Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κατά τους δικηγόρους, στην προσφυγή τους κατά του εφκα, τα ειδοποιητηρια έχουν απλό πληροφοριακό περιεχόμενο 

http://www.dsa.gr/sites/default/files/news/attached/60298.pdf

post-1905-0-42801900-1489151244_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα λαμόγια οι δικηγόροι πάλι καταφέρανε να ρίχνουνε στους πελάτες τους τμημα των εισφορών.

Εκεί που έχει τις εκπτώσεις υπάρχει και το γραμμάτιο προεισπραξης δικηγορικων συλλόγων το οποίο φυσικά το φορτώνουν στους πελάτες.

Είναι έτσι ή παραπληροφορήθηκα;

Link to comment
Share on other sites

Αν έχουν 3-4 δικαστήρια τον μήνα οι εισφορές τους πληρώνονται άμεσα. Δεν χρειάζεται να πλήρωσουν επιπλέον τίποτα. Μόνο εμείς είμαστε οι χαζοί της υπόθεσης που παλαιότερα πληρώναμε τσμεδε ιδιοκτήτη και τσμεδε μηχανικού μας την έλεγαν οι πελάτες μας ότι ντεμεκ μας πληρώνουν τις εισφορές και εμείς τέλος του εξαμήνου δίναμε το 2000ρο

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

υπάρχουν ακόμη συνάδελφοι που δεν τους εκτυπώθηκε το ειδοποιητήριο για το Γενάρη του 2017;;

 

Εμένα ακόμη τζίφος - σε τηλεφώνημα την προηγούμενη βδομάδα στο ΕΦΚΑ μου ανέφεραν ΦΕΕΕΕΕΤΑ!

Link to comment
Share on other sites

Αν έχουν 3-4 δικαστήρια τον μήνα οι εισφορές τους πληρώνονται άμεσα. Δεν χρειάζεται να πλήρωσουν επιπλέον τίποτα. Μόνο εμείς είμαστε οι χαζοί της υπόθεσης που παλαιότερα πληρώναμε τσμεδε ιδιοκτήτη και τσμεδε μηχανικού μας την έλεγαν οι πελάτες μας ότι ντεμεκ μας πληρώνουν τις εισφορές και εμείς τέλος του εξαμήνου δίναμε το 2000ρο

Η αδικία του συστήματος βέβαια γι'αυτούς είναι ότι αυτοί που δεν έχουν δουλειές (δικαστήρια) θα πρέπει να πληρώνουν τις εισφορές τους κανονικά.

Αλλά και πάλι είναι μεγάλα λαμόγια..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

υπάρχουν ακόμη συνάδελφοι που δεν τους εκτυπώθηκε το ειδοποιητήριο για το Γενάρη του 2017;;

 

Εμένα ακόμη τζίφος - σε τηλεφώνημα την προηγούμενη βδομάδα στο ΕΦΚΑ μου ανέφεραν ΦΕΕΕΕΕΤΑ!

Υπάρχουν και άλλοι. Εάν δεν εκδοθούν για εσάς μάλλον για νεα παράταση το βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.