Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

καλημέρα συνάδελφοι.

 

Είχα το β εξάμηνο του 2016 απλήρωτο. δοκίμασα όταν ανοιξε η εφαρμογή και δεν μπορούσα να το ρυθμίσω γιατί δεν φαινόταν ληξιπρόθεσμο.

 

Μπήκα σήμερα στον έφκα και το βλέπω ληξιπρόθεσμο και έχει πάρει και προσαύξηση περίπου 10% απο 28/2

 

Έχει γίνει και σε άλλους αυτο?

 

Που θα πρέπει να απευθυνθώ αν γνωρίζετε για να δώ τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ακριβώς αυτο...

Και νομιζω οτι σε λιγο θα εισαι και ανασφαλιστος.

Απο ΤΣΜΕΔΕ μου ειπαν οτι μπορεις να το βαλεις σε ρυθμιση 12 δοσεων.

Δεν ξερω αν μπορεις να το βαλεις σε ρυθμιση, αυτο που λενε 120 δοσεων γαι μηχανικους ή κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

να καταργηθούν στο σύνολο τους δεν παίζει, αυτό που δεν έχει ξεκαθαριστεί είναι τι θα γίνει με όσους έχουν την ειδική προσαύξηση στα ειδοποιητήρια τους (στοιχείο 1β στη λίστα) καθώς και τι θα γίνει με αυτούς που έχουν πληρώσει ήδη ειδική προσαύξηση με προηγούμενα ειδοποιητήρια

Link to comment
Share on other sites

θα το ξαναπω .. εχω περιπου 20.000 χρεει στον εφκα - τσμεδε που εμφανιζονται κανονικα ως χρεοι και απο αυτον τον μηνα κατα περιεργο τροπο εχω και ασφλαλιστικη καλυψη που δεν ειχα μεχρο τωρα .... τρεχα γυρευε...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

θα σου πω τι γνωρίζω (αν και νομίζω ότι δεν θα σε καλύψει πλήρως).

Από συναδέλφους και αναφορικά στην σελίδα του ΕΦΚΑ:
α) αν οι εκπρόθεσμες οφειλές δεν έχουν πάει στο ΚΕΑΟ δεν εμφανίζονται στις ληξιπρόθεσμες.
β) αν οι εκπρόθεσμες οφειλές έχουν πάει στο ΚΕΑΟ εμφανίζονται στις ληξιπρόθεσμες και εμφανίζονται και οι τόκοι (μάλιστα έχουν και λεκτικό ΚΕΑΟ - ....).
 
Το θέμα είναι ότι αν θες να πληρώσεις και δεν έχει βεβαιωθεί στο ΚΕΑΟ πρέπει να πας από το τ.ΤΣΜΕΔΕ να σου τυπώσουν την συνολική οφειλή. Αν έχει βεβαιωθεί στο ΚΕΑΟ θα πρέπει να απευθυνθείς σε αυτό. Τουλάχιστον αυτό γίνεται στους τ.ΟΑΕΕδες.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μου βγάζει μια οφειλή στο ΕΦΚΑ σαν ληξιπρόσθεσμη από το ΤΣΜΕΔΕ. Πως μπορώ να την πληρώσω? Ειδοποιητήριο δεν εκτυπώνεται. Κ στο ειδηποτηριο του ΤΣΜΕΔΕ πλέον δεν εμφανίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.