Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

To ΤΣΑΥ είναι το ταμείο των Ιατρών (1). Νομίζω ότι η Alpha Bank δεν σου δίνει τη δυνατότητα να πληρώσεις ΤΣΜΕΔΕ. (2)

Μετέφερε τα στην ΕΤΕ (με τη σχετική προμήθεια πάντα) σε λογαριασμό σου και κάνε από εκεί τη δουλειά σου. (3)

 

(1) Δεν ασφαλίζονται μόνο οι γιατροί αλλά και οδοντίατροι, φαρμακοποιοί και κτηνίατροι που ασκούν νόμιμα το επάγγελμα στην Ελλάδα. 

(2) Σωστά.

(3) Και αυτό γίνεται. Τώρα δεν ξέρω τι προμήθεια θα έχει η μεταφορά από ALPHA σε ΕΤΕ ή αν συμφέρει απευθείας από ALPHA στον λογαριασμό της ΕΤΕ για το ΤΣΜΕΔΕ.

Πάντως, απ' όσο θυμάμαι, δεν υπάρχει προμήθεια για πληρωμή απευθείας από ΕΤΕ ή/και ΑΤΤΙΚΗΣ.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ με τη διευκρύνιση σου. Χοντρικά του είπα του συναδέλφου μην ψάχνει τσάμπα.

 

Η Alpha μέχρι 5000 ευρώ μεταφορά χρεώνει 12 ευρώ (αν δεν έχει αλλάξει κάτι).

 

Για πληρωμή απευθείας από ΕΤΕ ή/και ΑΤΤΙΚΗΣ δεν υπάρχει προμήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω ξαναπληρωθεί με ebanking βάζεις τον κωδικό σε μια σειρά κολλητά και σου βγάζει το ποσό για επιβεβαίωση η το εισάγεις ο ίδιος;

Μιλάμε για εθνική

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Αν κάνω έναρξη σε ΤΕΕ και ΤΣΜΕΔΕ με τις εξετάσεις στις αρχές Οκτωβρίου, οι ασφαλιστικές εισφορές που θα πληρώσω θα είναι για όλο το τρέχον εξάμηνο;

Εννοώ, θα έρθει αναδρομικά και για τους προηγούμενους μήνες του εξαμήνου ή μόνο για τους υπόλοιπους μέχρι το τέλους του;

Link to comment
Share on other sites

Oσον αφορα την παραταση του Α εξαμηνου δεν εχει ζητηθει απο κανεναν στις επιτροπες του τσμεδε οποτε δεν υπαρχει και αντιστοιχη προθεση....(απο εσωτερικη πληροφορηση)

Νομιζω τελικά οτι μονο εγω δυσκολευομαι να το πληρωσω :sad: :-(

Link to comment
Share on other sites

Με πιστωτική της Attica τι διαδικασία χρειάζεται και πόσες μέρες πριν τη λήξη της προθεσμίας πρέπει να πληρώσουμε?

 

Υποχρεωτικά πας στην Τράπεζα για να γίνει η χρέωσή της με το ποσό. Δυστυχώς δεν υπάρχει δυνατότητα να γίνει μέσω του e-banking της να χρεωθεί η κάρτα με το ποσό.

Μπορείς μέχρι και την ημερομηνία λήξης της προθεσμίας.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.