Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Fespa - Μοντελοποίηση, ανάλυση, διαστασιολόγηση


skan

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

εκανα ποστ και σε αλλο νημα αλλα ,μαλλον εδω ειναι πιο σχετικο:

Στο fespa εκδοση 4.5.0.40 κάνοντας διπλο κλικ μετέφερα, κατα λάθος, την γραμμη εντολων και είναι ελαχιστοποιημενη με αποτελεσμα να μην φαινεται καμία εντολη. Δυνατότητα επανεγκατάστασης δεν έχω (εχω χάσει το cd  και στην σελίδα της LH δεν εχει τοσο παλια εκδοση).Κάποια βοήθεια κανεις για το πως επαναφερω την εργαλειοθηκη σε κανονικο μεγεθος;

Κάνοντας δεξί κλικ στην ελαχιστοποιημενη εντολη γραμμων, μου εππτρέπει να κανω μετακίνηση της εργαλειοθηκης αλλα δεν την μεγενθύνει

Edited by gab pet
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Έχει κάποιος καμία ιδέα πως να φτιάξω το μοντέλο για υποστύλωμα που έχει μέχρι τα 5 m δύο ΙΡΕ180 κολλημένα και μετά να συνεχίζει μόνο το ένα ΙΡΕ180 μέχρι τα 6 m;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εχω κανει την δημισοευση και σε αλλο νημα σχετικα με το φεσπα - αλλα εδω ειναι πιο σχετικο.

Εχει κάποιος την εκδοση fespa 4.5.0.40 ?

Όταν αγόρασα το πρόγραμμα η εταιρεία μου είχε στείλει μαζί με το κλειδί, το cd εγκατάστασης ΑΔΕΙΟ και δεν μου το αντικατέστησε. Μου είπαν να μην ανησυχω θα το κάνουν καποια στιγμή, αλλά μπορούσα να κατεβάσω την τότε νέα εκδοση από την σελίδα τους στο ιντερνετ. Από την ημέρα αγοράς και μέχρι σήμερα δεν πήρα νεο cd.Τωρα επειδή εκανα ανάβάθμιση στον υπολογιστή μου, δεν έχω το αρχείο set up. Η σελίδα της LH δεν υποστηρίζει την εκδοση αυτην και πλέον πρέπει να κάνω αναβάθμιση, όπως μου είπαν και να πληρώσω επιπλέον . Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει ας επικοινωνήσει. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Παιδια εχω ενα προβληματακι που προεκυψε ξαφνικα στο φεσπα κ αναρωτιεμαι εαν το εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος...λοιπον φτιαχνω τον φορεα, τον λυνω κ ολα καλα...μετα αν κλεισω το αρχειο κ το ξαναανοιξω και κανω επιλυση οι πλακες δινουν στις δοκους ενα τεραστιο φορτιο που διαλυει τον φορεα κ αστοχουν ολα...κοιταξα τις φορτισεις κ τα ιδιοβαρη κ ειναι ολα κομπλε...εκανα installγια repair κ παλι τα ιδια...πχ στην πρωτη επιλυση βγαζει 4 κν/μ σε μια δοκο κ μετα οταν το κλεισω το αρχειο, το ανοιξω παλι κ το λυσω βγαζει κατι 60 κν/μ στην ιδια δοκο...προφανως δεν αλλαζω καμια παραμετρο κλπ...περυσι εκανα το τελευταιο update μηπως κανεις εχει ιδεα τι παιζει;

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Κανω μια επλύση στο ΦΕΣΠΑ και μου βγαζει μηνυμα οτι το κτηριο ειναι μακρια απο το 0.0 και να το μετακινησω κοντα στο 0.0.

Πως γινεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτεινα να σβησεις τον υπολογιστη και να ξαναμπεις. Αν στο ξανακανει παρτους τηλ ή ξαναβαλε το μοντελο απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.