Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

Τα ειδοποιητηρια ποτε θα εκδοθουν?

Η απάντησή τους ήταν ότι θα εκδοθούν άμεσα ... τώρα το πόσο άμεσα ... (έτσι κι αλλιώς 4 εβδομάδες έχουν μείνει ... οπότε θεωρώ ότι θα αφήσουν το λιγότερο την τελευταία εβδομάδα 8-) ) 

 

Θα έχουμε και τα αναδρομικά στο Β' 2016? 

Δεν γνώριζαν.

 

Ποια αναδρομικα?

Τα παλιά!!!  από αλλαγές ασφαλιστικής κατηγορίας.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν βαλουν και τα αναδρομικα αυτα:

-1ον τον ηπιαμε

-2ον κανεις δε θα πληρωσει

-3ον ολοι θα χασουν το διακανονισμο

 

Τα αναδρομικα για μενα τα ειχα υπολογισει 2500-3000Ε χωρις τοκους κτλ.

Βεβαια χρεωσαν ηδη τα αναδρομικα του ΟΑΕΔ, περιπου 250Ε..

 

 

ΥΓ. Κακως ρωταω εδω και λιγακι σφηνα.. Τα ποσα που πληρωνουμε σε διακανονισμο, εκπιπτουν το ετος που τα πληρωνουμε?

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δεν πρέπει να μας βάλουν και τα αναδρομικά και για έναν επιπλέον λόγο. Υποτίθεται ότι μπορεί να γίνει συμψηφισμός τους με όσα έχουμε πληρώσει για την ειδική προσαύξηση (όσοι πλήρωσαν κάτω από 10 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

1ον δεν είχαν όλοι ειδική προσαύξηση

2ον Υπάρχει το ενδεχόμενο να δωθεί παράταση πέραν της 1/1 αλλα με τόκο (ώστε από τη μια να μαζέψουν ότι μπορούν από την άλλη να μην σκοτώσουν όλους τους διακανονισμούς)

3ον αν υπάρχει ανεπίσημα πληροφορία για εκ νέου διακανονισμούς να τα ζητήσουν deadline 31/12 και όσοι δεν μπορούν αν ψηφιστεί άμεσα νέο σύστημα δόσεων (απίθανο σενάριο) να ξαναμπούν σε διακανονισμό.

4ον το σίγουρο είναι ότι αυτή τη φορά θα βγουν οι περισσότεροι εκτός με ότι συνεπάγεται αυτό..

5ον Δεν έχει ακουστεί από κανέναν σύλλογο, παράταξη καμία μα καμία πρόταση για παράταση, άρα μάλλον θα πρέπει 31/12 να πληρωθούν εκτός αν παίξει κανεις ρωσική ρουλέτα και περιμένει πρωτοχρονιάτικο λαχείο (πράγμα απίθανο πάλι χρονιάρες μέρες)

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Edited by ikaros13
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Άρα τι νόημα είχαν όλες αυτές οι παρατάσεις των προηγούμενων εξαμήνων; Απλώς επικοινωνιακό, ενόψει των εκλογών. Τώρα που αυτές έγιναν, καλούμαστε μέσα σε λιγότερο από ένα μήνα να εξοφλήσουμε το Β' 2016 και μάλιστα στη χειρότερη εποχή (ΕΝΦΙΑ, τέλη κυκλοφορίας, υποχρεώσεις λόγω γιορτών).

 

Αν μπουν και τα αναδρομικά, μιλάμε για σφαγή. Να χαρώ εγώ τις δυναμικές επεμβάσεις κάτι "ανοιχτών συνελεύσεων μηχανικών" και λοιπών δημοκρατικών δυνάμεων που πανηγύριζαν για αυτές τις παρατάσεις. Βέβαια τώρα έχουν σιγήσει...

Link to comment
Share on other sites

.....................

 

ΥΓ. Κακως ρωταω εδω και λιγακι σφηνα.. Τα ποσα που πληρωνουμε σε διακανονισμο, εκπιπτουν το ετος που τα πληρωνουμε?

Κακως απαντάω εδώ και λιγάκι σφήνα :grin:  αλλα...δες το συνημμένο (αφορά βέβαια το 2014-2015 αλλά γενικότερα ισχύει).

post-2272-0-60718500-1480944133_thumb.jpg

Edited by georgegaleos
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

τα αναδρομικά τι ακριβώς αφορούν,
εγώ έχω εξοφλήσει κανονικά όλα τα προηγούμενά εξάμηνα, θα έχω αναδρομικά το Β 2016 από παλιότερα εξάμηνα;






Συμπληρώστε την ειδικότητά σας στο προφίλ σας.
Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής
Didonis Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

Στο προφιλ σου αναφέρεσε ως ιδιώτης ενώ απο τα αναφερόμενα στο κείμενό σου δεν συνάγεται κάτι τέτοιο. Σκόπιμο είναι να διορθωσεις το προφίλ σου με την ειδικότητά σου.

 

Τέλος για το ερώτημά σου δες εδώ.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Στο προφιλ σου αναφέρεσε ως ιδιώτης ενώ απο τα αναφερόμενα στο κείμενό σου δεν συνάγεται κάτι τέτοιο. Σκόπιμο είναι να διορθωσεις το προφίλ σου με την ειδικότητά σου.

 

Τέλος για το ερώτημά σου δες εδώ.

εντάξει, πρόσθεσα την ειδικότητα μου.

 

σχετικά με την απάντηση σου,

 

εμένα μου ήρθαν τα αναδρομικά στο Α 2016 τα οποία έχω πληρώσει,

υπάρχουν και κάποια επιπλέον που θα μου έρθουν με το ειδοποιητήριο του Β 2016;;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.