Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

Μία ερώτηση επειδή δεν το έχω ξανακάνει .Για να πληρώσω μέσω e-banking στην Εθνική το ΤΣΜΕΔΕ πηγαινω εκεί που λέει "θελω να πληρώσω" και μετα Ασφαλιστικά ταμεία -ΕΤΑΑ-ΤΣΜΕΔΕ και γράφω τα 2 ειδοποιητήρια που έχω σωστα?

Δηλαδή πληρώνω 2 φορές θέλω να πω ..Αν λέω κάτι λάθος πείτε μου ...Επίσης κάπου είχα διαβάσει δεν θυμάμαι που ,ότι η ηλεκτρονική πληρωμή πρέπει να γίνεται 3-4 μέρες πριν την λήξη της προθεσμίας αλλιώς δεν την δέχεται ...Ισχύει ?

Κάνεις 2 πληρωμές για 2 ειδοποιητήρια. Αν βάλεις σωστά τον αριθμό ειδοποιητηρίου (μαζί με το τελευταίο ψηφίο) σου βγάζει αυτόματα τα στοιχεία σου. Για την προθεσμία, δεν ξέρω αλλά δεν νομίζω να υπάρχει τόσο μεγάλος χρονικός περιορισμός. Το πολύ πολύ, αν πληρώσεις μετά τις 18:00 να καταγραφεί η πληρωμή την επομένη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μία ερώτηση επειδή δεν το έχω ξανακάνει .Για να πληρώσω μέσω e-banking στην Εθνική το ΤΣΜΕΔΕ πηγαινω εκεί που λέει "θελω να πληρώσω" και μετα Ασφαλιστικά ταμεία -ΕΤΑΑ-ΤΣΜΕΔΕ και γράφω τα 2 ειδοποιητήρια που έχω σωστα?

Δηλαδή πληρώνω 2 φορές θέλω να πω ..Αν λέω κάτι λάθος πείτε μου ...Επίσης κάπου είχα διαβάσει δεν θυμάμαι που ,ότι η ηλεκτρονική πληρωμή πρέπει να γίνεται 3-4 μέρες πριν την λήξη της προθεσμίας αλλιώς δεν την δέχεται ...Ισχύει ?

 

Την προηγούμενη φορά (τον Οκτώβριο) πλήρωσα με ebanking εθνικής μια μέρα πριν και όλα καλα. Κάνε όμως ένα τηλέφωνο στην τράπεζα σου για καλο και για κακό

Edited by Stavrakas
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: σε όσους σας έχουν έρθει αναδρομικά, αυτά φαίνονται ως χρωστούμενα στην καρτέλα του λογαριασμού σας στο tsmede.gr? Ρωτάω γιατί σε εμένα μου ηρθαν 224,04 και δεν φαίνεται να οφείλω κάτι άλλο πλην των τρεχουσών εισφορών για το Β2016....

post-1010-0-93479500-1483024165_thumb.jpg

Edited by dialexio
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: σε όσους σας έχουν έρθει αναδρομικά, αυτά φαίνονται ως χρωστούμενα στην καρτέλα του λογαριασμού σας στο tsmede.gr? Ρωτάω γιατί σε εμένα μου ηρθαν 224,04 και δεν φαίνεται να οφείλω κάτι άλλο πλην των τρεχουσών εισφορών για το Β2016....

Kαι σε εμένα έτσι είναι... Με το τσμέδε δε γλυτώνεις ποτέ :angry:...

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη φορά (τον Οκτώβριο) πλήρωσα με ebanking εθνικής μια μέρα πριν και όλα καλα. Κάνε όμως ένα τηλέφωνο στην τράπεζα σου για καλο και για κακό

Πολυ λογικο ειναι αυτο να πληρωνεις μια μερα πριν για να χεις το κεφαλι σου ησυχο .

Αυτη τη φορα αν δειτε τα ειδοποιητηρια κατω κατω γραφει οτι η ημερομηνια πληρωμης βασει καποιας αποφασης του ταμειου  μετατεθηκε στις  31/12/16 απο 30/12/16.Και ερχομαι και αναρρωτιεμαι αφου ξεραν οτι ειναι Σαββατο, και το Σαββατο μονο ηλεκτρονικα μπορεις να κανεις πληρωμες για να πηραν μεταγενεστερα τετοια αποφαση σημαινει οτι θα φαινεται οτι η καταθεση εγινε στις 31...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ λογικο ειναι αυτο να πληρωνεις μια μερα πριν για να χεις το κεφαλι σου ησυχο .

Αυτη τη φορα αν δειτε τα ειδοποιητηρια κατω κατω γραφει οτι η ημερομηνια πληρωμης βασει καποιας αποφασης του ταμειου  μετατεθηκε στις  31/12/16 απο 30/12/16.Και ερχομαι και αναρρωτιεμαι αφου ξεραν οτι ειναι Σαββατο, και το Σαββατο μονο ηλεκτρονικα μπορεις να κανεις πληρωμες για να πηραν μεταγενεστερα τετοια αποφαση σημαινει οτι θα φαινεται οτι η καταθεση εγινε στις 31...

Σωστά δεν το είχα παρατηρήσει αυτό με τις ημερομηνίες γιατι μου έκανε και μένα εντύπωση απο την στιγμή που ο μήνας έχει 31.Παρόλαυτα όμως η κατάθεση σε Εθνική φαίνεται αμέσως ,απο Εθνική τουλάχιστον απο όσο γνωρίζω .

Link to comment
Share on other sites

E οχι και πεταμένα τι λές!Για την ενίσχυση του καταπληκτικού κράτους μας, για την παροχή βοηθήματος στους ανέργους-μηχανικούς ,για την παχυλή σύνταξη αύριο μεθαύριο όπως και το εφάπαξ,για την 13η (γεμάτη) σύνταξη ,α συγνώμη μόνο για φέτος ήταν αυτή μην είμαστε και αχάριστοι,και προ παντώς για μια ανέμελη δίχως άγχος-νόμους-εγκυκλίους-γραφειοκρατία-κτλ ζωή στην χώρα αυτή.Προπαγάνδα όλοι εδώ μέσα αμάν πια καταστροφολόγοι αφού του χρόνου επιστρέφουμε στις αγορές θα έχουμε μείωση στην ανεργία ,ανάπτυξη και αυξήσεις μισθών,ο πρωτογενής τομέας παρουσιάζει βελτίωση (το λάδι μέχρι 4 ευρώ το κιλό το πουλάνε οι παραγωγοί ασχετα αν έχει 50% μείωση παραγωγής ) γενικά τα κίνητρα ανάπτυξης αχνοφαίνονται.

Edited by Elounda
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.