Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

υπάρχει περίπτωση στα ειδοποιητήρια που λογικά θα εκδόσουν μέχρι τη νέα καταληκτική ημερομηνία να ληφθεί υπόψη η αύξηση που πληρώσαμε τον προηγούμενο χρόνο περίπου 450€ παραπάνω (στο Α' εξάμηνο νομιζω ήταν) με άλλα λόγια να πληρώσουμε λιιγότερα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Συνάδελφοι,

 

είμαι εκτός θέματος αλλά νομίζω ότι κάτι πρέπει να γίνει και με το ύψος των ασφαλιστικών εισφορών. Η άποψή μου είναι ότι πρέπει να διέπονται από τις θεμελιώδεις αρχές της λειτουργίας της Ευρωπαϊκής Ενώσεως, ήτοι:

 

"Social security contributions proportional to income, according to the fundamental principle of proportionality, of the functioning of the European Union"
 
 http://www.efsyn.gr/?p=177270]

Νομίζω ότι μία σοβαρή προσπάθεια σχετικά με το ύψος των ασφαλιστικών εισφορών πρέπει να στηρίζεται στη θεμελιώδη Αρχή της αναλογικότητος.
Edited by Antiermitianos
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν το γλιτωνουμε το στησιμο στην ουρα του ΤΣΜΕΔΕ αυριο....

Θα παω απο τις 8παρα και βλεπουμε...

 

Ακομα παντως δεν εχω καταλαβει αν υπαρχει υποχρεωση πληρωμης με επιταγη και δε γινεται να πληρωθει σε 12 ατοκες με πιστωτικη...

  • Upvote 2
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν το γλιτωνουμε το στησιμο στην ουρα του ΤΣΜΕΔΕ αυριο....

Θα παω απο τις 8παρα και βλεπουμε...

 

Ακομα παντως δεν εχω καταλαβει αν υπαρχει υποχρεωση πληρωμης με επιταγη και δε γινεται να πληρωθει σε 12 ατοκες με πιστωτικη...

 

Εγώ πήρα το χαρτί από την τράπεζα και πλήρωσα στην ΕΤΕ μετρητά (από λογαριασμό μου). Για δόσεις δεν το βλέπω...

 

Πάντως δεν είναι υποχρεωτικό να πληρώσετε στο ΤΣΜΕΔΕ επιτόπου με επιταγή, Μπορείτε και ΕΤΕ και ΑΤΤΙΚΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν είναι υποχρεωτικό να πληρώσετε στο ΤΣΜΕΔΕ επιτόπου με επιταγή, Μπορείτε και ΕΤΕ και ΑΤΤΙΚΗΣ.

Mε τι κωδικό ή ειδοποιητήριο?

Link to comment
Share on other sites

"Ελάτε γρήγορα παιδιά να προλάβετε τις φθηνές εισφορές, αλλιώς θα πληρώσετε πολλά." Σαν τα πρόστιμα του ΚΟΚ, εντός 10 ημερών πληρώνετε τα μισά.

Του τάξανε πολλά αυτουνού του σουρουκλεμέ που συνέταξε αυτήν την ανακοίνωση ήθελα να 'ξερα ; Ο ψαρωτικός ο μάγκας του Βοτανικού, ούτε λίγη σάλτσα για το ξεκάρφωμα...ΠΕΔΜΕΔΕ σου λέει μετά...έτσι για να (ξανα)μαθαίνουμε τι ρόλο βαράνε οι ενώσεις, οι σύλλογοι και τα συναφή λαμόγια που τάχα υπερασπίζονται τα συμφέροντά μας...

 

Edited by Antiermitianos
  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

(...) έτσι για να (ξανα)μαθαίνουμε τι ρόλο βαράνε οι ενώσεις, οι σύλλογοι και τα συναφή λαμόγια που τάχα υπερασπίζονται τα συμφέροντά μας...

+1 Συνάδελφε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.