Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Βιβλιογραφία


silver_bullet

Recommended Posts

Έχει διαβάσει κανείς τα βιβλία "Υπόδειγμα μελετών Η/Μ εγκαταστάσεων" και "Δουλεύοντας με το FINE"; Αξίζουν καθόλου;

 

Γνωρίζει κανείς κάτι πάνω σε αυτό, θα ήθελα και εγω να μάθω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα, ειμαι νέος ηλεκτρολόγος και θα 'θελα να μου προτείνετε κάποια βιβλία ηλεκτρετεχνίας για να ξεδιαλύνω μερικά βάσικα πράγματα στα οποία και υστερώ.

Ευχαριστων εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...

Συνάδελφοι τα πάντα εξαρτώνται από το εργασιακό αντικείμενο ενασχόλησης. Για παράδειγμα αν πιάσει δουλειά κάποιος σε βιομηχανία, δεν θα καταφέρει πολλά με τα κατα τα άλλα χρηστικά βιβλία του κάπου!!

Από την έως τώρα εμπειρία μου θα ήθελα να δώσω κάποιες ιδέες:

BIOMHXANIA ------------------- G. SEIP SIEMENS (όσο πιο παλιό τόσο πιο καλό!!!) , ABB SWG MANUAL, SCHNEIDER ELECTRIC LIBRARY, AREVA ELECTRICAL PROTECTIONS MANUAL

ΚΤΙΡΙΑΚΑ ΕΡΓΑ -------------------- ΤΟΥΛΟΓΛΟΥ ΤΗΝ ΣΥΛΛΟΓΉ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΤΗ 1 ΕΩΣ 4!!!, και φυσικά Ντοκόπουλος!!!!

ΟΙΚΟΔΟΜΗ -------------------------- κάππος for ever!!!!

 

Αυτά για αρχή!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου dkompog τα βιβλία που αναφέρεις για την βιομηχανία, εκτός του G. SEIP SIEMENS το οποίο υπάρχει αν θυμάμαι καλά υπάρχει στην Ελληνική βιβλιογραφία προσαρμοσμένο στα Ελληνικά από τον κ. Σαρρή, γνωρίζεις εάν υπάρχουν σε έντυπη μορφή;

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς βιβλιογραφία σχετική με ηλεκτρικές εγκαταστάσεις πλοίων. Με ενδιαφέρει αρκετά το θέμα, μα δεν έχω βρει κάτι σχετικό ακόμη, αν μπορεί κάποιος να με κατευθύνει..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

για ηλεκτροτεχνία δοκίμασε εκδόσεις από το ίδρυμα Ευγενίδου

 

Καλή και οικονομική λύση.

 

Υπάρχουν on line και μέχρι πρόσφατα δωρεάν .

 

Θα τα βρείς και εδώ .

Edited by gvarth
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.