Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

Νομίζω ότι κανείς δεν καταλαβαίνει τι βγαίνει αυτή την στιγμή, γιατί νομίζω δεν βγάζανε άκρη και οι ιδιοι. Και ειπαν αντί να το αφήσουν τελευταια στιγμή ΚΙ αν το βγάλουν, ας βγαλουν με το 27% να πληρώσει ο κοσμος όσο όσο (που είναι σίγουρα λιγότερο από το 38%+εκπτώσεις) μέχρι να βρουν μια άκρη, πριν ή μετά απο εκλογές ίσως, και σίγουρα μέχρι να βγουν οι φορολογικές και να γίνει επανεκτίμηση. Εμενα μου φαίνεται απλα ως μια προσπαθεια να περιορίσουν τις αντιδράσεις και να κερδισουν χρόνο...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμένα στα ελληνικά το όνομα αλλά χωρίς δ/νση ! Γι αυτό βέβαια δε φταίει το ΕΦΚΑ αλλά το τρομερό ΤΣΜΕΔΕ 

 

Σημασία έχει το 167€ το οποίο είναι μεγάλη ανάσα, καθώς και οτι θα πληρώνουμε με το μήνα. 

Edited by cve20126
Link to comment
Share on other sites

Ας περιμένουμε λίγες ώρες ή και μέρες. Έχω την εντύπωση ότι θα βγουν καινούρια (σωστά) ειδοποιητήρια. Καλού-κακού, κατεβάστε πάντως το ειδοποιητήριο που σας ήρθε...

Link to comment
Share on other sites

Η έκπτωση σας έχει υπολογστεί σωστά;

Έστω και χωρίς επικουρικό και εφαπαξ.

Τι πολλαπλασιαζεις με τι για να δεις αν σου βγηκε σωστά η μείωση?

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένετε διορθώσεις. Τουλάχιστον όχι αυτόν τον μηνα. 

 

Εδω κάνανε 1 μηνα για να βγαλουν κατι κακην κακώς

Edited by Baudolino
Link to comment
Share on other sites

Τι πολλαπλασιαζεις με τι για να δεις αν σου βγηκε σωστά η μείωση?

 

Επειδή είναι ποσοστά, ότι και να πολλαπλασιάσεις, σωστό θα έπρεπε να βγεί, θεωρητικά

Έστω ετήσιο: 15.824,16 (παράδειγμα).

Δε θα έπρεπε να πολλαπλασιαστεί με 53% (δεδομένου ότι η έκπτωση είναι 47% για εισοδήματα από 15000 μέχρι 16000);

Και στο αποτέλεσμα να γίνουν οι υπολογισμοί για τις εισφορές (20%, 6.95% κτλ) 

Edited by thodoris85
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι ποσοστά, ότι και να πολλαπλασιάσεις, σωστό θα έπρεπε να βγεί, θεωρητικά

Έστω ετήσιο: 15.824,16 (παράδειγμα).

Δε θα έπρεπε να πολλαπλασιαστεί με 53% (δεδομένου ότι η έκπτωση είναι 47% για εισοδήματα από 15000 μέχρι 16000);

Και στο αποτέλεσμα να γίνουν οι υπολογισμοί για τις εισφορές (20%, 6.95% κτλ) 

 

Η έκπτωση είναι κλιμακωτή, όχι ένα δεδομένο νούμερο...

 

Για ετήσιο 15824Ε, έχεις έκπτωση 0% μέχρι τα 7033, 50% για το ποσό από 7033.01-13000, 49% για το ποσό από 13000.01-14000 κλπ...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.