Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

Ακόμα δεν έχει εγκριθεί η παράταση που ζήτησε ο Στασινός:

 

Το ΔΣ του ΕΤΑΑ, σε συνέχεια του αιτήματος του Προέδρου του ΤΕΕ και της σχετικής απόφασης της ΔΕ του ΤΣΜΕΔΕ, για παράταση της προθεσμίας πληρωμής των ασφαλιστικών εισφορών του Ά εξαμήνου του 2016 των ελεύθερων επαγγελματιών μηχανικών για ένα μήνα και συγκεκριμένα μέχρι και τις 30.11.2016, αποφάσισε να μεταβιβάσει την συγκεκριμένη απόφαση στον αρμόδιο υπουργό Εργασίας, Κοινωνικής Ασφάλισης και Κοινωνικής Αλληλεγγύης κ. Γ. ΚΑΤΡΟΥΓΚΑΛΟ, προκειμένου να εγκριθεί το αίτημα των χιλιάδων συναδέλφων μηχανικών.

 

(Τελ. ενημέρωση 02/11/2016 17:30)

Edited by Meremeti
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

:smile:  :smile:  :smile:  γέλασα πάντως αρκετά με την ανακοίνωση, δεν έχω παράπονο. Να δείτε που την παράταση για 30/11 θα τη δώσει μετά τις 30/11  :shock:  :shock:  :mrgreen:  :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Τη λύση θα δώσει ο Κατρούγκαλο σ που ψάχνουν τα λεφτά στα μαξιλάρια... Θα ζητήσει και τόκο από πάνω

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τον ήπιαμε όσοι δεν προλάβαμε, αν περιμένουμε να δώσει το ΟΚ η τρόικα που δεν έχει κάνει ποτέ κάτι αντίστοιχο. Η μόνη μου παρηγοριά είναι το ότι θα βγει ο Τραμπ και θα γίνει ο Γ' Παγκόσμιος Πόλεμος όποτε τίποτα απ' όλα αυτά δεν θα έχει σημασία πια.

Link to comment
Share on other sites

Τον ήπιαμε όσοι δεν προλάβαμε, αν περιμένουμε να δώσει το ΟΚ η τρόικα που δεν έχει κάνει ποτέ κάτι αντίστοιχο. Η μόνη μου παρηγοριά είναι το ότι θα βγει ο Τραμπ και θα γίνει ο Γ' Παγκόσμιος Πόλεμος όποτε τίποτα απ' όλα αυτά δεν θα έχει σημασία πια.

 

Ενώ αν εκλεγεί η Χαρίκλεια θα ξεχειλίσει ειρήνη ο πλανήτης.

Edited by geoste
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εκείνη η παράταση του ειδοποιητηρίου του Α εξαμήνου για 30 νοεμβρίου 2016 κόκκαλα έχει?........θα δωθεί?........το ωραίο είναι ότι όλοι οι "υπευθυνοι συνδικαλες" λενε ΝΑΙ θα δωθεί.. φωνη βοωντος εν τη ερημω......

 

 

αλλά ξέχασα .......εχουμε άλλες δουλειες.......η υπουργος εργασίας πνιγεται στη δουλεια.......συσκεψεις επι συσκέψεων......ωρες εργασίας αμέτρητες να κλείσει η αξιολόγηση.......ιδου οι αποδείξεις........

 

http://www.parapolitika.gr/article/391619/i-entyposiaki-emfanisi-tis-efis-ahtsiogloy-sto-synedrio-toy-ellimoamerikanikoy?ref=yfp

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

ΕΣΥ περιμένεις να ασχοληθεί με τις εισφορές των μηχανικών; Εδώ πάμε για εκλογές όπου να ναι... Παράταση ξεχνά την

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΕΣΥ περιμένεις να ασχοληθεί με τις εισφορές των μηχανικών; Εδώ πάμε για εκλογές όπου να ναι... Παράταση ξεχνά την

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Εχεις καποια ενημερωση για το αν απορρίφθηκε το αίτημα της παράτασης;

Link to comment
Share on other sites

Παράταση δεν θα υπάρξει. Ξεχάστε το.

Μα τι ΖΩΑ οι του ΤΣΜΕΔΕ; Πήγα Παρασκευή 25/11 για έκδοση γραμματίου είσπραξης και μου βάλαν τόκους για τον ΟΑΕΔ από το 2011! Για 240€ κεφάλαιο μου βάλαν τόκους 100€! (αντίστοιχα για κεφάλαιο επικουρικού 250€, τόκοι 7,50€ μόνο!).

Πάω 30/11 Τετάρτη να πληρώσω και λέω τι μλκς είναι αυτές που μου χρέωσες, βγάλε μου καινούριο γραμμάτιο. Προσαρμόστηκε λέει το μηχανογραφικό μόλις εχθές (29/11), αλλά τώρα λέει και να στο τυπώσω δεν μπορείς να πληρώσεις γιατί πήγε 2 παρά τέταρτο και ο ταμίας πίνει ουζάκι. Έλα λέει αύριο πάλι, με τους νέους τόκους κάνα 20ρικο θα είναι παραπάνω μόνο! Μουρθε να τους σφάξω επι τόπου! Λες και τα 20ρικα στο δρόμο τα βρίσκουμε!

Σημειωτέον ότι 31/10 έστειλα έμβασμα μέσω e-bankig σε λογαριασμό τους σύμφωνα με τις αναρτημένες στο site τους οδηγίες ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΑ ΓΥΡΙΣΑΝ ΠΙΣΩ! Τι ΖΖΖΖΩΑ...! ΦΠΑ να πούμε πληρώνω μεσάνυχτα και όλα μέλι γάλα!

Τεσπα. εγώ την παπάρα την έφαγα! Αλλά έτσι που κάνουν κιαυτοί τώρα φράγκα θα πάρουν σε ένα μήνα. Ασε να περιμένουν! ΖΩΑ! ΜΟΥΣΧΑΡΙΑ!

Σημείωση: το όλο πανηγύρι με την προσαρμογή του μηχανογραφικού συστήματος έγινε γιατί οι αρμόδιοι υπαλληλίσκοι αρνούνταν να δουλέψουν, από αντίδραση, επειδή δεν θέλουν να πάνε στο ΤΠΕΔΕ (εκ των έσω πληροφορία). Όλοι στον ΕΦΚΑ ρε να βάλουν μυαλό! Οι άχρηστοι! Πιάστηκε ο κ@$%λος τους όλη μέρα και κλείνουν 13:30 για να τον ξεπιάσουν (κιεγώ δουλεύω 16 ώρες για να εισάγω χρήμα απο ΕΚΤ για να πληρωθούν αυτοί)! ΟΥΣΤ και ξανά ΟΥΣΤ, ΖΩΩΕΙΔΗ με παράσημα να πούμε

Ουφ Ξεθύμανα

Edited by akispm
  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.