Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Βιβλιογραφία


silver_bullet

Recommended Posts

Είναι πολύ καλά ειδικά για τεχνικά επαγγέλματα.. δίνουν βάσεις τόσο θεωρητικές όσο k τεχνικές

Edited by miltos
Διαγραφή παράθεσης προηγούμενου μηνύματος
Link to comment
Share on other sites

είναι πολύ καλά ειδικά για τεχνικά επαγγέλματα..

 

Έτσι . Και τότε που δεν ήταν σε on-line βάσεις για "κατέβασμα" ήταν προσιτά στην τιμή .

Link to comment
Share on other sites

ακόμα k τώρα αξίζουν τα λεφτά τους, δεν είναι ιδαίτερα ακριβές.

 

Προσωπικά έχω την σειρά ηλεκτροτεχνίας από τον πατέρα μου εκδόσεις 1965 :smile: 8-)

Link to comment
Share on other sites

από τον πατέρα μου εκδόσεις 1965 :smile: 8-)

 

Πρόσφατο Γιώργο . Σαν χθες :smile: Ακριβώς τη χρονιά που γεννήθηκα .

 

Έχω τους 5 τόμους για το σχέδιο (σε μέγεθος Α3) του 1986 . Ακόμη και σήμερα , ανεκτίμητοι .

 

Επίσης έχω Δομικά Υλικά και Οικοδομική του 197..και Beton Calender 1932 ! Τα βρήκα σε παλαιοπωλείο και τα "τσίμπησα" για λόγους αρχείου :smile:

Edited by gvarth
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατο Γιώργο . Σαν χθες :smile: Ακριβώς τη χρονιά που γεννήθηκα .

 

κρύβε λόγια, κρύβε λόγια :smile: :-) xaxaxa

 

αλλα είναι διαχρονικά τα άτιμα ! :smile: :mrgreen: 8-)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου dkompog τα βιβλία που αναφέρεις για την βιομηχανία, εκτός του G. SEIP SIEMENS το οποίο υπάρχει αν θυμάμαι καλά υπάρχει στην Ελληνική βιβλιογραφία προσαρμοσμένο στα Ελληνικά από τον κ. Σαρρή, γνωρίζεις εάν υπάρχουν σε έντυπη μορφή;

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς βιβλιογραφία σχετική με ηλεκτρικές εγκαταστάσεις πλοίων. Με ενδιαφέρει αρκετά το θέμα, μα δεν έχω βρει κάτι σχετικό ακόμη, αν μπορεί κάποιος να με κατευθύνει..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

 

Φίλε μου καλύτερα, ηλεκτρονικά να τα βρείς!!! Κοστίζουν αρκετά! Καταλαβαίνω πως δεν είναι αρκετό να διαβάζεις απο το pc αν δεν "νιώθεις'' το χαρτί!!

Τα αγγλόφωνα βιβλία είναι δυστυχώς πολύ μπροστά! Σε γνωστό βιβλιοπωλείο μου ζήτησαν 640 ευρώ για ένα βιβλίο προστασιών!!!έλεος!!!!

Edited by miltos
Link to comment
Share on other sites

Kαι κάτι άλλο!!! έχοντας δαπανήσει κάπου στα 1000 ευρώ για βιβλία ελληνόφωνα κατάλαβα πως δεν είναι αρκετά για να αντιμετωπίσω θέματα σοβαρά σε εγκαταστάσεις υποσταθμών!! Καλύτερα να δίνεις χρήματα για papers ieee!!!!!

Αν χρειαστείς βοήθεια εδώ είμαστε!!

 

 

Παρακαλώ προσέξτε την άσκοπη χρήση παραθέσεων. Επίσης, μην κάνετε διαδοχικές δημοσιεύσεις. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την επεξεργασία για να προσθέσετε περιεχόμενο στο μήνυμά σας.

miltos

Edited by miltos
Διαγραφή παράθεσης προηγούμενου μηνύματος
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας παιδιά...'Εχετε να προτείνετε κάποιο καλό βιβλίο για ηλεκτρολογικές μελέτες...εκτός από αυτά που έχουν προαναφερθεί...; Κάποια προσωπική εμπεiρία επί βιβλίου ίσως;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Έχει διαβάσει κανείς τα βιβλία "Υπόδειγμα μελετών Η/Μ εγκαταστάσεων" και "Δουλεύοντας με το FINE"; Αξίζουν καθόλου

 

Κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.