Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, εμένα εξακολουθεί να μου βγάζει: Δεν έχει εκδοθεί ειδοποιητήριο για το A2015 

Τι πρέπει να κάνω? Τηλέφωνα δεν σηκώνουν.

Link to comment
Share on other sites

έως 31 Αυγούστου για τους μετά το 1993 ασφαλισμένους θα αναρτηθούν τα ειδοποιητήρια.

http://www.tsmede.gr/%CE%95%CE%B9%CE%B4%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B9%CE%B1/tabid/409/Default.aspx

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γνωρίζει κάποιος συνάδελφος τι προκειται να γίνει με τα αναδρομικά που απαφάσισε πριν από ένα εξάμηνο περίπου το Συμβούλιο της Επικρατείας;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

30/8 φτάσαμε και καμία είδηση για νέα παράταση, που σημαίνει ότι μετά από τόσους μήνες κατάφεραν να αποφασίσουν (?) σχετικά με το αν θα μπουν, ή όχι (το άλλο με τον Τοτό...), τα αναδρομικά στο χαρτάκι που θα μας βγει αύριο. Την ώρα που η Βουλή έχει διαλυθεί και πάμε για εκλογές. Και με ημερομηνία καταβολής 30/9, ενώ το Β' εξαμηνο λήγει 31/10. Μόνο εγώ ελπίζω να βγάλουν καμιά ανακοινωσούλα αύριο, έστω και τελευταία στιγμή;  :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Εκδόθηκε το ειδοποιητήριο του ΤΣΜΕΔΕ για το Α' εξάμηνο του 2015 για τους μετά την 01.01.1993 ασφαλισμένους.

 

Υπάρχει όμως ένα λάθος στο ειδοποιητήριο που δεν το διόρθωσαν.

Ως λήξη προθεσμίας πληρωμής αναφέρεται η 30.04.2015 με ότι αυτό μπορεί να συνεπάγεται από ΔΑΥΤΟΥΣ για τυχόν προσαυξήσεις για το διάστημα αυτό γιατί απλά δόθηκε παράταση χωρίς να αναφέρει τίποτα άλλο.

 

Βέβαια θα μου πεις ότι δεν μπορούσες να το πληρώσεςι νωρίτερα ... αλλά ΤΣΜΕΔΕ είναι αυτό ....

Παρ'ολα αυτά καλό είναι να έχουμε πίσω από το ειδοποιητήριο τις παρατάσεις ... έτσι να υπάρχουν....

"Αισιοδοξο" με βλέπω ....  

 

Ανακοινώσεις_1η παραταση Α2015 έως 30_06_2015.pdf

Ανακοινώσεις_2η παραταση Α2015 έως 31_07_2015.pdf

Ανακοινώσεις_3η παραταση Α2015 έως 31_09_2015.pdf

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Η προθεσμία πληρωμής είναι μέχρι τις 30/4/2015, στις παρατηρήσεις αναφέρει ότι θα εξοφλείται έως 31/8/2015 και μετά την λήξη της προθεσμίας πληρωμής θα έχει προσαυξήσεις.

 

Ως ημερομηνία λήξης της προθεσμίας πληρωμής εννοεί 30/4 ή 31/8;

Edited by sdim
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.