Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

Τελικά λήγει σήμερα ή αύριο?Δηλ. 30/12 ή 31/12?Όχι ότι έχω να τα δώσω αλλά μήπως δανειστώ από κάπου τελευταία στιγμή...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν το πληρώσω αρχές Ιανουαρίου τι αλλάζει? (δεύτερη φορά τα πληρώνω, δεν έχω αναδρομικά κτλ). Άντε και καλή χρονιά... και καλά...

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει μία, όλα τ άλλα είναι λεπτομέρειες εκτός από τα χρόνια που χάνουμε από το άγχος σε κάθε καταληκτική ημερομηνία

ούτε μπορούμε να ξετινάζουμε όλο τον κόσμο γύρω μας για να πληρώνουμε απίστευτα για τα δεδομένα της εποχής ποσά συνέχεια 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω τα πλήρωσα αφου τα είχα πάντως θεωρώ πως αν κάποιος πληρώσει το τρέχον χωρις τα αναδρομικά δεν θα έπρεπε να έχει θέμα με το να πεσει ασφ. κλάση αφού τα αναδρομικά δεν έχουν σχέση με το συγκεκριμένο ζήτημα.

Επειδή όμως ΤΣΜΕΔΕ είναι αυτο κάνεις δεν ξέρει τι μπορεί να του βγάλουνε στο μέλλον.

Καλή συνέχεια σε όλους και καλή χρονιά να έχουμε..!

Link to comment
Share on other sites

ΤΩΡΑ με πηραν απο την ΑΤΤΙΚΑ.

Εγκριθηκε η αυξηση του πιστωτικου οριου και μπορουσα να τα βαλω σε δοσεις.

Και αυτη η ΑΤΤΙΚΑ, για τον :!@$#$ ειναι. Ενα μηνα ειχα κανει την αιτηση.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. εγώ το πλήρωσα την περασμένη Τρίτη. Δεν είχε μέσα αναδρομικά. Πριν κάποια χρόνια είχα πληρώσιε μια χρονία καθυστερημένα και μου είχαν φορτώσει αναδρομικά. Πρίν πληρώσω ξαναέλεγξα το  ειδοποιητήριο και ήταν ίδιο, δεν είχε αναδρομικά. Σήμερα που βάζω τα στοιχεία στη σελίδα του Τσμέδε μου βγάζει <<Δεν έχει εκδοθεί ειδοποιητήριο για το B2016.>>. Τι δεν έχει εκδοθεί. Αφού είχε εκδοθεί, το έχω και κατεβασμένο, και μέσω e-banking το πλήρωσα κανονικά στην Εθνική τράπεζα. Το βγάζει αυτό το μήνυμα και σε άλλους απο εσας?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. εγώ το πλήρωσα την περασμένη Τρίτη. Δεν είχε μέσα αναδρομικά. Πριν κάποια χρόνια είχα πληρώσιε μια χρονία καθυστερημένα και μου είχαν φορτώσει αναδρομικά. Πρίν πληρώσω ξαναέλεγξα το  ειδοποιητήριο και ήταν ίδιο, δεν είχε αναδρομικά. Σήμερα που βάζω τα στοιχεία στη σελίδα του Τσμέδε μου βγάζει <<Δεν έχει εκδοθεί ειδοποιητήριο για το B2016.>>. Τι δεν έχει εκδοθεί. Αφού είχε εκδοθεί, το έχω και κατεβασμένο, και μέσω e-banking το πλήρωσα κανονικά στην Εθνική τράπεζα. Το βγάζει αυτό το μήνυμα και σε άλλους απο εσας?

Μην αγχώνεσαι....δες απλά στην καρτέλα σου στο tsmede.gr αν φαίνεται ότι οι οφειλές σου είναι από 1-1-2017 και έπειτα.....

Link to comment
Share on other sites

Είδα στο internet το λινκ που παραθέτω (καλώς ή κακώς εκεί το βρήκα, ας μην κολλήσουμε εκεί, ούτε εγώ αρέσκω της πηγής). 
Είναι εκπληκτικό το τι γράφει μέσα για την αρνηση της παράτασης. 

"Όπως μας ενημέρωσαν, η απόφαση μη παράτασης, αποτελεί πολιτική απόφαση του ίδιου του υφυπουργού Πετρόπουλου και δεν προέρχεται από πίεση από άλλους εξωτερικούς παράγοντες (θεσμούς κλπ).

 
Η «επιχειρηματολογία» που μας εξέθεσαν για αυτή την απόφαση είναι η παρακάτω:
 
Μας ανακοίνωσαν ότι οι μηχανικοί έχουν πάρει ήδη πολλές παρατάσεις και δεν πρέπει να τους δοθεί ξανά παράταση γιατί αυτό είναι το “κοινωνικά δίκαιο”.
 
Μας ανακοίνωσαν επίσης ότι οι ασφαλισμένοι πρέπει να πληρώνουμε τις εισφορές μας για να παίρνουν οι νυν συνταξιούχοι τις συντάξεις τους. Χαρακτηριστικό του απαράδεκτου ύφους τους μάλιστα είναι ότι μας ρώτησαν εάν επιθυμούμε να μην τις λάβουν."
 
Εντάξει όμως δώσανε 300 Ευρώ στους συνταξιούχους κι έχουμε πρωθυπουργό μηχανικό (ας πουμε). Ευτυχώς που μου δάνεισε συνταξιούχος για να μπορεσω να τα πληρώσω εγκαίρως και να μην χάσω ρυθμίσεις. Και μη δω κανέναν να λέει "και το παίζουν κι αριστεροι". Αυτό είναι σε όλο τον πλανήτη: ενα ματσο κακιασμένες μετριότητες που εκμεταλλέυονται όσους δουλεύουν για τους δικούς τους. Κι όχι, δεν υποστηρίζω κανέναν, μια ζωή τα ίδια ζούμε όσο θυμάμαι τον εαυτό μου, ό,τι ταμπέλα και να λέγανε ότι είχαν. Απλά αυτοι εδώ ξεπέρασαν όλα τα όρια.
Edited by Baudolino
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

ΤΩΡΑ με πηραν απο την ΑΤΤΙΚΑ.

Εγκριθηκε η αυξηση του πιστωτικου οριου και μπορουσα να τα βαλω σε δοσεις.

Και αυτη η ΑΤΤΙΚΑ, για τον :!@$#$ ειναι. Ενα μηνα ειχα κανει την αιτηση.

1 μηνα εχει που αιτηθηκες αυξηση και τωρα στην ενεκριναν....?

Με τι αρχικο οριο?

Κι εγω που ηλπιζα να γινει αυθημερον η εγκριση  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.