Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

το πόσο έχει φθάσει τα πόσα χρωστώ μαζί με τόκους κλπ, αφού δεν είμαι σε διακανονισμό, φαίνεται κάπου ηλεκτρονικά? ή πρέπει να πάω τσμεδε?

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ενεργό διακανονισμό, μπορείς να εκτυπώσεις ενα πιστοποιητικό οφειλής, ή να δεις από την "καρτέλα μου" Αν όχι και δεν βλέπεις τιποτα στην καρτέλα μου μάλλον πρέπει να πας ταμείο...

Link to comment
Share on other sites

ενημέρωση από το κεντρικό ΤΣΜΕΔΕ (πρώην) απ όπου μόλις επέστρεψα και γινόταν ο κακός χαμός

 

Τα αναδρομικά με σημερινή οδηγία - απόφαση πήραν παράταση ίδια με αυτή του Β2016

 

Οι διακανονισμοί είναι ενεργοί , δεν έχουν χαθεί

 

βασικές προυποθέσεις διατήρησης διακανονισμού

 

1. οι δόσεις πρέπει να είναι ως γνωστόν στην ώρα τους

2. πρέπει να εξοφληθούν έγκαιρα έως 31/3 το Β2016 + πρώτα αναδρομικά του 2011

3. πρέπει όποιος έχει διακανονισμό να εξοφλεί ολόκληρο το ειδοποιητήριο ΕΦΚΑ σε αντίθεση με κάποιον που δεν οφείλει ο οποίος μπορεί να καταθέτει ένα μέρος και το υπόλοιπο με τους γνωστούς τόκους

4. Ασφαλιστική ενημερότητα ( με οφειλές στην περίπτωση μου) ΟΚ

 

αυτά 

 

 

** αναμένουμε να ξανα-αναρτηθούν ειδοποιητήρια εντός της επόμενης εβδομαδας όπως αφέθηκε να εννοηθεί για το Β16 μάλλον και για τα αναδρομικά - την ώρα που έφτασα γκισέ ήταν φρέσκια η οδηγία

Edited by DimCiv
  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Τα αναδρομικά με σημερινή οδηγία - απόφαση πήραν παράταση ίδια με αυτή του Β2016

 

+1

 

Στην αρχική σελίδα του tsmede.gr, αφαιρέθηκε η αναφορά για τα αναδρομικά...

... έπρεπε να τους κράξουν πρώτα...

(μέχρι και στην βουλή...)

Link to comment
Share on other sites

ομολογώ ότι οι υπάλληλοι ήταν ευγενέστατοι και μάλλον απηυδισμένοι  (κι έχουμε φάει τον γκισέ του ΤΣΜΕΔΕ με το κουτάλι) και στο σκεπτικό ότι όλη η παράταση έπρεπε να έχει δοθεί από τις γιορτές

 

βασικά και με το πρόβλημα που έχω, έχω κλατάρει από την αναμονή, τέτοιο πράγμα εγώ δεν είχα ξαναπετύχει 

Edited by DimCiv
Link to comment
Share on other sites

μαλλον απο εβδομαδα θα αναρτηθουν ξανά, αυτό άκουσα στον δίπλα γκισέ 

 

συγχώρα με για το μάλλον αλλά όπως βλέπεις είναι όλα ένα χάος

Edited by DimCiv
Link to comment
Share on other sites

3. πρέπει όποιος έχει διακανονισμό να εξοφλεί ολόκληρο το ειδοποιητήριο ΕΦΚΑ σε αντίθεση με κάποιον που δεν οφείλει ο οποίος μπορεί να καταθέτει ένα μέρος και το υπόλοιπο με τους γνωστούς τόκους

 

καταλάβατε ετσι?

 

Επειδή τα πραγματα είναι δυσκολα... ειδικά για τις εισφορές του ΕΦΚΑ που είναι σίγουρο 100% ότι θα αδυνατώ να τις καλύψω (θα είναι πάνω από 1500 ανά μηνα!!!).... είναι δυνατό να εξοφλήσω τουλάχιστον τον διακανονισμό που έχω και έχουν μείνει 5 δόσεις  με εφάπαξ πληρωμή? 

Edited by slammer
Link to comment
Share on other sites

κάτσε να δούμε τι θα αλλάξουν στην πορεία αλλά ναι εγώ κατάλαβα πολύ καλά

 

1500;;;;; τον μήνα;;;;;

αν έχεις 5 δόσεις και είναι μικρές καλύτερα κάνε κάτι να εξοφλήσεις εφάπαξ τι να πω, πρέπει να πας εκεί να σου πουν

αν ξοφλήσεις αυτά θα διαχειριστείς αλλιώς τις σκέτες δόσεις του ΕΦΚΑ, αλλά 1500;;;; είσαι σίγουρος;

Edited by DimCiv
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.