Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

ΥΓ. Εχετε υποψη οτι απο 1/1/17, πληρωνουμε μηνα-μηνα τις ασφαλιστικες εισφορες, περιπου 1/12*0,3795*φορολογητεο εισοδημα.

 

Ισχύει όντως αυτό, ανεξαρτήτως εργασιακής κατάστασης;

Edited by Ghostrider
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κάνεις αγώνα να πληρώσεις κάτι και τσουπ εμφανίζεται νέο χρέος. Σε ένα μήνα θέλουν δόση εξαμήνου, αναδρομικά και δόση από ρύθμιση... Και από ενημέρωση ας είναι καλά το εδώ forum, από το μεσημέρι ενημερώνω συναδέλφους κυρίως με μικρά παιδιά... Πάμπολες οι ευχές που μεταφέρουν προς το αγαπητό ταμείο μας...

Το έχω καταλάβει εδώ και καιρό από αυτούς θα γλυτώσω μια και καλή όταν αλλάξω κατάσταση

Edited by Gauss
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Όταν είχαν γίνει οι μεγάλες αυξήσεις, είχα πληρώσει ένα εξάμηνο μαζί με τις αυξήσεις. Ήταν τότε που ΤΕΕ κτλ μας λέγανε να μην πληρώσουμε μαζικά και τελικά όντως πήρε παράταση και βγήκαν νέα ειδοποιητήρια. Θυμάστε ποιο εξάμηνο ήταν αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Οπότε ρε παιδιά εγώ που είμαι ασφαλισμένος απο τον 6ο του 2009 δεν έχω αναδρομικά? Το ειδοποιητηρίο προς το παρον βγαίνει χωρίς αυτά.Προφανώς δε με χαλάει , απλά προσπαθώ να βγάλω άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν μπει σε ρυθμιση 100 δοσεων δεν θα πληρωσουν αναδρομικα μιας και πληρωσαν το φιρμανι στον σουλτανο οταν μπηκαν στην ρυθμιση....

 

Αν  βεβαια θελετε να πληρωσετε δεν εχετε παρα να διαλυσετε τα τηλεφωνα τους και να ρωτατε γιατι δεν εχω αναδρομικα (οπως εκανε ατομο επο εδω μεσα)

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθούμε απλά να βρούμε μια άκρη μην έρθει από το πουθενά κεραμίδα.. προσωπικά έχω ρύθμιση που δεν θέλω να χάσω επειδή κάποιοι δεν φροντίζουν να ενημερώνουν τον κόσμο. Από την άλλη ούτε μπορώ να παίρνω άδεια από τη δουλειά μου να κατεβαίνω σαν τον ταλαίπωρο στις ουρές του ΤΣΜΕΔΕ ούτε έχω όρεξη να παίζω με το site τους κάθε τρεις και λίγο μην βγήκε κάτι καινούργιο... τέλος αυτό που μου ήρθε αυτό θα πληρώσω ούτε είδα ούτε άκουσα από δω και πέρα... αν μπήκαν στις δόσεις, αν χάθηκαν, αν θα τα φέρει του χρόνου ο Άγιος Βασίλης στα @@ μου

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου βγάζει «Δεν έχει εκδοθεί ειδοποιητήριο για το Β' 2016»! Εγώ όμως το έχω στα χέρια μου και έχω και απόδειξη εξόφλησης!...

Επίσης δεν μου δείνει ασφαλιστική ενημερότητα γιατί λέει έχω οφειλές! Πάω στην καρτέλα να δω και όντως, χρωστάω λέει για το 2017!!!

ikaros +1 γιατί έτσι την πάτησα τον Οκτώβριο και έχασα την ρύθμιση. 3 δόσεις είχαν μείνει και τις πλήρωσα με τόκους από το 2012! Όπως είπες και εγώ ένα ειδοποιητήριο έχω στα χέρια μου, το πλήρωσα και από δω και πέρα ούτε ξέρω ούτε με νοιάζει! Ας μου στείλουν επιστολή στο γραφείο! @##@$%$%

Edited by akispm
Link to comment
Share on other sites

 

Προσπαθούμε απλά να βρούμε μια άκρη μην έρθει από το πουθενά κεραμίδα.. προσωπικά έχω ρύθμιση που δεν θέλω να χάσω επειδή κάποιοι δεν φροντίζουν να ενημερώνουν τον κόσμο. Από την άλλη ούτε μπορώ να παίρνω άδεια από τη δουλειά μου να κατεβαίνω σαν τον ταλαίπωρο στις ουρές του ΤΣΜΕΔΕ ούτε έχω όρεξη να παίζω με το site τους κάθε τρεις και λίγο μην βγήκε κάτι καινούργιο... τέλος αυτό που μου ήρθε αυτό θα πληρώσω ούτε είδα ούτε άκουσα από δω και πέρα... αν μπήκαν στις δόσεις, αν χάθηκαν, αν θα τα φέρει του χρόνου ο Άγιος Βασίλης στα @@ μου

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Exουν μπει στην ρυθμιση...τα πληρωσες οταν υπαχθηκες...

 

δεν θα χασεςι καμια ρυθμιση..

 

και στην τελικη οτι εκτυπωσαν πληρωνεις....

 

 

Εμένα μου βγάζει «Δεν έχει εκδοθεί ειδοποιητήριο για το Β' 2016»! Εγώ όμως το έχω στα χέρια μου και έχω και απόδειξη εξόφλησης!...

Επίσης δεν μου δείνει ασφαλιστική ενημερότητα γιατί λέει έχω οφειλές! Πάω στην καρτέλα να δω και όντως, χρωστάω λέει για το 2017!!!

εσυ θα πληρωσεις για την νεαρα που διοριστηκε στο γραφειο του ηγετη στην θεσσαλονικη...

 

εχουμε εξοδα και πρεπει να τα καλυψουμε

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν μπει σε ρυθμιση 100 δοσεων δεν θα πληρωσουν αναδρομικα μιας και πληρωσαν το φιρμανι στον σουλτανο οταν μπηκαν στην ρυθμιση....

 

Αν  βεβαια θελετε να πληρωσετε δεν εχετε παρα να διαλυσετε τα τηλεφωνα τους και να ρωτατε γιατι δεν εχω αναδρομικα (οπως εκανε ατομο επο εδω μεσα)

Δεν ισχύει αυτό νομίζω... εκτός αν χρωστούσες απο το 2011... Έχω ρύθμιση 36 δόσεις και μια χαρά μου βγάζει να πληρώσω... Αυτό πάλι να προσπαθούμε από εδώ μέσα να μαθαίνουμε τι ισχύει δείχνει την κατάντια του τσμέδε, δεν έπιασε απλά πάτο, ανοίγει μετρό τώρα...

Edited by Gauss
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.