγορίες υπάρχουν δλδ και πότε αυξάνεται ξανά? Ας ελπίσουμε βέβαια ότι κάτι θα συμβεί και θα αρχίσουν να μειώνονται κάποια στιγμη! :smile:

Edited by anavatis
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.