Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

Η Υπουργική απόφαση για την εξόντωση επαγγελματιών και αυτοαπασχολουμένων – Οι ασφαλιστικές εισφορές

 

 

 

 

 

Σχέδιο , έτσι όπως δόθηκε στη δημοσιότητα. Η Υπουργική Απόφαση διατηρεί την υποχρεωτική ασφάλιση ιδιότητας  στο άρθρο 1 όπως ακριβώς ίσχυε, με υποχρεωτική ελάχιστη καταβολή εισφοράς 37,95% των 586 €, δηλαδή 222,39 € το μήνα

Είσαι σιγουρος; Οι κλιμακωτές μειώσεις για τους μηχανικούς από το 2017 εως 2020 δε λαμβάνονται υπ' όψη;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα. εγώ το πλήρωσα την περασμένη Τρίτη. Δεν είχε μέσα αναδρομικά. Πριν κάποια χρόνια είχα πληρώσιε μια χρονία καθυστερημένα και μου είχαν φορτώσει αναδρομικά. Πρίν πληρώσω ξαναέλεγξα το ειδοποιητήριο και ήταν ίδιο, δεν είχε αναδρομικά. Σήμερα που βάζω τα στοιχεία στη σελίδα του Τσμέδε μου βγάζει <<Δεν έχει εκδοθεί ειδοποιητήριο για το B2016.>>. Τι δεν έχει εκδοθεί. Αφού είχε εκδοθεί, το έχω και κατεβασμένο, και μέσω e-banking το πλήρωσα κανονικά στην Εθνική τράπεζα. Το βγάζει αυτό το μήνυμα και σε άλλους απο εσας?

Μου ειπαν οτι αυτο γινεται οταν εχεις εξοφλησει ηδη.

 

Τωρα τα αναδρομικα κ μενα δεν εχουν μπει, δεν φαινονται ως τωρα. Ελπιζω να τα εχω ηδη πληρωσει καθως το13 εξοφλησα οφειλη του 11 κ απο 3000 ευρω ηταν 3700, δηλαδή μάλλον μου είχαν χρεωσει απο τοτε το 2011 με τις νεες τιμες.

 

Το τρομερό είναι ότι δε μου απανταει κανενα γραφειο αν εχω πληρώσει ή οχι. Ειδικά ο καρναβαλος που ειναι στη Καλαματα καποια στιγμη θα φαει μαζεμενες ολες τις καρπαζιες που του εχω μαζεψει τοσα χρονια.

 

Τουλαχιστον οπως ενημερωνει κ ο συναφελφος dialexio υπαρχει η καρτελα, αλλα θελει πρώτα ενεργοποίηση...

Link to comment
Share on other sites

30/12/2016

γράφουν τα ειδοποιητηρια 

λαθος

Η ημερομηνία πληρωμής του β εξαμήνου 2016 (30/10/2016) παρατάθηκε με την ΑΔΣ 424/2016 θέμα 22ον έως και την
31/12/2016

Edited by zxgr
Link to comment
Share on other sites

Οχι*, πρέπει να πληρώσεις σήμερα μέχρι την ώρα που δέχεται το web banking πληρωμή ημέρας 

 

* Υπάρχει βέβαια το ενδεχόμενο ακόμα και οι πληρωμές της Δευτέρας 2/1 να είναι εμπρόθεσμες καθώς γενικά όταν μια προθεσμία λήγει σ/κ μεταφέρεται στην επόμενη εργάσιμη. 

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝΥΜΑ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΥΣ
Ενημερώνουμε τους ελεύθερους επαγγελματίες ασφαλισμένους μας σχετικά με τον τρόπο αποπληρωμής των οφειλών τους
από ασφαλιστικές εισφορές.
Το ΠΑΡΟΝ μπορεΙ να εξοφληθεί ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ μέχρι την 30/12/2016:
α) Στην ΕΤΕ ή ΑΤΤΙΚΗΣ σε όλα τα καταστήματα της χώρας.
β) Μέσω E-BANKING (παρακαλούμε όπως ανατρέξετε στο e-tsmede τρόποι καταβολής ασφαλιστικών εισφορων).
Η ημερομηνία πληρωμής του β εξαμήνου 2016 (30/10/2016) παρατάθηκε με την ΑΔΣ 424/2016 θέμα 22ον έως και την
31/12/2016.

 

πόσο οίκος ανοχής είναι αυτό το ταμείο τελικά
 

Link to comment
Share on other sites

πάντως στα τέλη κυκλοφορίας δώσανε παράταση!Μόνο σε εμάς όχι..Και οι γιατροί το ίδιο με εμάς δηλ μέχρι σήμερα?Από το πρωί έχω μαζέψει ότι είχα και δεν είχα και δανείστηκα και λίγα και τα έχω στο λογαριασμό μου έτοιμα να φύγουν και περιμένω..τι περιμένω αναρωτιέμαι..

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν όλες οι τελευταίες παρατάσεις αν θυμάμαι καλά λήγουν Σάββατο. Αρχίζω να πιστεύω οτι το κάνουν επίτηδες γιατί πολλοί πλήρωναν μέσω web banking Παρασκευή απόγευμα και η πληρωμή γινόταν από τη τράπεζα τη Δευτέρα. Οπότε επειδή η προθεσμία έληγε Σάββατο και οι πληρωμές της Δευτέρας θεωρούνται εμπρόθεσμες και όλοι ευχαριστημένοι...

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα στην Εθνική Τραπεζα και με ενημέρωσαν οτι αν πληρώσω μέχρι τις 11:59 σήμερα, θα φαίνεται οτι η πληρωμή έγινε σήμερα, αν το πληρώσω αύριο, θα φαίνεται αύριο. Ανεξάρτητα με την ώρα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.