Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

σε εμένα δεν φαίνονται αυτά. Μόνο ο διακανονισμός φαίνεται...

 

ερώτηση δεν είχες επιλέξει μικρότερη ασφαλιστική κατηγορία για το 2015? Γιατί βλέπω ότι σου ζητάνε και για το 2015 αναδρομικά

Είμαι προ '93 ασφαλισμένος.

Η καρτέλα είναι ένα βοήθημα, αν κρατάτε τις αποδείξεις για ότι πληρώνετε δεν έχετε πρόβλημα (το τεε μου έβγαλε χρωστούμενα για το 92, αλλά έχω τις πρωτότυπες αποδείξεις πληρωμής. . . )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνάδελφοι...σε εμένα παρόλο που έχει βγει ειδοποιητήριο για το Β2011 (αναδρομικά 224.04€) δεν φαίνονται οι οφειλές αυτές στην καρτέλα...παρά μόνο το Β2016. Επίσης εγώ το Β2011 ήμουν ακόμη κάτω πενταετίας...έπρεπε να υπάρχουν αναδρομικά για εμένα?

 

 

post-1010-0-14541500-1481623400_thumb.jpg

Edited by dialexio
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση, αν καταλαβαίνω σωστά, όσοι είναι σε ρύθμιση από περυσι (τότε με τις 100 δόσεις), τα αναδρομικά να έχουν μπει στις ρυθμίσεις (αν χρωστάς π.χ. του 2011 όπως εγώ ας πουμε)?

Αυτό θα εξηγούσε πολλές από τις διαφορές που βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση, αν καταλαβαίνω σωστά, όσοι είναι σε ρύθμιση από περυσι (τότε με τις 100 δόσεις), τα αναδρομικά να έχουν μπει στις ρυθμίσεις (αν χρωστάς π.χ. του 2011 όπως εγώ ας πουμε)?

Αυτό θα εξηγούσε πολλές από τις διαφορές που βλέπουμε...

Αυτό που λες έχει λογική γιατί ζητούσαν τα αναδρομικά του ΟΑΕΔ για να μπεις στη ρύθμιση των 100 δόσεων. Άρα όσοι έχουν ρυθμίσει το 2011 δεν θα πρέπει να τους έχουν έρθει αναδρομικα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες έχει λογική γιατί ζητούσαν τα αναδρομικά του ΟΑΕΔ για να μπεις στη ρύθμιση των 100 δόσεων

 

 

Μετρητα τα πληρωνες, τα υπερ ΟΑΕΔ!

Και ΜΟΝΟ αυτα!

 

Τα υπολοιπα και εφοσον ειχατε οφειλεις απο 2011Β εως και 2014, ισως να τα εβαζαν στη ρυθμιση.

Εγω ρυθμισα μονο του 2014 και πραγματι μου "χρεωσαν" τις αυξημενες εισφορες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες έχει λογική γιατί ζητούσαν τα αναδρομικά του ΟΑΕΔ για να μπεις στη ρύθμιση των 100 δόσεων. Άρα όσοι έχουν ρυθμίσει το 2011 δεν θα πρέπει να τους έχουν έρθει αναδρομικα

 

 

Χμ. Αυτό θα εξηγουσε γιατί μου ήρθε μονο 58 Ευρώ στα αναδρομικά. Γιατί έχω ρυθμίσεις από 2011. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλήρωσα το Β 2016 την περασμένη εβδομάδα. Διαβάζω εδώ για τυχόν συμπληρωματικά ειδοποιητήρια και ξαναβαζω στοιχεία στο σαιτ του τσμεδε. Και μου βγάζει ότι δεν έχει εκδοθεί ειδοποιητήριο του Β 2016!!!

 

Πώτς γκενεν αυτό??

Link to comment
Share on other sites

Χμ. Αυτό θα εξηγουσε γιατί μου ήρθε μονο 58 Ευρώ στα αναδρομικά. Γιατί έχω ρυθμίσεις από 2011. 

και γω εχω ρυθμισεις απο το 11 αλλα μου ρθαν  428.7 αναδρομικα..

Παραπανω στη συζητηση συναδερφος μου χε απαντησει οτι τα αναδρομικα δεν μπαιναν στις ρυθμισεις...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.