Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

Εγώ γράφτηκα το 2007 (Μάρτιο)....το 2011 δεν είχα κλείσει πενταετία....και παρόλα αυτά μου έχουν αναδρομικά 224,04€.....Όπως και με τα πρόσθετα τέλη που τα υπολογίζαν από τον Απρίλιο για το Α2016 και τελικά μετά από πιέσεις έκαναν το αυτονοητο και έβαλαν τις προσαυξήσεις μετά τη λήξη της τελευταίας παράτασης στις 31/10/2016.....μήπως πρέπει να ψαχτούμε λίγο γιατί αυτοί είναι ικανοί να χρεώνουν ποσά αναδρομικά σε μηχανικούς που ίσως δεν τα οφείλουν καν!

 

 

Και εγώ παρόμοια περίπτωση, μήπως βρήκες άκρη για τα 224,04€ συνάδελφε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

επανέρχομαι σε προηγούμενη ερώτηση, μήπως και κανένας το ξέρει:

 

τους τα μέτρησα 10610 για προηγούμενες οφειλές,

και πλέον "χρωστάω" μόνο το Β16 και τις προσαυξήσεις, που δεν ξέρω και πόσες είναι

(μου είπαν στο ΤΣΜΕΔΕ ότι υπάρχει λέει ξεχωριστό ειδοποιητήριο στο site)

Τι θα γίνει με αυτά τα "χρωστούμενα";

Θα μπουν στο νέο ειδοποιητήριο; 

Θα τα ξεχάσουμε, μιας και το ΤΣΜΕΔΕ "πέθανε";

(άραγε έκανε εκχώρηση των απαιτήσεων προ της κηδείας ή το ξέχασαν; )

Θα βεβαιωθούν στην ΔΟΥ;

(επειδή δεν προβλέπω να τα πληρώνω σύντομα :)

Ενημερότητα θα δίνει ο ΕΦΚΑ αν χρωστάς στο "νεκρό" ΤΣΜΕΔΕ;

Link to comment
Share on other sites

Πληρώνουμε πληρώνουμε στο τέλος να δείτε τι θα πάρουμε.Ειδικά φέτος κρατάτε μεγάλο καλάθι να βάζουμε στραγάλια μέσα να περνάμε τον μήνα

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παρόμοια περίπτωση, μήπως βρήκες άκρη για τα 224,04€ συνάδελφε;

Βρήκα....το Β2011 είχα πληρώσει 975,60 και θα ήμουν στην 2η κατηγορία κάτω πενταετίας (βάσει των μέχρι 31-12-2016 δεδομένων). Άρα θα έπρεπε βάσει του πίνακα ( http://www.tsmede.gr/%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%B5%CF%87%CF%8C%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CF%82%CF%85%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B5%CF%82/%CE%95%CE%B9%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82/%CE%A0%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%B1%CF%821%CE%95%CE%B9%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82%CE%95%CE%BB%CE%AD%CF%85%CE%B8%CE%B5%CF%81%CF%89%CE%BD%CE%95%CF%80%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B9%CF%8E%CE%BD/tabid/382/Default.aspx ) να πληρώσω (85,26 + 25,58 + 34,11 + 54,99)*6=1199,64.  Η διαφορά είναι αυτά τα 224,04€....

Edited by dialexio
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.