Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

Καλησπέρα

 

Έχουμε καθόλου εικόνα του πότε θα πρέπει να πληρώσουμε το Β' τρίμηνο; 

έχουν πει τίποτα για την έκδοση του σχετικού ειδοποιητηρίου;

Σε τοπικό παράρτημα μου είπαν ανεπίσημα φυσικά ότι μάλλον θα παέι για τον Ιανουάριο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγω έμαθα οτι μεχρι τέλους του έτους θα πρεπει να εχει πληρωθεί.. Άρα μεσα στον Νοέμβριο θα βγει

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τον Ιανουάριο δύσκολα, αν δώσουν παράταση για το επόμενο έτος τότε λογιστικά θα εισπράξουν φέτος μόνο για ένα εξάμηνο ενώ του χρόνου για τρία εξάμηνα.

 

Πέρυσι που επίσης είχε παραταθεί η προθεσμία πληρωμής και των δύο εξαμήνων, η προθεσμία για το Α' εξάμηνο ήταν 31/8/2014 και για το Β' εξάμηνο ήταν μέχρι τις 31/12/2014.

http://www.tsmede.gr/Default.aspx?TabId=267

Link to comment
Share on other sites

Δημοσίευμα για κατάργηση άρθρου 39 νόμου Στρατούλη (για τη χαμηλότερη ασφαλιστική κατηγορία)


 


http://www.real.gr/D...=453363&catID=2


 


edit: η αρνητική που κολλάει? είσαι με τα καλά σου? δε μου φαίνεται


Edited by Roy_Hobbs
  • Upvote 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω έμαθα οτι μεχρι τέλους του έτους θα πρεπει να εχει πληρωθεί.. Άρα μεσα στον Νοέμβριο θα βγει

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Μάλιστα, άρα κάπου εδώ αρχίζω να τραγουδάω "τώρα αρχίζουν τα δύσκολα..."

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά να δεις πως εχουν ρεαλιστικά τα πράγματα. Όσοι ειχαν έτσι και αλλιως να πληρώσουν τα τρέχοντα με την μεγαλη παράταση του Α15 τους ήρθε κουτί.. Εχουν ηδη και για το Β15 ακομη πιο άνετα.. Όσοι πρόλαβαν οριακά να πληρώσουν το Α15 λογω της παράτασης απίθανο εώς καθόλου μεσα σε 2 μήνες να μαζέψουν ενα εξαμηνο..

Όσοι δεν πλήρωσαν ούτε το Α15 δεν θα πληρώσουν ούτε το Β.

Στην χειρότερη μοίρα όσοι μπήκαν σε ρύθμιση και αν δεν πληρώσουν την καίνε

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι...

 

Πλήρωσα σήμερα το Α2015 με τα μειωμένα ποσά....αναγκαστικά το χρειαζόμουν για κάποια άδεια...

 

Η προθεσμία ήταν μέχρι 9-10-2015 μετά από την παράταση που πηρε....

 

Παρολα αυτά αναγκάστικα να πληρώσω προσαυξήσεις για ληξιπρόθεσμο από την κανονική προθεσμία λήξης, που θα ήταν τον 4ο του 2015.

Πλήρωσα 37 ευρω προσαυξήσεις για 1 εργάσιμη καθυστέρησης (από 9-10-15) θεωρώ εγώ και για 6 μήνες καθυστέρησης θεωρούν στο ΤΣΜΕΔΕ...

 

Γιατί μου ζητήθηκε προσάυξηση για καθυστέρηση από τον 4ο 2015, ενώ τα ειδοποιητήρια βγηκαν 30-8-2015??? 

 

Έγινε κάποιο λάθος ή είναι παραλογισμός του ταμείου και πάλι? Ξέρω είναι μικρό ποσό, αλλά μου φαίνεται τρελο....

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να κανεις τιποτα.

Και γω παλιοτερα για 2-3 μερες ειχα πληρωσει κοντα στα 20Ε.

Και δεν εφτανε αυτο, επρεπε να παω στην ΕΤΕ να πληρωσω, διοτι το τοπικο ΤΣΜΕΔΕ δεν ειχε ταμειο....

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται παράλογο πως θεωρούν ότι έχει λήξει η προθεσμία από 4ο 2015, ενώ εκδοθηκαν τα ειδοποιητήρια μας 30/8/2015, υποτίθεται για να βγουν και μειωμένα μετά την αίτηση μας για υπαγωγή σε κατώτερη κατηγορία...(μας το πήραν και αυτό πίσω μας χρεωνουν και ληξιπρόθεσμο από ημερομηνία που δεν είχε εκδοθεί)....

 

Μας θεωρούν πολύ μ@@@@@@ τελικά....δεν εξηγείται αλλιώς....

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.