Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Και αν η ΟΑ προεβλεπε την μιση κατοψη του ισογειου ως υπογειο και τελικα εγινε ολοκληρο τι γινεται?

Μπαινει το επιπλεον στον μειωτικο συντελεστη?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 506
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και αν η ΟΑ προεβλεπε την μιση κατοψη του ισογειου ως υπογειο και τελικα εγινε ολοκληρο τι γινεται?

Μπαινει το επιπλεον στον μειωτικο συντελεστη?

άσχετο

αλλά παράκληση προς terry

στην παρατήρηση για το κλείδωμα του άλλου θέματος στις ειδήσεις -εσύ που μπορείς- βάλε και το λινκ για εδώ να μην ψάχνουν οι άλλοι

 

edit: thx ok!

Edited by imhotep
Link to comment
Share on other sites

Ζούμε κοσμοϊστορικά γεγονότα!!!! Απανωτές "νομοθετικές εξαγγελίες" μέσω διευκρινιστικών εγκυκλίων, που αντί να ξεκαθαρίζουν "πράγματα" θολώνουν ακόμα περισσότερο τα λιμνάζοντα νερά!!!! Ζήτω!!!

 

Καλά, δεν ντρέπονται;;;; Θεωρούν πως έτσι θα κάνουμε δουλειά;;;;

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Ενα ενδιαφερον θεμα που λυθηκε ειναι η ομαδοποιηση σε 1 μονο αναλυτικο μη ομοειδων λοιπων παραβασεων, καθως και η ομαδοποιηση Κατηγοριας 3 με λοιπες παραβασεις.

Αυτο ειναι πολυ καλο και λογικο.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

¨ΑΡΘΡΟ 18
Παρ. 3 : Οι αυθαιρεσίες της ίδιας ή αυτής κατηγορίας που αναφέρονται στην παρούσα παράγραφο δεν παραπέμπουν στις Κατηγορίες του άρθρου 9 του ν. 4178/13, αλλά στις αυθαιρεσίες με τα ίδια χαρακτηριστικά, π.χ. που έχουν ίδιους συντελεστές τετραγωνιδίων ή αναφέρονται ρητά στην Κατηγορία 3 ή στην παρ. 5α του άρθρου 18 του νόμου¨

 

Τι εννοεί????

Μήπως ΥΔ,ΥΚ, ΥΥ ανά Φ/Κ????

Link to comment
Share on other sites

Το γράφω ξανά πριν καεί και το τελευταίο μου εγκεφαλικό κύτταρο.

 

Κατηγορία 4 µπορεί να συνδυαστεί µε Κατηγορίες 1, 3.
Κατηγορία 5 µπορεί να συνδυαστεί µε Κατηγορίες 1, 3.

 

Αυτές μεταξύ τους γιατί όχι??????

παράδειγμα.

έχω μία Ο.Ι. που έχει κλείσει έναν Η/Χ και έχει κλείσει και ένα τμήμα του μπαλκονιού που είναι εντός του προκηπίου.

Οι ΥΔ<40, ΥΚ<40, ΥΥ<20%...

 

Πως θα το αντιμετωπίσουμε;;;;

Όλο στην 5;;;;;

Γιατί???????????????

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

τωρα που βγηκε και η πολυαναμενομενη εγκυκλιος 4/2013, θα πρεπει να αναβαθμιστει το συστημα ωστε να δεχεται τους ισογειους βοηθητικους χωρους?τι πιστευετε?θα πρεπει να βγει ανακοινωση απο το συστημα του τεε? απαιτειται διαπιστωτικη πραξη?

Link to comment
Share on other sites

Το γράφω ξανά πριν καεί και το τελευταίο μου εγκεφαλικό κύτταρο.

 

Κατηγορία 4 µπορεί να συνδυαστεί µε Κατηγορίες 1, 3.

Κατηγορία 5 µπορεί να συνδυαστεί µε Κατηγορίες 1, 3.

 

Αυτές μεταξύ τους γιατί όχι??????

παράδειγμα.

έχω μία Ο.Ι. που έχει κλείσει έναν Η/Χ και έχει κλείσει και ένα τμήμα του μπαλκονιού που είναι εντός του προκηπίου.

Οι ΥΔ<40, ΥΚ<40, ΥΥ<20%...

 

Πως θα το αντιμετωπίσουμε;;;;

Όλο στην 5;;;;;

Γιατί???????????????

Είναι παρανοϊκό αλλά έτσι φαίνεται.

Πάντως το σύστημα που από όσο ξέρω  απαγορεύει τον συνδιασμό της κατ.2 με τις 4 &5  τι κάνει με τον συνδιασμό 4 με 5 ?

Αν δηλαδή έχω το σύνολο των κλειστών χώρων στην κατ. 4 και ένα στέγαστρο στο προκήπιο που εντάσσεται στην 5 θα πάει και το κτίριο στην 5????

Link to comment
Share on other sites

Αν δηλαδή έχω το σύνολο των κλειστών χώρων στην κατ. 4 και ένα στέγαστρο στο προκήπιο που εντάσσεται στην 5 θα πάει και το κτίριο στην 5????

 

Ναι!!!!

Δυστυχως!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.