Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Σύγκριση αποτελεσμάτων λογισμικών σκυροδέματος


 
acnt

Recommended Posts

Ναι τα φορτία που φέρει η κλίμακα τα δέχεται όλα το δοκάρι και στην συνέχεια συγκεντρωμένο φορτίο στο μέσο της δοκού.

 

Γενικά έχω πολλά τέτοια παράξενα στο μυαλό μου περί προσομειώσεων...αλλά τώρα δεν ασχολούμαι με αυτά...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 80
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τελείωσε κανείς στο Δ.Π.Θ; έχει λύσει κανείς το κτίριο που είχε στο ΚΟΣ ΙΙΙ με κάποιο λογισμικό απο περιέργεια μήπως να δεί τι θα γίνει (υπό την προυπόθεση ότι είχε λύσει σωστά το θέμα);;;

Link to comment
Share on other sites

Όχι..ευχαριστώ έχω.. :) και δεν το έχω κάνει.. απλά είχα την περιέργεια για το αν το έχει κανει ποτέ κανεις......

(μάλλον είμασταν συμφοιτητές Παναγιώτη, ίδια ηλικία έχουμε, αν έχεις βάλει την αληθινή :) )

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Για να κάνεις ανάλυση κτηρίου με τα σημερινά δεδομένα θες ειδικό λογισμικό στατικής κ δυναμικής ανάλυσης για να εφαρμόσεις τον ΕΚΩΣ και ΕΑΚ. (δες εδώ http://michanikos.gr/showthread.php?t=53 και υπάρχουν κ άλλα ανάλογα θέματα μέσα στο site).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.