Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ωράρια λειτουργίας, διευθύνσεις και τηλέφωνα πολεοδομιών


achille

Recommended Posts

  • 3 months later...

Καλησπέρα σας,

Θέλω να πάρω αντίγραφα μιας αίτησης με τον ν. 3843/10 από την πολεοδομία στην Σωκράτους Ομόνοια του Δήμου Αθηναίων. 

Ξέρει κανείς που μπορώ να απευθυνθώ; 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

καλησπέρα,

για ΥΔΟΜ ΑΙγαλεω φορολογικά έχει κάποιος τηλέφωνο? αν υπάρχει και κανένα email θα ήταν πολύ χρήσιμο

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

53 λεπτά πριν, katrmp said:

... αντίγραφα σχεδίων καθώς και το στέλεχος....

Κάθε ΥΔΟΜ έχει υπηρεσία Αρχείου. Συχνά πυκνά έχει και τηλέφωνο και εμαιλ.

Επικοινωνείς μαζί τους έχοντας τον αριθμό της Οικοδομικής Άδεια και κανονίζεις ή μαθαίνεις τι διαδικασίες έχουν και αν η Άδεια και ο Φάκελος της είναι άμεσα διαθέσιμα ή τι διαδικασίες αίτησης έχουν.

Συχνά πυκνά η κάθε ΥΔΟΜ έχει τις δικές τις "πατέντες" οι οποίες και στην διάρκεια του χρόνου αλλάζουν.

Οπότε ξεκινάς να βρεις τηλέφωνα κλπ.... 

Ότι μάθεις ότι ισχύει σήμερα ενημέρωσε και το νήμα μπορεί να φανεί χρήσιμο στον επόμενο.

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, katrmp said:

Για Χαλάνδρι θέλω να πάρω αντίγραφα σχεδίων καθώς και το στέλεχος. Που απευθυνομαι και ποιά η διαδικασία?

Η αρμόδια πολεοδομία για το Χαλάνδρι είναι η ΥΔΟΜ Αγ. Παρασκευής. Απαιτείται αίτηση και παραλαμβάνεις το στέλεχος αυθημερόν, ενώ για τα σχέδια εξαρτάται από που θα έρθουν (το αρχείο μετά το 1991 είναι στο υπόγειο, ενώ οι παλιότερες άδειες είναι στον Ασπρόπυργο, όπου πάνε κάθε βδομάδα και φέρνουν).

Νομίζω δεν εξυπηρετούν Τρίτες.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ppanag said:

Η αρμόδια πολεοδομία για το Χαλάνδρι είναι η ΥΔΟΜ Αγ. Παρασκευής. Απαιτείται αίτηση και παραλαμβάνεις το στέλεχος αυθημερόν, ενώ για τα σχέδια εξαρτάται από που θα έρθουν (το αρχείο μετά το 1991 είναι στο υπόγειο, ενώ οι παλιότερες άδειες είναι στον Ασπρόπυργο, όπου πάνε κάθε βδομάδα και φέρνουν).

Νομίζω δεν εξυπηρετούν Τρίτες.

Ευχαριστώ. Νομίζω είναι 1992. Αν τα έχουν στο υπόγειο πότε παραλαμβάνεις?

Έχουν εκεί φωτοτυπαδικα τουλάχιστον να τα σκαναρεις αντί να βγάζεις φωτοτυπίες?

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

για ΥΔΟΜ Αγ. Παρασκευής μπορείς να κάνεις ηλεκτρονική αίτηση στο 

[email protected] 

αν η οικοδομική άδεια είναι απο 1991 και πάνω μπορείς να πας Δευτέρα και Τετάρτη και δίνουν το φάκελο αυθημερόν (αρκει να μην έχει πνιγεί στις πλημμύρες ) θα χρειαστεί να κάνεις ηλεκτρονικά την αίτηση και σου απαντούν. Για πιο παλαιές άδειες θα σου απαντήσουν στο email πότε να περάσεις. Τα ΄φερνουν μόνο Παρασκευές και συνήθως μετά από 1 μήνα από την αίτηση

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, katrmp said:

Για Χαλάνδρι θέλω να πάρω αντίγραφα σχεδίων καθώς και το στέλεχος. Που απευθυνομαι και ποιά η διαδικασία?

ΥΔΟΜ Αγίας Παρασκευής.

Στελνεις αιτημα με αρ αδειας και απαντανε.

[email protected]

Έχω φτιάξει σε word και ένα αντίγραφο της αίτησης που έχουν εκεί...

Αιτηση Αγ.Παρασκευή gen.docx

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.