Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

Μήπως λέω μήπως θεωρούν δεδομένο ότι την πληρωμή θα την κάνουμε με τον ίδιο κωδικό πληρωμής που είχαμε για Ιανουάριο-Φεβρουάριο και δεν πρόκειται να στείλουν ειδοποιητήρια? Να θυμίσω απλά ότι Ιανουάριος-Φεβρουάριος είχαν τον ίδιο κωδικό πληρωμής....

 

post-2272-0-09726200-1492798672.jpg

post-2272-0-47218300-1492798712_thumb.jpg

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ας τους τρολαρουμε λοιπόν αφού ο κωδικός είναι ο ίδιος και ας πληρώσουμε για τα επόμενα χρόνια να γουστάρουμε....

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως λέω μήπως θεωρούν δεδομένο ότι την πληρωμή θα την κάνουμε με τον ίδιο κωδικό πληρωμής που είχαμε για Ιανουάριο-Φεβρουάριο και δεν πρόκειται να στείλουν ειδοποιητήρια? Να θυμίσω απλά ότι Ιανουάριος-Φεβρουάριος είχαν τον ίδιο κωδικό πληρωμής....

 

γιατί ρε παίδες του βάλατε -1 του συναδέλφου;

 

Ισως έχει μια λογική αυτό που λεει, με τους ανώμαλους που μπλέξαμε.

 

Υ.Γ. σκεφτείτε, πως στο ΙΚΑ πλέον πχ σε ένα οικοδομοτεχνικο δημόσιο, μια ταυτότητα πληρωμής βγάζει πλεον το σύστημα για ολες τις ΑΠΔ. Ουτε ιανουάριο, ουτε φεβρουάριο, ούτε μαρτιο κι απρίλιο...

Edited by Kane
Link to comment
Share on other sites

Ελα βρε Kane ... είναι πολύ τραβηγμένο ... είπαμε .... όσο χάλιες οι άνρθωποι και να είναι ... δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι τέτοιο ...

Εξάλλου έχουν βγεί και δημοσιεύματα που λένε από Δευτέρα ... και χωρίς ακόμα επικουρικό και εφαπαξ.

Μαζεύονται... μαζεύονται τα αναδρομικά .... και μαζί του ΤΣΜΕΔΕ θα έρθουν μπόλικα με τα γίδια που μπλέξαμε ...

 

υ.γ. το -1 (γαι αποφυγή παρεξηγήσεων) δεν το έφαγε πάντως από μένα σε περιπτωση συνειρμού με την προηγούμενη ανάρτησή μου.

Και σαφώς δεν αξίζει η δημοσίευση του συναδέλφου για την αρνητική. Και θα του το δώσω το +1 για να μην φαίνεται άσχημα η κοκκινίλα.

Δηλαδή τρολλάρισμα το δικό μου λίγο πιο πρίν με τα ειδοποιητήρια όλων των μηνών θα το τερμάτιζε στα αρνητικά.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έβαλα μείον έκανα μάλιστα like δεν ξέρω πως φαίνεται αφού στέλνω από κινητό

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Μήπως λέω μήπως θεωρούν δεδομένο ότι την πληρωμή θα την κάνουμε με τον ίδιο κωδικό πληρωμής που είχαμε για Ιανουάριο-Φεβρουάριο και δεν πρόκειται να στείλουν ειδοποιητήρια? Να θυμίσω απλά ότι Ιανουάριος-Φεβρουάριος είχαν τον ίδιο κωδικό πληρωμής....

Eσυ μεγαλε εχεις κανει διατριβη στον κεφαλικο φορο των συριζοσουλτανων.....

 

σ εχω ικανο να παρεις τηλ να ρωτησεις ΠΩΣ και ΠΟΤΕ θα πληρωσεις και ΓΙΑΤΙ δεν σου εχει ερθει ακομα ειδοποιητηριο

 

 

και στην τελικη αν καιγεσε τοσο πολυ και εχεις τοσο αγχος να πληρωσεις ενα 200αρι minimum για να πληρωθει ο καρανικας, πηγαινε εκει και αφησε το σε φακελακι:

Συνασπισμός Ριζοσπαστικής Αριστεράς

Επικοινωνία

  • ταχυδρομική διεύθυνση: Πλατεία Ελευθερίας 1, 105 53 Αθήνα

  • τηλ: (+30)2103378400

  • φαξ: (+30)2103217003

  • email: info[at]syriza.gr

 

Γιατι δεν νομιζω να πιστευεις οτι θα παρεις ποτε συνταξη της προκοπης στην χρεοκοπημενη μπανανια της Ευρωπης;;;;;;;;;;;Και πως οι εισφορες σου δεν πανε στον καδο ενος αποριματοφορυ ουσιαστικα:;;;

.

Edited by terry
  • Upvote 3
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε σε βρίσκω εριστικό...

 

Που ξέρεις εσύ με τι ασχολείται ο συνάδελφος και αν του χρειάζεται η ενημερότητα κάθε μήνα;

 

Ηδη αρχισαν οι πρώτες μανούρες με υπηρεσίες που δε δέχονται την ασφαλιστικη ενημερότητα τσμέδε έως 30/06 διότι δεν ειναι του ΕΦΚΑ-παρολο που γράφει ΕΦΚΑ πάνω. (ασχέτως που λύνεται η διαφωνια με 10 βρισίδια)

 

Τώρα τι θα παρουμε και όταν το πάρουμε, δε το γνωρίζει κανείς. Για εμάς ομως που οφείλουμε να είμαστε ενήμεροι, δε γίνεται να μην τα πληρώνουμε.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε σε βρίσκω εριστικό...

 

Που ξέρεις εσύ με τι ασχολείται ο συνάδελφος και αν του χρειάζεται η ενημερότητα κάθε μήνα;

 

Ηδη αρχισαν οι πρώτες μανούρες με υπηρεσίες που δε δέχονται την ασφαλιστικη ενημερότητα τσμέδε έως 30/06 διότι δεν ειναι του ΕΦΚΑ-παρολο που γράφει ΕΦΚΑ πάνω. (ασχέτως που λύνεται η διαφωνια με 10 βρισίδια)

 

Τώρα τι θα παρουμε και όταν το πάρουμε, δε το γνωρίζει κανείς. Για εμάς ομως που οφείλουμε να είμαστε ενήμεροι, δε γίνεται να μην τα πληρώνουμε.

Σαφως και γνωριζω τι θα παρεις και εσυ και ολοι μας....

 

θελεις να στο γραψω;;;;;;;;;;;;;

 

Η' μηπως ελπιζεις και εσυ στα πετρελαια;;;;;;;

 

ααααααααααααααααααααααααααααααααχαχαχα

Edited by ANEMONA
  • Upvote 1
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που όταν πληρώνουμε κάτι είτε εισφορές είτε φόρους να σκεφτόμαστε μόνο το εαυτό μας (γιατί πχ θεωρούμε ότι δεν θα πάρουμε σύνταξη ποτέ )  και όχι κάποιον συνάνθρωπο μας ακόμα και αν αυτός έκανε λάθη στην ζωή του και έχει τώρα ανάγκη για λόγους υγείας ,ή για την σύνταξη αυτών που τώρα δεν μπορούν να εργαστούν  , με εξοργίζει ειδικά σε ένα κράτος με την θρησκεία την δική μας (ακόμα και αν εγώ δεν είμαι θρήσκος ) Και τι λογική είναι αυτή το ότι θα τα φάει ο Καρανίκας και ο όποιος Καρανίκας του μέλλοντος ή του παρελθόντος ? Αν δεν θέλετε Καρανίκες μην τους ψηφίζετε ..... Ψηφίστε τίιμιους και σωστούς και όχι κλέφτες Αν δεν υπάρχουν τότε ας κοιταχτούμε όλοι στον καθρέπτη Αλλά όμως υπάρχουν ....

 

Και ρε γαμώτο εγώ γνώρισα έστω και στο τέλος της μια Ελλάδα που αν κάποιος πάθαινε κάτι σε ένα χωριό , ο χειρότερο και πιο γλοιώδης τύπος να ήταν θα έδιναν όλοι από το υστέρημα τους , άσχετα ότι μετά μπορεί να σκοτώνονταν για μια σπιθαμή γης στο χωράφι τους Μα τόσο αλλοτρίωση πια .... τι να πω 

Edited by GEORGE MICHEAL
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.