Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δουλεία Διόδου


sofisalsera

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά, έχω οικοδομική άδεια 2013 κ ο πίσω γείτονάς μου ζητάει δουλεία διόδου από εμένα. Εν τω μεταξύ δεν υπάρχει δουλεία κ μπορεί να εισέλθει στο ακίνητό του από άλλα 3 σημεία. Διεκδικεί να πάρει από εμένα κ με τρέχει στα δικαστήρια. Μπορεί να πάρει από εμένα? Σημείωση.. έχω ξεκινήσει μάντρα. 

 

Link to comment
Share on other sites

Συμβουλευτείτε δικηγόρο και μηχανικό. Είναι πολλά που πρέπει να ληφθούν υπόψη. Εντός-εκτός σχεδίου, τακτοποίηση, πως βγήκε η άδεια κλπ τα οποία δεν μπορούν να διαφωτιστούν από εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Είναι εκτός σχεδίου, αλλά εντός ζώνης..

με καλύπτει το Άρθρο 9 όσον αφορά την μάντρα μου?

(Δουλείες που έχουν συσταθεί έως τη δημοσίευση του παρόντος νόμου δεν παρεμποδίζουν την έκδοση άδειας δόμησης, σύμφωνα με τις ισχύουσες διατάξεις. Οι δουλείες αυτές καταργούνται κατά τη διαδικασία των επόμενων παραγράφων, αν εκδοθεί νόμιμη οικοδομική άδεια για να γίνουν στο δουλεύον ακίνητο κατασκευές ή εγκαταστάσεις που καθιστούν αδύνατη, εν όλω ή εν μέρει, την άσκηση της δουλείας.) 

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Συμβουλευτείτε δικηγόρο και μηχανικό. Είναι πολλά που πρέπει να ληφθούν υπόψη. Εντός-εκτός σχεδίου, τακτοποίηση, πως βγήκε η άδεια κλπ τα οποία δεν μπορούν να διαφωτιστούν από εδώ...

εχει ηδη δοθει η απαντηση απο τον Γιαννη,

 

υγ

και δεν εχει σχεση το αρθρο 9 ΝΟΚ

 

με την δουλεια διέλευσης στα εκτος σχεδιου, που αφορά η δική σου περίπτωση

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.