Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

ΚΕΑΟ - Κέντρο Είσπραξης Ασφαλιστικών Οφειλών


sdim

Recommended Posts

Ρε φίλε και χωρίς να έχεις την παραμικρή σχέση, αν κάτσεις και τον δεις 5 λέπτα, ο άνθρωπος σε προκαλεί για καυγά...Πραγματικά πιο εριστικό τύπο δεν έχω ξαναδεί στη ζωή μου. Πιστεύω ότι εσκεμμένα τον έχουν εκεί που τον έχουν για να προκαλεί... Πως κάνει πχ ο Κακλαμάνης για το ΤΕΕ..βάλε x 100000000

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 56
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η στάση πάει με το πόστο... Μάλλον έχουν πολλούς τέτοιους σε εφεδρεία μέχρι να τους χρειαστούν και μετά τους ξεφουρνίζουν έναν έναν ή πολλούς μαζί.

Και άλλος να ήταν, μεγάλη διαφορά δεν θα είχε από τον αρχιτέκτονα της συμφοράς... που να πάρει...

Είχε και μια αντίστοιχη εκνευριστική προχθές ο "ενικός"... αναρωτιέμαι που βρήκε ο κόσμος την ψυχραιμία και δεν άρχισαν τίποτα !*^#^@&$.

Ή από (διανοητικό) καλούπι βγαίνουν όλοι αυτοί, ή κάτι παθαίνουν με τα ευρωδολάρια και την εξουσία...

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε και χωρίς να έχεις την παραμικρή σχέση, αν κάτσεις και τον δεις 5 λέπτα, ο άνθρωπος σε προκαλεί για καυγά...Πραγματικά πιο εριστικό τύπο δεν έχω ξαναδεί στη ζωή μου.

 

Υποθέτω ότι δεν είχες τη "χαρά" να τον δεις από κοντά ε; Για ξύλο είναι κυριολεκτικά. Και είναι και ...αρχιτέκτονας δυστυχώς...

Οι υγειονομικοί και οι νομικοί, πρέπει να γελάνε μέσα στην πίκρα τους με τα χάλια μας των μηχανικών! Να έχουμε "δικό μας" πρόεδρο στο ΕΤΑΑ ο οποίος αδυνατεί παντελώς να δει τι προβλήματα αντιμετωπίζουμε...

Edited by tpanag
Link to comment
Share on other sites

"Δικός μας" εννοώ μηχανικός. Που είχε ίσως περισσότερες πιθανότητες να καταλαβαίνει τι περνάμε. Αλλά δεν ξέρω είναι η αλήθεια αν ασκεί και το επάγγελμα μάλλον. Του Βρούτση "απεσταλμένος" είναι άρα ούτε καν από το ΤΣΜΕΔΕ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

N.4225/2014, ΦΕΚ 2Α/2014

Αναβάθμιση και βελτίωση των μηχανισμών είσπραξης των ασφαλιστικών φορέων, πρόστιμα για την ανασφάλιστη και αδήλωτη εργασία και λοιπές διατάξεις αρμοδιότητας Υπουργείου Εργασίας, Κοινωνικής Ασφάλισης και Πρόνοιας.

Το όριο των χρεών από 5.000€ ανεβαίνει στα 10.000€.

 

ΦΕΚ 581Β/2014 10/3/2014

Απόφαση Αριθμ. Φ80000/3476/116

Βεβαίωση και είσπραξη των εισφορών υπέρ ΕΤΕΑ, ΤΑΠΙΤ και ΤΑΥΤΕΚΩ από το ΙΚΑ−ΕΤΑΜ, ένταξη των καθυστερούμενων εισφορών τους στο ΚΕΑΟ και ρύθμιση άλλων ειδικών θεμάτων

 

Σιγά σιγά προχωράει το ΚΕΑΟ

 

Έγγραφο από το ΙΚΑ, "ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΩΣ ΕΠΕΙΓΟΝ", ΑΔΑ ΒΙΚΥ4691ΩΓ-Α3Χ

«Άμεση εκτέλεση παραγγελιών κατάσχεσης κατά οφειλετών Κ.Ε.Α.Ο.»

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Για άλλους είναι καλό, για άλλους όχι, για άλλους αδιάφορο.

Απλά συγκεντρώνω εδώ την σχετική νομοθεσία, αποφάσεις, εγκυκλίους, κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.