Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

Βρήκα....το Β2011 είχα πληρώσει 975,60 και θα ήμουν στην 2η κατηγορία κάτω πενταετίας (βάσει των μέχρι 31-12-2016 δεδομένων). Άρα θα έπρεπε βάσει του πίνακα ( http://www.tsmede.gr/%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%B5%CF%87%CF%8C%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CF%82%CF%85%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B5%CF%82/%CE%95%CE%B9%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82/%CE%A0%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%B1%CF%821%CE%95%CE%B9%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82%CE%95%CE%BB%CE%AD%CF%85%CE%B8%CE%B5%CF%81%CF%89%CE%BD%CE%95%CF%80%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B9%CF%8E%CE%BD/tabid/382/Default.aspx ) να πληρώσω (85,26 + 25,58 + 34,11 + 54,99)*6=1199,64.  Η διαφορά είναι αυτά τα 224,04€....

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας και "καλή¨χρονιά

 

Μεγαλύτερος νταβατζής απο αυτό το ταμείο δεν υπάρχει.

Τα έχουν κάνει μπάχαλο με τις παρατάσεις, με αποτέλεσμα να ξεχαστώ και να μην πάρω χαμπάρι πότε βγήκε, πότε έληξε το Β 2016.

 

Το μόνο που με απασχολεί τώρα είναι τι θα γίνει με την κατώτερη ασφαλιστική κλάση που είχα επιλέξει.

Έχει τυχει σε κανέναν αυτή η περίπτωση να μου πει, του υπολόγισαν τα εκπρόθεσμα με την αρχική ασφαλιστική κλάσση?

 

ευχαριστώ και περαστικά σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και "καλή¨χρονιά

 

Μεγαλύτερος νταβατζής απο αυτό το ταμείο δεν υπάρχει.

Τα έχουν κάνει μπάχαλο με τις παρατάσεις, με αποτέλεσμα να ξεχαστώ και να μην πάρω χαμπάρι πότε βγήκε, πότε έληξε το Β 2016.

 

Το μόνο που με απασχολεί τώρα είναι τι θα γίνει με την κατώτερη ασφαλιστική κλάση που είχα επιλέξει.

Έχει τυχει σε κανέναν αυτή η περίπτωση να μου πει, του υπολόγισαν τα εκπρόθεσμα με την αρχική ασφαλιστική κλάσση?

 

ευχαριστώ και περαστικά σε όλους

 To A2016 που το πλήρωσα εκπρόθεσμα και είχα επιλεγμένη τη 1η ασφαλιστική κατηγορία...βγήκαν οι τόκοι με βάση την 1η ασφαλιστική κατηγορία....Μετά βέβαια αφού πλήρωσα έκανα ξανά αίτηση και ήρθε και το Β2016 με την 1η ασφαλιστική κατηγορία...

Link to comment
Share on other sites

 To A2016 που το πλήρωσα εκπρόθεσμα και είχα επιλεγμένη τη 1η ασφαλιστική κατηγορία...βγήκαν οι τόκοι με βάση την 1η ασφαλιστική κατηγορία....Μετά βέβαια αφού πλήρωσα έκανα ξανά αίτηση και ήρθε και το Β2016 με την 1η ασφαλιστική κατηγορία...

 

Συνάδελφε γεια σου. Τι εννοείς έκανες αίτηση ξανά? μια φορά νομίζω είχαμε το δικαίωμα να χρησιμοποιήσουμε αυτή την ευνοηκή ρύθμιση.

 

¨Οπως έχουν παραθέσει και άλλοι εδω, αν πάμε με το γράμμα του νόμου, πρέπει να μας πετάξουν έξω απο την ρύθμιση όλους τους εκπρόθεσμους.

Αν μου λες όμβς οτι στην πράξη σε κράτησαν, τότε μπορώ να πιστέυω οτι υπάρχει θεος.....

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τι να την κάνεις την κατηγορία πλέον? Αφού από 1/1 αλλάζει ο τρόπος υπολογισμού και δεν ισχύουν οι κατηγορίες...

Link to comment
Share on other sites

Τι να την κάνεις την κατηγορία πλέον? Αφού από 1/1 αλλάζει ο τρόπος υπολογισμού και δεν ισχύουν οι κατηγορίες...

 

Φίλε μου γειά σου.

 

Πως θα μου λογαριάσουν το Β2016 με ποια κατηγορία? έτσι κι αλλιώς ήταν και το τελευταίο εξάμηνο που ίσχυε αυτή η ευνοηική μεταχείρηση.

Αν μου το λογαριάσουν με την 3 κατ που ανοίκω με βάση το νέο (πλεόν παλιό) ασφαλιστικό την γάμησα... Αν μου τα λογαριάσουν με την 1 κατ όπως έιχα αιτηθεί έχει καλώς...

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τι να την κάνεις την κατηγορία πλέον? Αφού από 1/1 αλλάζει ο τρόπος υπολογισμού και δεν ισχύουν οι κατηγορίες...

 

Το προβλημα ειναι, αν θα σου ζητησουν αναδρομικα τη διαφορα.

Αν και νομιζω οτι κατι τετοιο προβλεποταν, μεχρι την συνταξιοδοτηση.

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα ειναι, αν θα σου ζητησουν αναδρομικα τη διαφορα.

Αν και νομιζω οτι κατι τετοιο προβλεποταν, μεχρι την συνταξιοδοτηση.

 

Κατάλαβα, λες δηλαδή οτι θα είμαι πάντα εκτεθημένος και ανα πάσα στιγμή θα κινδυνεύω να το θυμηθούν και να μου τα ζητήσουν..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει ο τερυ είναι σωστό. Μπορεί στο μέλλον να ζητηθούν αναδρομικά η απώλεια κατηγορίας η οποία πάει για όλο το έτος όχι μόνο για το Β

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περάστηκε τελικά επιτέλους στο σύστημα η πληρωμή. 1576x3 (Β2015,Α2016,Β2016) και 178 αναδρομικά Β2011 και 50x12 η δόση της ρύθμισης μας κάνει λίγο πάνω από 5500 ευρώ σε εισφορές φέτος. Όσο περίπου θα είναι και το δηλωθέν μου εισόδημα... Μια χαρά...

Edited by Harker88
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.