Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αντιγραφή από tsmede.gr

"

Μετά την εισήγηση της Δ.Ε. του Τ.Σ.Μ.Ε.Δ.Ε. και την ομόφωνη απόφαση 16/353/25.06.2015 της συνεδρίασης του Δ.Σ. του Ε.Τ.Α.Α παρατείνονται :

 

α) Για τους προ του 1993 ασφαλισμένους η ανάρτηση των ειδοποιητηρίων Α΄εξαμήνου 2015 την 31/07/2015 και η καταβολή των τρεχουσών εισφορών Α΄εξαμήνου 2015 την 31/08/2015. 

β) Για τους μετά το 1993 ασφαλισμένους η ανάρτηση των ειδοποιητηρίων Α΄εξαμήνου 2015 την 31/08/2015 και η καταβολή των τρεχουσών εισφορών Α΄εξαμήνου 2015 την 30/09/2015.

Link to comment
Share on other sites

 

Αντιγραφή από tsmede.gr

"

Μετά την εισήγηση της Δ.Ε. του Τ.Σ.Μ.Ε.Δ.Ε. και την ομόφωνη απόφαση 16/353/25.06.2015 της συνεδρίασης του Δ.Σ. του Ε.Τ.Α.Α παρατείνονται :

 

α) Για τους προ του 1993 ασφαλισμένους η ανάρτηση των ειδοποιητηρίων Α΄εξαμήνου 2015 την 31/07/2015 και η καταβολή των τρεχουσών εισφορών Α΄εξαμήνου 2015 την 31/08/2015. 

β) Για τους μετά το 1993 ασφαλισμένους η ανάρτηση των ειδοποιητηρίων Α΄εξαμήνου 2015 την 31/08/2015 και η καταβολή των τρεχουσών εισφορών Α΄εξαμήνου 2015 την 30/09/2015.

 

Εντάξει τότε...

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως καθυστερεί η έκδοση των ειδοποιητηρίων, δύο τινά μπορώ να υποθέσω:

 

1) με δεδομένο το νέο νόμο που επιτρέπει πτώση σε χαμηλότερη κατηγορία μόνο για ενήμερους ή για όσους έχουν διακανονισμό ενεργό, τα επόμενα ειδοποιητήρια θα συμπεριλάβουν τα χρωστούμενα από 07.2011. Αυτό γίνεται αυτή τη στιγμή στο ΤΣΜΕΔΕ. Η κατανομή των αναδρομικών.Αφού λοιπόν νομιμοποιηθούν μέσα από το πέρασμά τους στο ειδοποιητήριο (έχεις πλέον ενημερωθεί με επίσημο τρόπο για αυτά), θα κληθούμε να τα διακανονίσουμε για να πέσουμε ασφαλιστική κατηγορία.

 

2) Η διαπραγμάτευση που θα λάβει χώρα τις επόμενες μέρες θα φέρει ως μέτρο την κατάργηση της δυνατότητας επιλογής κατηγορίας ή την απαξίωσή της. Ως εκ τούτου, ο νόμος που ισχύει θα αντικατασταθεί με άλλον που θα επιστρέφει τα πάντα στην πρότερη κατάσταση.

 

Στην πρώτη περίπτωση, πάλι δε θα πέσουν τρομερά οι εισφορές για 2015-2016 μιας και οι δόσεις θα είναι λίγες (υποθέτω 12-24) και τα αναδρομικά είναι πολλά.

 

 

Καλή συνέχεια, καλή δύναμη

Link to comment
Share on other sites

http://www.tsmede.gr:65401/Login.aspx

Βάζω τα στοιχεία μου εκεί και μου γράφει. Συμβαίνει και σε εσάς;  :sad:  

Λάθος στην εισαγωγή των στοιχείων.

Edited by akikos39
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα μόλις τώρα και δεν μπορώ πλέον να μπω. Μου βγάζει και εμένα "λάθος στη εισαγωγή στοιχείων". Ίσως χθες να ήταν στη φάση δοκιμών και κάτι τους ξέφυγε. Γι αυτό και το ποσό ήταν 2.075 αντί 2.300 ευρώ (ή ό,τι άλλο μας περιμένει).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το κατέβασα κανονικά.

Με εξάμηνο 2075 και κάτι ψιλά. Δηλαδή στις παλιές εισφορές (για τους προ 93) συν το 60αρι του ΟΑΕΔ.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα έτσι μου γράφει. Και στην ασφαλιστική ενημερότητα ενώ σου λέει τον αριθμό πρωτοκόλλου της ενημερότητάς σου και ότι θα ισχύει έως τέλος αυγούστου, όταν πατάς εκτύπωση ανοίγει μια λευκή ιστοσελίδα και μένει εκεί.

 

Μάλλον πρέπει να πάμε τσμέδε να μας τη δώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.