Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

υπάρχει καμία στατιστική που να δείχνει σε πόσους οι εισφορές αυξάνονται και σε πόσους μειώνονται;

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφε, εχω επισκεφτει το υπουργειο και εχω μιλησει με τουσ ανθρωπουσ που εγραψαν την εγκυκλιο(τα τηλ υπαρχουν στην εγκυκλιο κ εχω τηλ αλλεσ 2 φορεσ σχχετικα ευκολα) και μου ειπαν οτι οι εκπτωσεισ υπαρχουν μονο για το αρθρο 39 κ τα μπλοκακια δεν θα την λαβουν....

 

Με αυτό σιγουρεύουμε ότι άλλος γράφει το νόμο και άλλος τις εγκυκλίους...

Θέατρο είμαστε (σκιών)....

Link to comment
Share on other sites

Παίδες,αν έχουμε κόψει ΑΠΥ προς ιδιώτες,πχ για ΠΕΑ, αυθαίρετα κλπ, αυτοι θεωρούνται ως εργοδότες όσον αφορά το ασφαλιστικό που συζητάμε;

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά πρεπει να ξαναρωτήσω. Τις νεες εισφορές που τις βλέπουμε . Έχω χαθεί. στο TSMEDE.gr δεν μου βγάζει τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά πρεπει να ξαναρωτήσω. Τις νεες εισφορές που τις βλέπουμε . Έχω χαθεί. στο TSMEDE.gr δεν μου βγάζει τίποτα

https://www.idika.org.gr/EfkaServices/

 

Ακόμα δεν έχουν αναρτηθεί

Link to comment
Share on other sites

Στο efka.gov.gr θα τις βρεις στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες ΕΦΚΑ, εισφορές αυτοαπασχολούμενων και θα κάνεις log in με τους κωδικούς του taxis. Θα σου ζητήσει και το ΑΜΚΑ.

Προσωπικά, μέχρι χθες δεν είχε βγάλει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

 

 

υπάρχει καμία στατιστική που να δείχνει σε πόσους οι εισφορές αυξάνονται και σε πόσους μειώνονται;

 

Θα ήταν καλό μια έρευνα στο φόρουμ για να δούμε σε πόσους θα μειωθούν οι εισφορές

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν καλό μια έρευνα στο φόρουμ για να δούμε σε πόσους θα μειωθούν οι εισφορές

 

Όταν λες μειωθούν...το εννοείς ειρωνικά υποθέτω.

 

Το θέμα είναι ότι κάποιοι (όπως κι εγώ) είμασταν σε χαμηλή κλίμακα. Ειδικά την τελευταία διετία που υπήρχε και ο σχετικός νόμος. Έτσι η αύξηση, λογικά θα είναι κατακόρυφη.

Link to comment
Share on other sites

Τη τελευταία διετία όπως είπες και με αναμονή αν μας τα ζητήσουν αναδρομικά.

 

Για το 2017 στη 3η ασφαλιστική κατηγορία θα πληρώναμε 370/μήνα για το πρώτο εξάμηνο και 425/μήνα στο δεύτερο εξάμηνο που θα μπαίναμε στη 4η κατηγορία, οπότε εγώ προσωπικά θα έχω μείωση των εισφορών.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.