Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

Ειναι γιατι εχει περασει η ημερομηνία που γραφει ως εμπρόθεσμη πληρωμη στο ειδοποιητηριο. Τωρα μονο στο ΤΣΜΕΔΕ για να τυπωθει.

 

Σταλθηκε μεσω tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτό θα ήταν λογικό αν το προηγούμενο ειδοποιητήριο που κατέβασα και εκτύπωσα τέλος Οκτώβρη (για το Α2016) δεν έγραφε πάνω την αρχική προθεσμία 30 Απρ....

 

Γενικώς, δε φτάνει που μας κλέβουν, είναι και ό,τι να'ναι γενικότερα. Εν τω μεταξύ, ακόμα προσπαθώ να καταλάβω τη λογική του εγκεφάλου που σκέφτηκε ότι αυτός που κατάφερε να μαζέψει το Α εξάμηνο του 2016 τέλος Νοέμβρη, θα μπορούσε να έχει διαθέσιμο το επόμενο μέσα σε 30 ημέρες.

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

@ikaros13. Όχι ρε  και 75 !! Απλά για να βγεις θα πρέπει να είσαι τουλάχιστον 67 με αυτά που θα έχεις. Αλλά αν το δεις και απο την άλλη ΤΩΡΑ είναι 67 σε καμιά 20 χρόνια μπορεί να έχει γίνει 70, 70+ !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

@ikaros13. Όχι ρε και 75 !! Απλά για να βγεις θα πρέπει να είσαι τουλάχιστον 67 με αυτά που θα έχεις. Αλλά αν το δεις και απο την άλλη ΤΩΡΑ είναι 67 σε καμιά 20 χρόνια μπορεί να έχει γίνει 70, 70+ !!!!!!!!!!!!!

Δηλαδή 67 για όλους (μεχρι στιγμής) με ποσό σύνταξη ανάλογα ποσα έχει δώσει κανεις μεχρι τότε σωστά; Πχ αν κάποιος δίνει από τα 25 του θα έχει πολύ μεγαλύτερη από μένα καλή ώρα που ξεκίνησα από τα 35 ( και κάτι ψιλά ΙΚΑ).

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή 67 για όλους (μεχρι στιγμής) με ποσό σύνταξη ανάλογα ποσα έχει δώσει κανεις μεχρι τότε σωστά; Πχ αν κάποιος δίνει από τα 25 του θα έχει πολύ μεγαλύτερη από μένα καλή ώρα που ξεκίνησα από τα 35 ( και κάτι ψιλά ΙΚΑ).

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

 

Σωστός . Βάλε και το ΙΚΑ μέσα !!!! Καλά όχι πολλά περισσότερα (πχ όπως παλιότερα). Κάτσε και δες την αναπλήρωση για τα χρόνια που θα έχεις στα 67 (πες 33 μαζί με το ΙΚΑ).Και κάνε σύγκριση με κάποιον που θα έχει 41 (εμένα) και τσέκαρε διαφορές (παίξε με διάφορα ποσα απο 600 έως 2000). Ταυτόχρονα βγάλε και πόσα θα έχω δώσει εγώ για τα 8 χρόνια παραπάνω εισφορές !!!

 

@ Mitsos Ribopaido : Εμείς είμαστε το Σ που έφυγε !!!! 

Edited by jobous
Link to comment
Share on other sites

Σωστός . Βάλε και το ΙΚΑ μέσα !!!! Καλά όχι πολλά περισσότερα (πχ όπως παλιότερα). Κάτσε και δες την αναπλήρωση για τα χρόνια που θα έχεις στα 67 (πες 33 μαζί με το ΙΚΑ).Και κάνε σύγκριση με κάποιον που θα έχει 41 (εμένα) και τσέκαρε διαφορές (παίξε με διάφορα ποσα απο 600 έως 2000). Ταυτόχρονα βγάλε και πόσα θα έχω δώσει εγώ για τα 8 χρόνια παραπάνω εισφορές !!!

 

@ Mitsos Ribopaido : Εμείς είμαστε το Σ που έφυγε !!!! 

 

Σωστός . Βάλε και το ΙΚΑ μέσα !!!! Καλά όχι πολλά περισσότερα (πχ όπως παλιότερα). Κάτσε και δες την αναπλήρωση για τα χρόνια που θα έχεις στα 67 (πες 33 μαζί με το ΙΚΑ).Και κάνε σύγκριση με κάποιον που θα έχει 41 (εμένα) και τσέκαρε διαφορές (παίξε με διάφορα ποσα απο 600 έως 2000). Ταυτόχρονα βγάλε και πόσα θα έχω δώσει εγώ για τα 8 χρόνια παραπάνω εισφορές !!!

 

@ Mitsos Ribopaido : Εμείς είμαστε το Σ που έφυγε !!!! 

 όταν λές το Σ που έφυγε? Σε χάνω..Με ζαλίσαν τα ανήψια :P

Link to comment
Share on other sites

 

Από το ΤΣΜΕΔΕ ,bre !!!!!!!!!!! (humor, humor!!!)

Xαχα βρε το κατάλαβα αυτό..Νόμιζα ήταν κάποιο αστείο για την αλλαγή και το ότι μας δέχεται και εμάς πλέον

 

Κατι μου λέει οτι θα κάνει και το ΤΕΕ το ίδιο , απλα μόνο και μόνο για τις εισφορές (Φαντάζομαι με κάποια έλλειψη σε άδεια υπογραφής το δικό μας )

 

 

Και το περίεργο είναι ότι και οι 2 θείοι μου απο το ΕΜΠ , ένας ηλεκτρολόγος -Μηχανικός Η/Υ και ένας Π.Μ μου λέγανε να χαίρεσαι που δεν τα χεις αυτά στην πλάτη σου.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.