Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πρόβλημα εγκατάστασης autocad


fotis91

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

 

Είμαι φοιτητής , και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Καθώς τρέχω το setup.exe ,επιλέγω install και μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα. Έχω εγκαταστήσει τα drivers από την εταιρεία του laptop που έχω , αλλά και πάλι το΄ίδιο συμβαίνει. Όταν προσπαθώ να εγκαταστήσω όμως το NET FRAMEWORK δεν κάνει ποτέ επιτυχή εγκατάσταση. Γνωρίζει κανείς τίποτα?

 

Eυχαριστώ εκ των προτέρων.

post-84477-0-27171500-1383685618_thumb.png

Edited by fotis91
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον φταιει λογω παλαιοτητας εκδοσης.δοκιμασε να περασεις αυτη   http://www.microsoft.com/el-gr/download/details.aspx?id=17851

 

και μετα ξανακανε εγκατασταση ή  καντα ολα απεγκατασταση  και περασε το autocad.Τελευταια προσπαθεια περασε την σκετη   http://www.microsoft.com/el-gr/download/details.aspx?id=26

Link to comment
Share on other sites

Θα βγάλω τα 7 και θα βάλω τα xp που έχω. Πιστεύω το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω όλες τις προηγούμενες εκδόσεις microsoft.netframework  (τις εγκατέστησα εκ των υστέρων αλλά η εγκατάσταση τους ήταν ανεπιτυχής)    για να έχω την 4  από ότι έψαξα. Φίλε vasilimertzani τα δοκίμασα και έτσι , έκανα και επιδιόρθωση ή απεγκατάσταση για να τα ξαναεγκαταστήσω αλλά τίποτα,η εγκατάσταση σκαλώνει κανένα μισάωρο και δεν κουνιέται φύλλο... Ευχαριστώ για την απάντηση!

Edited by fotis91
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ, ίσως το πρόβλημα είναι αλλού.

Ως φοιτητής έχεις δικαίωμα να εγκαταστήσεις τελευταία έκδοση του AUTOCAD, και όχι έκδοση του 2005.

Εγγραψου στην ΑUTODESK κανονικα με το φοιτητικό σου email και κατέβασε πχ το AUTOCAD 2012.

Ισως έτσι λύσεις το πρόβλημα και δεν χρειαστεις να κανεις απεγκατάσταση λειτουργικου!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Γειά σας

Κάνω εγκατάσταση autocad2004 σε windows xp ακολουθώ όλα τα βήματα και βλέπω μέσα στο directory

που φτιάχνει η εγκατάσταση όλα τα αρχεία.  Πατάω το εικονίδιο στην επιφάνεια εργασίας να τρέξει και δεν τρέχει.

Τι φταίει? Όποιος μπορεί ας βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, XRXR02 said:

Γειά σας

Κάνω εγκατάσταση autocad2004 σε windows xp ακολουθώ όλα τα βήματα και βλέπω μέσα στο directory

που φτιάχνει η εγκατάσταση όλα τα αρχεία.  Πατάω το εικονίδιο στην επιφάνεια εργασίας να τρέξει και δεν τρέχει.

Τι φταίει? Όποιος μπορεί ας βοηθήσει

Σταμάτα να χρησιμοποιείς XP κ autocad2004 για αρχή.

Άπειροι λογοι για τετοιο προβλημα ειδικά αν δεν.σου εμφανίζει κανένα error message.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, bilya63 said:

... γιατί χρησιμοποιείς ακομα το 2004?

 

και γιατί τα Win XP όταν η ίδια η μάικροσφτ δεν τα υποστηρίζει πιά και δεν έχει πια καμία ασφάλεια σε επιθέσεις εφ όσον έχει ανοικτό το ιντερνετ στο PC του....

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, bilya63 said:

το ερώτημα είναι γιατί χρησιμοποιείς ακομα το 2004?

 

γιατί πολύ απλά αυτό ξέρω, δεν κάθομαι τωρα να ξαναμάθω απ την αρχή όλα τα μενού και τα κουμπιά των νέων Autocad

Προ ημερών έβλεπα σε έναν συνάδελφο που είχε καινούργιο με ένα σωρό άγνωστα κουμπιά.... 

Για μένα το 2004 κάνει όσα χρειάζονται 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.