Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

Αν εννοείς σχετικά με την Ασφαλιστική Ικανότητα (και όχι κάτι διαφορετικό) δες εδώ την ερώτηση με α/α 19.

 

Η ερώτηση 19 δε νομίζω ό,τι είναι για την δική μου περίπτωση.Έχω πληρωμένα και όχι ρυθμισμένα όλα τα ειδοποιητήρια του ΤΣΜΕΔΕ απ τον Ιούνιο του 2004 έως τώρα.Είμαι με μπλοκάκι και η εταιρεία μου με έχει δηλώσει στην ΑΠΔ από 1/1/2017 με όλες τις εισφορές στον ΕΦΚΑ,δικές μου και δικές της,πληρωμένες πλην όμως τα ξεχωριστά ειδοποιητήρια του ΕΦΚΑ δεν τα έχω πληρώσει.Περιμένω ακόμη το email από τον ΕΦΚΑ για να κάνω αποδοχή την σύμβαση και να τελειώνω με τα ειδοποιητήρια που στέλνουν.Ρωτάω λοιπόν κι επειδή έχω έγκυο σε επισφαλή εγκυμοσύνη μέχρι πότε είμαι καλυμμένος από το ΤΣΜΕΔΕ.

 

 

Στο ΗΔΙΚΑ σε έχει πράσινο ή κόκκινο; Μία ένδειξη μπορείς να πάρεις από τη σελίδα σου εκεί, αν και έχει παρατηρηθεί ότι δεν είναι πάντα ακριβής.

Το πιο πιθανό είναι να μην έχεις πλέον ασφαλιστική ικανότητα.

 

Αυτό με το μέσο εισόδημα 12000€ όπου σε παρέπεμψε ο georgegaleos έχει ήδη παραταθεί μέχρι 2018 και για τους μηχανικούς. Θέλει εκκαθαριστικά των ετών 2011,12,13.

 

 

Στο "ΑΤΛΑΣ" γράφει ό,τι είμαι ασφαλισμένος κάτι το οποίο άλλωστε το γνωρίζω εφόσον γράφω φάρμακα κι εξετάσεις κανονικά.Μετά από τις 30/6 θα είμαι;Γνωρίζει κάποιος;

Edited by zachs
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλως να τον/την δεχθεις παληκαρι μου.

Τωρα για το θεμα οπως το θετεις εχω μια παρομοια περιπτωση γιο μηχανικο, ενος φιλου, που θα παει αυριο να ρωτήσει προσωπικα στο ταμειο. Οποτε αν μαθω σχετικα θα σου πω.

 

Σταλθηκε μεσω tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλως να τον/την δεχθεις παληκαρι μου.

Τωρα για το θεμα οπως το θετεις εχω μια παρομοια περιπτωση γιο μηχανικο, ενος φιλου, που θα παει αυριο να ρωτήσει προσωπικα στο ταμειο. Οποτε αν μαθω σχετικα θα σου πω.

 

Σταλθηκε μεσω tapatalk

 

Σ'ευχαριστώ συνάδελφε,θα είναι το δεύτερο,έχω ήδη μια κόρη.Κάθε ενημέρωση ευπρόσδεκτη :smile:

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό που αφορά τους μηχανικούς όπου παρατείνεται το δικαίωμα παροχών ασθένειας σε είδος από τον ΕΟΠΥΥ έως τις 28/02/2018, εφόσν υπάρχουν οφειλές υπο κάποιες προϋποθέσεις. (παράγρ.2β)

6l04465th1o-th69.pdf

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Μην ενεργοποιεις αντιδρασεις μου που "κοιμουνται" αλλα βρίσκονται σε λανθανουσα κατασταση.

Πολλοι απο 'δω μεσα καταλαβαινουν τι εννοω.[emoji1]

 

Σταλθηκε μεσω tapatalk

Edited by georgegaleos
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ξέρει κάποιος αν ανέβασε ο ΕΦΚΑ τα ειδοποιητήρια για τον Μάιο 2017 που φυσιολογικά θα πρέπει να πληρώσουμε μέχρι το τέλος Ιουνίου 2017;;

κάποιος μου είπε ότι έχουν ανέβει στο site αλλά δεν τα βλέπω στον λογαριασμό μου;

μήπως ανέβηκαν και μετά τα κατέβασαν για κάποιο λόγο;;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος τι θα γίνει με τις εισφορές β' εξαμήνου 2016 που είναι απαιτητά 30.06.2017? Υπάρχει κάποιος τρόπος διακανονισμού? Αν όχι, ένας ακόμη μηχανικός ανασφάλιστος. Εγώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.