Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

Δεν υπάρχει θέμα με την κατώτερη κατηγορία... Ούτε καν με τα αναδρομικά αν δεν πληρώσεις η γενικά όλο το πακέτο Β16. Το πρόβλημα είναι μόνο στους διακανονισμούς αλλα αν από ότι λένε ξαναμπαίνεις με αίτηση στις 100 δόσεις λύνεται και αυτό απλά δεν είναι κατοχυρωμένο κάπου σίγουρα.

Επίσης μην μιλάτε με υπαλληλισκους του ΤΣΜΕΔΕ για τέτοια θέματα. Οι άνθρωποι με το μυαλό που διαθέτουν έχουν τη θέση που τους αξίζει, να κάθονται σε ένα γραφείο και να αμοιβονται ψίχουλα. Παραπέρα δεν γνωρίζουν

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Όπως έγραψα παραπάνω προσπαθώ να πληρώσω στην ώρα μου το Β2016 αλλά μου φαίνεται τραβηγμένο να πρέπει ντε και καλά να πληρώσω και τα αναδρομικά. Σε περίπτωση που δεν πληρώσω το ένα ή και τα 2 και έχω απώλεια της υπαγωγής, θα είναι για το τελευταίο μόνο εξάμηνο (άρα μικρότερο "πέναλτυ") είτε για το σύνολο των 2 ετών; Τα ρωτάω αυτά γιατί μόνο μέσα από εδω μπορούμε να ενημερωθούμε πραγματικά. Ο ένας λέγοντας στον άλλο τι γνωρίζει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Όπως έγραψα παραπάνω προσπαθώ να πληρώσω στην ώρα μου το Β2016 αλλά μου φαίνεται τραβηγμένο να πρέπει ντε και καλά να πληρώσω και τα αναδρομικά. Σε περίπτωση που δεν πληρώσω το ένα ή και τα 2 και έχω απώλεια της υπαγωγής, θα είναι για το τελευταίο μόνο εξάμηνο (άρα μικρότερο "πέναλτυ") είτε για το σύνολο των 2 ετών; Τα ρωτάω αυτά γιατί μόνο μέσα από εδω μπορούμε να ενημερωθούμε πραγματικά. Ο ένας λέγοντας στον άλλο τι γνωρίζει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Αν δεν πληρώσεις εγκαίρως χάνεις την κατώτερη κατηγορία για επόμενο ειδοποιητήριο.... Έλα όμως που δεν θα ισχύει αλλο αφού λήγει αυτή η ρύθμιση ετςι κι αλλιώς με το τελος του 2016. Όπως ξανα έγραψα αυτό που θα πληρώσουμε αν ειμαστε εκπρόθεσμοι θα ειναι αυτό που ήρθε στον καθένα μας συμπεριλαμβανομένων των τόκων. Αυτό έγινε και στο α2016 που δεν το πλήρωσα εγκαίρως.....οποτε λογικά αυτό θα γινει και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε να υπάρχει κάποια παράταση για να μην υπάρχουν τέτοια ερωτήματα...

Ρε με τι ασχολούμαστε χριστουγεννιάτικα...

Χρόνια πολλά σε όλους!!

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε κάντε γιορτές και μην ανησυχείτε .... Έστω και στο παρα πέντε θα την δώσουν και ελπίζω να είναι τρίμηνη όπως το έχουν ανακοινώσει , για δικό τους καλό  Δεν έχω και χρήματα να το παίξω και στοίχημα Καλές γιορτές συνάδελφοι με υγεία πάνω από όλα 

Edited by GEORGE MICHEAL
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει το εξής: για το Β2011 μου έβαλαν αναδρομικά 224,04 €. Στην καρτέλα μου όμως στο tsmede.gr δεν εμφανίζεται να οφείλω κάτι άλλο πέρα από τα τρέχοντα του Β2016! Τι στο καλό γίνεται εδώ? 

Να σημειώσω ότι το β2011 ήταν το τελευταίο εξάμηνο που ήμουν κάτω πενταετίας....

Link to comment
Share on other sites

Βρε κάντε γιορτές και μην ανησυχείτε .... Έστω και στο παρα πέντε θα την δώσουν και ελπίζω να είναι τρίμηνη όπως το έχουν ανακοινώσει , για δικό τους καλό Δεν έχω και χρήματα να το παίξω και στοίχημα Καλές γιορτές συνάδελφοι με υγεία πάνω από όλα

Αχ βρε George, να ´σαι καλα εκει που πηγες... Παιζει να 'ταν και η τελευταια δηλωση σου...

Edited by sixoremenos
Link to comment
Share on other sites

http://synelefsimixanikon.espivblogs.net/%ce%b5%cf%80%ce%b5%ce%b9%ce%b3%ce%bf%ce%bd-%cf%80%ce%b1%cf%81%ce%ac%cf%83%cf%84%ce%b1%cf%83%ce%b7-%ce%b4%ce%b9%ce%b1%ce%bc%ce%b1%cf%81%cf%84%cf%85%cf%81%ce%af%ce%b1%cf%82-%cf%83%cf%84%ce%bf-%ce%b4/

 

ΕΠΕΙΓΟΝ: Παράσταση διαμαρτυρίας στο ΔΣ ΕΤΑΑ, Τετάρτη 28/12/2016 στις 15:00, Μάρνη 22

 

Την ώρα που χιλιάδες συνάδελφοι αδυνατούν να καταβάλλουν τα οφειλόμενα στο ΤΣΜΕΔΕ λόγω της οικονομικής δυσπραγίας στην οποία έχουν περιέλθει, την ώρα που 70.000 συνάδελφοι που ήδη έχουν οφειλές κινδυνεύουν να παραδοθούν στο ΚΕΑΟ,  το Διοικητικό Συμβούλιο του ΕΤΑΑ, αρνήθηκε σε προηγούμενη συνεδρίασή του να δώσει παράταση για την καταβολή των εισφορών για το Β εξάμηνο του 2016 και παρέπεμψε το θέμα στο Υπουργείο, που όμως δεν απαντά. Ως πρόφαση χρησιμοποιείται η αδυναμία του ΕΤΑΑ να μεταφέρει οφειλές ειδοποιητηρίων στον ΕΦΚΑ. Πρόφαση που είναι προφανές ότι δεν στέκει, αφού τα απλήρωτα ειδοποιητήρια θα περάσουν κανονικά στον ΕΦΚΑ μαζί με τις ληστρικές προσαυξήσεις, όπως και η απαίτηση για τις αναδρομικές οφειλές που μας ζητάνε να καταβάλλουμε. Δεν λαμβάνουν επίσης υπόψη ότι η προθεσμία για την καταβολή του Α2016 έληξε πριν λίγους μόλις μήνες, και είναι αδύνατον για τους περισσότερους συναδέλφους να καταβάλλουν και δεύτερη εισφορά μέσα σε λιγότερο από 3 μήνες.

 

Καλούμε τους συναδέλφους σε μαζική παράσταση διαμαρτυρίας, αυτή την Τετάρτη, στις 15.00, στο ΕΤΑΑ, Μάρνη 22 για να διεκδικήσουμε να δοθεί παράταση για την καταβολή των εισφορών για το Β’ Εξάμηνο.

 

Ταυτόχρονα επιμένουμε στις διεκδικήσεις μας για τη μη καταβολή την αναδρομικών οφειλών, τη μείωση των εισφορών (και αναδρομικά), την επιστροφή όλων των αδίκως καταβληθέντων σε αυτούς που τα κατέβαλλαν, τη μη αποστολή οφειλών στο ΚΕΑΟ και τη διαγραφή ασφαλιστικών χρεών των άνεργων και υποαπασχολούμενων συναδέλφων.

Edited by SynelefsiMixanikon
  • Upvote 8
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους........ξεχάστε την παράταση.......δεν πρόκειται να δωθεί.........να βγει όσον το δυνατό ταχύτερα ο πρόεδρος του ΤΕΕ να μιλήσει τι γινεται

Link to comment
Share on other sites

Τωρα μόλις μπήκα να ελέγξω (όπως μου πρότειναν απο το τοπικό) αν μου έχουν βάλει και την 2η σελίδα με τα αναδρομικά, αλλά τωρα έχει εξαφανιστεί τελείως το ειδοποιητηριο.

Σε εσας εμφανίζεται? Φοβάμαι μη χασω  και την ρύθμιση με τον ηλίθιους

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.