Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Κόστος δημιουργίας ιστότοπου


sundance

Recommended Posts

ποσο κοστιζει η δημιουργια μιας ιστοσελιδας καλης ( flash )?

 

μιλαμε σελιδα με το πολυ 6 υποσελιδες.

 

στα 400€ ειμαι μεσα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 45
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν είναι και τόσο φιλικό στις μηχανές αναζήτησης. Εκτός και αν δεν σε ενδιαφέρει να εμφανίζεται ψηλά σε αναζητήσεις.

 

Από τις εταιρίες που γνωρίζω εγώ, για ένα ποιοτικό flash, τα 400 είναι ένα πολύ μικρό ποσό. Με αυτά τα λεφτά ίσως βρεις ένα αξιόλογο CMS (Joomla, Drupal, Wordpress κτλ).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

να αποφύγεις flash. Οι καλές flash κοστίζουν και μειονεκτούν στις μηχανές αναζήτησης. Επιπλέον είναι δύσκολη η ενημέρωσή τους. Να προτιμίσεις δυναμικές ιστοσελίδες που σου δίνουν τη δυνατότητα να τις ενημερώνεις μόνος. Με κάποιο έτοιμο CMS δεν έχω ασχοληθεί, είναι καλύτερα να σου φτιάξει κάποιος ιστοσελίδα από το μηδέν, κομμένη και ραμμένη στα μέτρα σου. Το κόστος για μια custom λύση είναι συνήθως γύρω στα 1800Ε.

 

Αν τα υποσέλιδά σου είναι στατικά και θα παραμείνουν έτσι χωρίς ανάγκη ενημέρωσης το κόστος ξεκινά από τα 800Ε συνήθως.

 

Μην ξεχνάς επίσης το κόστος φιλοξενίας, που ανάλογα με το επίπεδο υπηρεσιών που σου προσφέρει η εταιρία κυμαίνεται από 50Ε εως 500Ε το χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες μια σελιδα για σενα δε χρειαζεται να καταφυγεις σε δυναμικη....Μια απλη στατικη σελιδα 4-6 ενοτητων κανει ( για σχεδιαση απο το μηδεν...) γυρω στα 300ευρω.....Εγω εχω ξεκινησει να φταχνω τη δικια μου...Οχι για να γλιτωσω το κοστος αλλα περισσοτερο απο μερακι...Μπορω να σε βοηθησω αν σκεφτεσαι κατι τετοιο...Μην πας σε flash....Αργουν πολυ σε σπλους σερβερ και δεν τις βρισκουν οι μηχανες ανζητησης...Μπορεις να βαλλεια να θες καποια στοιχεια flash μεσα στη σελιδα για εφε...

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά, έφτιαξα ένα blog και ξεμπέρδεψα... (αν και ξέσκισα λίγο το css να το φτιάξω όπως ήθελα - και πάλι όχι ακόμα στα μέτρα μου...)

 

Περιορισμένες δυνατότητες δίνουν ... αλλά μέχρι να βγάλουν νέα δράση από το ΕΣΠΑ για επιδότηση.. δεν πληρώνω τζάμπα λεφτά!

Link to comment
Share on other sites

κι εγω φτιαχνω σελιδα (εχω προχωρησει πολυ) γιατι γουσταρω να την κανω οπως θελω και να υλοποιησω τις δικες μου ιδεες.

 

σε html την κανω.

 

βασικα ομως θα δυσκολευτω να κανω μια εισαγωγη σε flash που θελω.

 

κοστος φιλοξενιας ποσο να υπολογιζω?

Link to comment
Share on other sites

Πλεον πολυ χαμηλο......για να παρεις το domain περιπου 20-25 Ε για 2 χρονια και για φιλοξενια για σελιδα 50ΜΒ περιπου 50-100 Ε το χρονο..μπορει να σου λεω κ πολυ....

 

δες εδω τιμες... http://www.web-graphics.gr/hosting.html

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.